Koning Willem-Alexander bezoekt legerkorps in Duitsland
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander brengt eind deze maand zijn eerste officiële bezoek aan het buitenland sinds het begin van de coronacrisis in maart. Hij bezoekt samen met de Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier in Münster het Duits-Nederlandse legerkorps. Dat vierde eind vorige maand zijn 25-jarig bestaan. Koning en bondspresident gaan op 29 september ook naar het universitair medisch centrum van Münster. Daar werden eerder dit jaar Nederlandse coronapatiënten opgenomen en behandeld op de intensivecareafdeling.
Dat de koning buurland Duitsland kiest voor zijn eerste buitenlands bezoek sluit aan bij het eerdere voornemen een staatsbezoek te brengen aan bondspresident Steinmeier. Vanwege de coronacrisis kon dat voor begin juni geplande bezoek niet doorgaan. Een nieuwe datum is niet vastgesteld, mede omdat de coronaregels zo'n in principe grootschalig evenement nog niet mogelijk maken.
Koning Willem-Alexander was in 2015 ook in Münster, voor de twintigste verjaardag van het op 30 augustus 1995 opgerichte 1 German-Netherlands Corps (1GNC) dat in de Westfaalse stad zijn hoofdkwartier heeft. Tijdens het bezoek informeren stafleden koning en bondspresident over de verschillende ontwikkelingen binnen 1GNC en vertellen ze over de operaties die vanuit Münster zijn aangestuurd. Daarnaast komt de algemene Duits-Nederlandse samenwerking op het gebied van defensie ter sprake.
Medische samenwerking
In het universitair ziekenhuis krijgen de bezoekers informatie over de Duits-Nederlandse medische samenwerking tijdens de coronapandemie en praten ze met enkele zorgverleners die betrokken waren bij de behandeling van Nederlandse coronapatiënten.
Koning Willem-Alexander was begin maart voor het laatst voor werk in het buitenland. Van 9 tot 13 maart bracht hij met koningin Máxima een staatsbezoek aan Indonesië.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.
1 uur geledenWARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.
1 uur geledenOSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
13 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
19 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
20 uur geleden