Koning Willem-Alexander in Noorwegen voor NAVO-oefening
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander is zaterdag en zondag in Noorwegen geweest voor een bezoek aan de Koninklijke Marine. De vorst woonde daar de zogenoemde Cold Response bij, een tweejaarlijkse NAVO-oefening met ruim 30.000 deelnemers. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst zondag bekendgemaakt.
Willem-Alexander kreeg zaterdag aan boord van het schip Zr.Ms. Rotterdam een rondleiding en hoorde daar onder meer hoe maritieme diensten helpen bij amfibische landingen. In de avond was de koning aanwezig bij een uitleg van de Maritime Battle Staff en nam hij in de nacht van zaterdag op zondag zelf ook deel aan een amfibische landing.
In het veld leerde de koning over tactiek en planningsuitdagingen bij zulke landingen. De overnachting was ook in het veld.
Willem-Alexander woonde zondag als afsluiting van zijn werkbezoek een gesimuleerde verplaatsing per sneeuwscooter naar een patiƫnt bij en een medische evacuatie per helikopter naar het schip Zr.Ms. Rotterdam.
Elke twee jaar doen 27 landen mee aan de Cold Response van de NAVO, waarbij samenwerken over land, zee en in de lucht wordt geoefend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en Belgiƫ.
45 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Drie verdachten in een grote zaak die draait om een groep veronderstelde soevereinen hebben donderdag de rechtbank in Leeuwarden gevraagd of zij hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het Friese trio maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk dat een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO "onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur". Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De dodelijke slachtoffers die vielen bij het auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn twee vrouwen en een man. De persoon die gewond raakte, is een vrouw. Dat heeft een woordvoerder van het Openbaar Ministerie (OM) donderdag bekendgemaakt.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Peter Plasman, de advocaat van de vrouw die Marco Borsato beschuldigde van ontucht, is ervan overtuigd dat het proces rond de zanger nog niet klaar is. "Gezien de inzet en de belangen die aan de orde zijn, verwacht ik dat het Openbaar Ministerie in hoger beroep zal gaan", zei hij bij het verlaten van de rechtbank in Utrecht.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Advocaten Geert-Jan Knoops en Carry Knoops weten nog niet of Marco Borsato een zaak wil maken van de tegenaangifte die hij in 2021 deed tegen de vrouw die hem beschuldigde van ontucht. De zanger beschuldigde haar en haar moeder van het doen van een valse aangifte, smaad en laster.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft onder luid gejuich en gejoel van fans het gerechtsgebouw in Utrecht verlaten nadat de rechtbank hem had vrijgesproken van ontucht met een minderjarige. "Ik hoop nu door te kunnen gaan met mijn leven. Dat heeft zes jaar stilgestaan", zei hij opgelucht bij vertrek tegen de verzamelde pers. "Ik ga naar mijn gezin. Ik moet echt even bijkomen."
4 uur geleden