Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning: verschrikkelijk als geld voor Heerlen-Noord opraakt

Koning: verschrikkelijk als geld voor Heerlen-Noord opraakt

HEERLEN (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het "verschrikkelijk" vinden als het geld om stadsdeel Heerlen-Noord op te knappen ooit opraakt. Dat zei hij woensdag na afloop van een bezoek aan Heerlen-Noord, een van de zogenoemde focusgebieden uit het Nationaal Programma Leefbaarheid en Veiligheid. In deze gebieden hebben veel inwoners te maken met armoede, veiligheids- en gezondheidsproblemen. Het programma wil die in samenwerking met bewoners en ondernemers aanpakken.

Het project Nationaal Programma Heerlen-Noord maakt deel uit van het Nationaal Programma Leefbaarheid en Veiligheid dat in 2022 van start ging. De gemeente Heerlen betaalt een groot deel ervan zelf, maar steunt ook op financiering van de overheid. De plannen voor het aanpakken van de problemen zijn voor 25 jaar gemaakt, maar de financiën liggen niet voor zo'n lange tijd vast.

"Dat is een mismatch", zei de koning na afloop van het bezoek. Hij sprak in Heerlen-Noord met bewoners, met basisschoolkinderen en met een politiechef over het leven in de Zuid-Limburgse stad. "En dat is natuurlijk een probleem, met al die mensen die vol goede moed en overgave en met ontzettend veel passie dit werk willen doen." Woningbouwcorporaties, zorg- en welzijnsorganisaties, scholen, maatschappelijke organisaties en werkgevers worden aangemoedigd zelf mee te denken over oplossingen. "En dat ze dan op een gegeven moment zeggen van: ja, het geld is op. Dat zou natuurlijk verschrikkelijk zijn."

Cijfers

De problemen in Heerlen ontstonden in 1974, toen de laatste mijn sloot. Veel mensen verloren hun baan en de economie zakte in. En nog steeds kampt de stad met problemen. Het besteedbaar inkomen van huishoudens in Heerlen lag volgens het CBS in 2022 een stuk lager dan het landelijk gemiddelde: 39.300 euro tegenover 50.900 euro.

De koning vond het mooi om te zien hoe "weer naar de toekomst gekeken kan worden", zei hij. "Het is heel mooi om het echt zelf te zien en met de mensen te praten. Je kan het natuurlijk allemaal lezen en vanuit Den Haag bekijken, maar het is mooi om hier te zijn vandaag en echt met die mensen te praten die hier uitvoering aan geven. Om te zorgen dat de volgende generatie echt weer perspectief heeft voor de toekomst."

Meer uit Binnenland

Picnic roept runderbavette terug om E. coli bacterie

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.

12 uur geleden
Astrid Holleeder: Afwezigheid in RTL Tonight had veiligheidsreden

HILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.

12 uur geleden
Moslims in Nederland beginnen aan vastenmaand ramadan

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.

14 uur geleden
OM eist 14 jaar cel voor moord op Haagse garagehouder in 1992

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag veertien jaar cel geëist tegen de 71-jarige Ruben B. voor betrokkenheid bij de moord op garagehouder Louis 'Loek' van Dam in 1992 in Den Haag. De 64-jarige Van Dam werd op 27 januari van dat jaar in zijn garage in de Kritzingerstraat van achteren doodgeschoten met zes kogels, twee in zijn achterhoofd en vier in zijn rug. "Loek van Dam is geëxecuteerd zonder de moordenaar in zijn ogen te kunnen kijken", zei de officier van justitie.

17 uur geleden
Medewerker wint rechtszaak tegen justitiedienst over toelage

ROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.

19 uur geleden
Man (78) aangehouden na bedreiging agenten bij woning Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.

19 uur geleden
OM in hoger beroep in zaak over gooien paal op Feyenoord-medewerker

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.

19 uur geleden