Koning Willem-Alexander en koning Filip openen Nieuwe Sluis
TERNEUZEN (ANP) - Koning Willem-Alexander en de Belgische koning Filip openen vrijdag de Nieuwe Sluis bij Terneuzen. De bouw van de sluis, inclusief voorbereiding, aanleg en het beheer en onderhoud in de eerste twee jaar, kost ruim 1 miljard euro. Het grootste deel van de kosten komt voor rekening van Vlaanderen. Nederland betaalt 190 miljoen euro.
De Nieuwe Sluis is 427 meter lang, 55 meter breed en ruim 16 meter diep. Met die afmetingen is het een van de grootste sluizen in de wereld.
Door de bouw van de Nieuwe Sluis kunnen grotere zeeschepen tot aan de haven van Gent door het Kanaal Gent-Terneuzen varen. Ook neemt de wachttijd voor binnenvaartschepen af. De stad Gent meldde deze week dat er in 2017, voor de start van de bouw van de sluis, ongeveer 65.000 schepen door het sluizencomplex bij Terneuzen voeren. In 2040 zijn dat er naar verwachting 96.000.
Ook minister Barry Madlener van Infrastructuur en Waterstaat en de Vlaamse minister van Mobiliteit en Openbare Werken Lydia Peeters zijn vrijdag aanwezig bij de opening van de Nieuwe Sluis. Verder organiseert de gemeente Terneuzen op vrijdag en zaterdag een aantal activiteiten om de opening van de sluis te vieren.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Palestijnse activist Amin A. houdt vol dat hij Hamas nooit heeft gefinancierd. Dat bleek tijdens de behandeling van de zaak in de Rotterdamse rechtbank. Naar eigen zeggen had het werk van de 58-jarige A. humanitaire doelen. "Ik wil mijn volk helpen", zei de verdachte tegen de rechter.
34 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft Nederland goedkeuring gegeven voor een staatssteunpakket van ruim 600 miljoen euro voor melkveehouders die vrijwillig hun veestapel willen verminderen. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag. Het geld is beschikbaar voor de komende vijf jaar.
36 minuten geledenASSEN (ANP) - "Geef ook de derde armband terug. Pas dan kan voor veel mensen deze vreselijke periode écht worden afgesloten. Het gaat om cultureel erfgoed dat niet van iemand is, maar van iedereen. Toon berouw, aan ons allemaal." Dat zei Robert van Langh, directeur van het Drents Museum in Assen, dinsdag aan het slot van een verklaring namens het museum in het proces tegen drie verdachten die worden verdacht van de roof, in januari vorig jaar.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag een derde verdachte aangehouden in het onderzoek naar het gooien van vuurwerk tijdens een Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen eind november. Het gaat om een 38-jarige man uit Hoofddorp, laat een woordvoerder weten. Hij wordt verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk.
56 minuten geledenASSEN (ANP) - De verdachten van de Drentse kunstroof zouden het plan hebben gehad de kostbare buit aan de Nederlandse staat te verkopen. Dat zou een van de verdachten, de 21-jarige Jan B., hebben gezegd tegen undercoveragenten die politie en justitie in het onderzoek hebben ingezet.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ondernemer en privacyonderzoeker Danny Mekić moet inzage krijgen in de persoonlijke gegevens die het platform X van hem bewaart. Het gerechtshof in Amsterdam heeft dat dinsdag bepaald. Eerder had de rechtbank dat ook geoordeeld, maar X was daartegen in beroep gegaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie-Kamerlid Pepijn van Houwelingen moet een boete van 450 euro betalen. Het gerechtshof Den Haag legde hem deze straf op voor het beledigen van twee ministers via X. Het Kamerlid had in september 2023 een bewerkte afbeelding op X gezet. Daarop stonden de toenmalige ministers Ernst Kuipers (Volksgezondheid) en Karien van Gennip (Sociale Zaken) met een nazivlag. De ministers deden aangifte van dit bericht.
2 uur geleden