
Koning Willem-Alexander en koningin Máxima naar kroning Charles
LONDEN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn op 6 mei aanwezig bij de kroning van de Britse koning Charles in Londen. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) bekendgemaakt. Ook Camilla wordt die dag gekroond en draagt vanaf dan de titel koningin in plaats van koningin-gemalin.
Prinses Beatrix en prinses Amalia zijn vrijdagavond 5 mei aanwezig bij de receptie op Buckingham Palace, aldus de RVD.
Normaliter brengt een nieuw staatshoofd eigenlijk eerst een bezoek aan een langer zittend staatshoofd en zou Charles dus eerst naar Nederland komen, maar voor een kroning kan een uitzondering worden gemaakt.
Koningin-gemalin
Eerder werd al bekend dat de Deense koningin Margrethe de kroning laat schieten, omdat de 83-jarige herstellende is van een rugoperatie. Kroonprins Frederik en kroonprinses Mary reizen wel naar Londen, net als de Japanse kroonprins Akishino en zijn vrouw prinses Kiko.
Koning Charles en Camilla stappen op 6 mei in de ochtend bij Buckingham Palace in de Diamond Jubilee State Coach, de koets die werd gemaakt vanwege het 60-jarig troonjubileum van koningin Elizabeth in 2012. De tocht leidt langs onder meer The Mall en Parliament Square naar Westminster Abbey, waar de ceremonie om 11.00 uur lokale tijd begint. Rondom de kroning worden verschillende festiviteiten georganiseerd. Zo vindt op 7 mei een speciaal concert plaats bij Windsor Castle.
De titel van Camilla was door de scheiding tussen Charles en prinses Diana een controversieel onderwerp. Camilla zou hebben gezegd dat ze geen koningin wilde worden, waarna het paleis als alternatief met de titel prinses-gemalin kwam. Koningin Elizabeth maakte vorig jaar duidelijk dat de vrouw van Charles, als het eenmaal zover zou zijn, koningin-gemalin zou worden. Na de kroning wordt Camilla dus koningin genoemd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Kinderen en jongeren in Nederland zijn voor een leeftijdsgrens voor sociale media. UNICEF Nederland vroeg ruim 1000 kinderen en jongeren (10-18 jaar) in Nederland naar hun ervaringen met sociale media, van wie 69 procent aangaf voor een socialemediaverbod te zijn.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het 'startpakket' aan stikstofmaatregelen waarmee het kabinet vorige maand is gekomen, schiet tekort. Dat stellen Ingrid Thijssen van ondernemersorganisatie VNO-NCW en Ina Adema, voorzitter van het Interprovinciaal Overleg (IPO), in De Telegraaf. Zij willen dat er nog voor de zomer een totaalpakket komt om de stikstofproblematiek op te lossen.
58 minuten geledenWINSCHOTEN (ANP) - De auto die dinsdagavond in het water in Winschoten werd gevonden in de zoektocht naar de vermiste Jeffrey (10) en Emma (8) is uit het water gehesen. Het kenteken komt overeen met dat van de grijze Toyota Avensis van de vader (67) van de kinderen.
3 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In het water in Winschoten is in de zoektocht naar de vermiste kinderen Emma (8) en Jeffrey (10) een auto "van een vergelijkbaar type" als die van de vader van de kinderen gevonden. Daarin bevinden zich "meerdere lichamen", hoeveel is nog niet duidelijk, meldt de politie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Europees onderzoek naar schending van het humanitair recht door Israël is "een welkome eerste stap" maar wel een die "verwoestend laat" komt, vindt Eve Geddie van Amnesty International. Zeventien EU-lidstaten steunden dinsdag het verzoek van minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) tot een dergelijk onderzoek. Daarop besloot EU-buitenlandchef Kaja Kallas het onderzoek uit te voeren.
7 uur geledenFINSTERWOLDE (ANP) - De politie merkt dat burgers graag willen helpen zoeken naar de vermiste Jeffrey (10) en Emma (8). Dinsdagmiddag meldden tientallen mensen zich bij het buurthuis in Finsterwolde, van waaruit de zoektocht wordt gecoördineerd. Onder hen ook veel inwoners van de omliggende dorpen. "Dat waarderen we zeer."
9 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israël meldt dat dinsdag 93 vrachtwagens van de Verenigde Naties zijn toegelaten tot de Gazastrook. De wagens vervoerden humanitaire hulp, waaronder meel voor bakkerijen, babyvoeding, medische apparatuur en medicijnen.
10 uur geleden