Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning Willem-Alexander en koning Filip openen Nieuwe Sluis

Koning Willem-Alexander en koning Filip openen Nieuwe Sluis

TERNEUZEN (ANP) - Koning Willem-Alexander en de Belgische koning Filip openen vrijdag de Nieuwe Sluis bij Terneuzen. De bouw van de sluis, inclusief voorbereiding, aanleg en het beheer en onderhoud in de eerste twee jaar, kost ruim 1 miljard euro. Het grootste deel van de kosten komt voor rekening van Vlaanderen. Nederland betaalt 190 miljoen euro.

De Nieuwe Sluis is 427 meter lang, 55 meter breed en ruim 16 meter diep. Met die afmetingen is het een van de grootste sluizen in de wereld.

Door de bouw van de Nieuwe Sluis kunnen grotere zeeschepen tot aan de haven van Gent door het Kanaal Gent-Terneuzen varen. Ook neemt de wachttijd voor binnenvaartschepen af. De stad Gent meldde deze week dat er in 2017, voor de start van de bouw van de sluis, ongeveer 65.000 schepen door het sluizencomplex bij Terneuzen voeren. In 2040 zijn dat er naar verwachting 96.000.

Ook minister Barry Madlener van Infrastructuur en Waterstaat en de Vlaamse minister van Mobiliteit en Openbare Werken Lydia Peeters zijn vrijdag aanwezig bij de opening van de Nieuwe Sluis. Verder organiseert de gemeente Terneuzen op vrijdag en zaterdag een aantal activiteiten om de opening van de sluis te vieren.

Meer uit Binnenland

Rechtbank behandelt Drentse kunstroofzaak medio april

ASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen behandelt de zaak over de kunstroof in het Drents Museum op 14, 16 en 17 april inhoudelijk. Dat is donderdag bekendgemaakt tijdens een vierde inleidende zitting in de rechtbank, waarbij alleen verdachte Jan B. (21) aanwezig was. Douglas Chesley W. (37) en Bernhard Z. (35) kwamen niet.

43 minuten geleden
Kookadvies water Amersfoort en omgeving zeker tot na weekend

AMERSFOORT (ANP) - Het advies om drinkwater voor gebruik te koken in Amersfoort en omliggende gemeenten als Bunschoten-Spakenburg, Leusden en Soest geldt in ieder geval tot na het weekend. De "lichte verontreiniging" met de bacterie enterokokken die maandag werd gevonden, is nog niet opgelost, meldt drinkwaterbedrijf Vitens donderdag.

1 uur geleden
Onzekerheid op spoor reden voor afgeschaalde dienstregeling NS

UTRECHT (ANP) - De situatie op het spoor blijft donderdag te onzeker om de gewone dienstregeling te rijden. Daarom rijdt NS opnieuw met 80 procent van de treinen, legt een woordvoerder van de treinvervoerder uit over de afgeschaalde dienstregeling deze dagen.

1 uur geleden
Man (60) overleed vermoedelijk na mishandeling om sneeuwballen

SCHIEDAM (ANP) - Een 60-jarige man uit Schiedam werd waarschijnlijk mishandeld nadat jongeren sneeuwballen gooiden en hij er iets van had gezegd, meldt de politie. De man overleed maandag aan de Van Limburg Stirumstraat, in het westen van Schiedam. Hij werd op straat gereanimeerd, maar kon niet meer worden gered.

1 uur geleden
Vanaf middernacht code oranje in noorden van het land om sneeuw

DE BILT (ANP) - Vanaf middernacht wordt code oranje van kracht in Friesland, Groningen en Drenthe en op de Waddeneilanden vanwege gladheid door sneeuw en harde wind. Dat meldt het KNMI donderdag. De weerwaarschuwing vervalt vrijdag om 12.00 uur. Dan geldt in het noorden code geel, net als in de rest van het land.

1 uur geleden
Overheidscampagne vraagt aandacht voor de Holocaust

DEN HAAG (ANP) - Verdiep je eens in de Holocaust, is de boodschap van een overheidscampagne die deze week van start gaat. Dit is te zien op posters en in advertenties en te horen in radiospotjes. Holocausteducatie is volgens Eddo Verdoner, de Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding, een belangrijke manier om antisemitisme tegen te gaan.

3 uur geleden
Rijkswaterstaat strooide al 2,5 keer zoveel zout als vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat heeft sinds 1 oktober 2025 al ruim 105 miljoen kilo zout op de wegen gestrooid. Dat is meer dan in de vorige vier strooiseizoenen.

3 uur geleden