Koning Willem-Alexander en gezin vieren Koningsdag in Emmen
EMMEN (ANP) - Koning Willem-Alexander viert zijn 57e verjaardag samen met koningin Máxima, prinses Amalia, prinses Alexia en prinses Ariane in Emmen. Het koninklijk gezin en leden van de koninklijke familie lopen op Koningsdag een route door de stad in de provincie Drenthe, waarbij thema's als cultuur, innovatie en sport aan bod komen. De wandeling begint om 11.00 uur en wordt live uitgezonden door de NOS op NPO 1.
Tijdens de wandeltocht wordt gefocust op de ambities van Emmen, aldus de gemeente. Omdat Drenthe naar eigen zeggen dé fietsprovincie van Nederland is, worden Willem-Alexander en zijn familie door een peloton wielrenners naar het startpunt begeleid: het Noorderplein. Dit wordt gezien als het oude centrum. De route loopt van oud naar nieuw.
Het gezelschap gaat van het Noorderplein via de Hoofdstraat naar het Marktplein. Vervolgens lopen het gezin en andere leden van de koninklijke familie via de Hoofdstraat naar de ingang van het Rensenpark en via het Kerkplein richting het gemeentehuis. Tot slot loopt het gezelschap via het skatepark en dierentuin WILDLANDS naar het Raadhuisplein, waar het bezoek wordt afgesloten op het hoofdpodium. Zoals gebruikelijk stopt het gezelschap op diverse plaatsen langs de wandelroute.
Tijdens de wandeling komen de koning en zijn familieleden langs negen pleinen, waar telkens een ander thema aan bod komt. Zo wordt op het 'dansplein' voor de koninklijke familie gedanst, worden op het 'innovatieplein' innovaties op het gebied van circulaire plastics getoond en worden op het 'sportplein' sporten beoefend zoals sjoelen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) denkt dat aan boord van het Nederlandse schip Hondius mensen elkaar kunnen hebben aangestoken met het hantavirus. Dat zou ook gebeurd kunnen zijn met het Nederlandse echtpaar dat is overleden, zei een deskundige van de WHO. Het staat nog niet vast; de WHO "werkt met die aanname". Het schip vaart volgens de WHO richting de Canarische Eilanden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Alle dertien demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Dat meldt de politie dinsdag. De groep wordt verdacht van het overtreden van de wet openbare manifestaties, zo werd eerder bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twintig Nederlandse gevangenisbussen krijgen een tweede leven in Oekraïne. Het gevangeniswezen in het Oost-Europese land staat door de oorlog met Rusland onder druk en heeft de voertuigen nodig om het werk te blijven uitvoeren. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) heeft de eerste vier bussen in Lviv overgedragen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.
6 uur geledenGENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.
12 uur geleden