Koning Salman betaalt voor 2000 Palestijnen pelgrimage naar Mekka
RIYAD (ANP) - De Saudische koning Salman heeft opdracht gegeven om, boven het eerder uitgenodigde aantal van duizend Palestijnen, er nog eens duizend uit te nodigen voor de jaarlijkse pelgrimstocht (hadj) naar de voor moslims heilige plaats Mekka. Dat meldt staatspersbureau SPA. In een verklaring staat dat de genodigden, net als de eerste groep, familieleden zijn van gedode, gewonde of door Israël gevangen gehouden Palestijnen.
Salman ziet in het uitnodigen van deze specifieke groep bedevaartgangers een "verlichting voor wat het Palestijnse volk momenteel in Gaza doormaakt".
Ook tijdens de vorige hadj deed de 88-jarige vorst een dergelijke geste, toen nog duizend Palestijnen een uitnodiging ontvingen. Het initiatief is onderdeel van het Hajj Guests Program en wordt uitgevoerd door het ministerie van Religieuze Zaken. Dit jaar krijgen in totaal 3322 moslims van over de hele wereld de kans om kosteloos de bedevaartstocht te doen.
Aan de hadj nemen, net als vorig jaar, ongeveer 2 miljoen moslims deel. Er zijn inmiddels al zeker 1,2 miljoen bedevaartgangers gearriveerd in Saudi-Arabië. De hadj begint op 14 juni en duurt tot 19 juni.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/RTR) - Vredesonderhandelingen tussen Afghanistan en Pakistan in Istanbul zijn geëindigd zonder oplossing, zeggen anonieme bronnen uit beide landen tegen persbureau Reuters. De onderhandelingen, die zaterdag begonnen, moesten een einde maken aan de gevechten aan de grens die sinds enkele weken plaatsvinden.
41 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De menselijke resten die Hamas maandag aan Israël overdroeg, zijn van een gijzelaar van wie eerder al resten zijn overgedragen, aldus Israëlische media. Die persoon is begraven in Israël. Er zou volgens forensisch onderzoek geen match zijn met de dertien overleden gijzelaars die zich nog in Gaza bevinden.
55 minuten geledenBONN (ANP) - VN-klimaatorganisatie UNFCCC ziet "groeiende vooruitgang" bij de voorhoede van landen die op tijd waren met het indienen van nieuwe klimaatambities. De meeste landen ter wereld hebben de deadline daarvoor echter gemist. Tien jaar na het Klimaatakkoord van Parijs hebben 64 landen hun plannen voor 2035 binnen de deadline ingeleverd. De Europese Unie, inclusief Nederland, hoort daar vooralsnog niet bij.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De man die terechtstaat voor de moord op de voormalige Japanse premier Shinzo Abe, heeft dinsdag schuld bekend. De 45-jarige verdachte was aangeklaagd voor moord en het overtreden van de wapenwetgeving. "Alles is waar", zei hij in de rechtbank.
3 uur geledenKINGSTON (ANP/DPA) - Orkaan Melissa blijft in kracht toenemen op weg naar Jamaica. Maandagavond waren de windsnelheden opgelopen tot 280 kilometer per uur. Melissa komt naar verwachting dinsdagochtend vroeg (lokale tijd) aan land in het zuidwesten van het Caribische eiland.
4 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse premier Sanae Takaichi gaat de Amerikaanse president Donald Trump nomineren voor de Nobelprijs voor de Vrede. Dat heeft Witte Huis-persvoorlichter Karoline Leavitt laten weten aan verslaggevers.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro heeft maandag aangekondigd dat hij energieafspraken met Trinidad en Tobago heeft opgeschort. De eilandstaat voor de kust van Venezuela verwelkomde dit weekend een Amerikaans oorlogsschip.
7 uur geleden