Koning Willem-Alexander en koning Filip openen Nieuwe Sluis
TERNEUZEN (ANP) - Koning Willem-Alexander en de Belgische koning Filip openen vrijdag de Nieuwe Sluis bij Terneuzen. De bouw van de sluis, inclusief voorbereiding, aanleg en het beheer en onderhoud in de eerste twee jaar, kost ruim 1 miljard euro. Het grootste deel van de kosten komt voor rekening van Vlaanderen. Nederland betaalt 190 miljoen euro.
De Nieuwe Sluis is 427 meter lang, 55 meter breed en ruim 16 meter diep. Met die afmetingen is het een van de grootste sluizen in de wereld.
Door de bouw van de Nieuwe Sluis kunnen grotere zeeschepen tot aan de haven van Gent door het Kanaal Gent-Terneuzen varen. Ook neemt de wachttijd voor binnenvaartschepen af. De stad Gent meldde deze week dat er in 2017, voor de start van de bouw van de sluis, ongeveer 65.000 schepen door het sluizencomplex bij Terneuzen voeren. In 2040 zijn dat er naar verwachting 96.000.
Ook minister Barry Madlener van Infrastructuur en Waterstaat en de Vlaamse minister van Mobiliteit en Openbare Werken Lydia Peeters zijn vrijdag aanwezig bij de opening van de Nieuwe Sluis. Verder organiseert de gemeente Terneuzen op vrijdag en zaterdag een aantal activiteiten om de opening van de sluis te vieren.
Meer uit Binnenland
LEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in verband met de grote brand bij een autorecyclingbedrijf in Leeuwarden, die woedde in de nacht van vrijdag op zaterdag. De politie bevestigt berichtgeving hierover door Omrop Fryslân.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt deze week bijzonder zacht voor de tijd van het jaar. Weeronline meldt dat de temperatuur donderdag tot ongeveer 18 graden kan oplopen. Dat is twee keer zoveel als de gemiddelde temperatuur voor halverwege november, die rond de 9 graden ligt.
2 uur geledenPUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Een 79-jarige vrouw uit Groningen is om het leven gekomen door zeer hoge golven die het Spaanse eiland Tenerife hebben getroffen. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt berichtgeving van de krant El Día. Buitenlandse Zaken verleent consulaire bijstand aan haar familie.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - De meteorenzwerm Leoniden trekt vanaf volgend weekend voorbij. Volgens Weeronline zijn in een aantal nachten dan meer vallende sterren te zien dan normaal. Het beste moment om te kijken is maandagochtend 17 november om 06.00 uur, stelt het weerbureau.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op het Kralingseplein in Rotterdam is bij een schietincident in de nacht van zaterdag op zondag een vrouw gewond geraakt. Er zijn twee mannen aangehouden, meldt de politie op X.
13 uur geledenETTEN-LEUR (ANP) - De brandweer heeft zaterdagavond veel werk gehad aan het blussen van een brand aan de Orgelhof in Etten-Leur, meldt de politie op X. De schade is groot, maar er zijn geen gewonden gevallen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tegenover de Russische ambassade in Den Haag is een plaquette geplaatst voor de Russische oppositieleider Aleksej Navalny, die vorig jaar overleed. De Haagse wethouder Robert Barker heeft die zaterdag onthuld, samen met de weduwe van de dissident. Het plaatje is op een bank geschroefd. In het Nederlands, Engels en Russisch staat erop: "Aleksej Navalny (1976-2024), gestorven voor vrijheid".
1 dag geleden