Koning over proefevenement: went bij elkaar staan weer snel?
UTRECHT (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft aan het einde van het eerste proefevenement van Fieldlab gesproken met de organisatoren en andere betrokkenen. Hij was erg benieuwd naar "de bijzondere dag". "Ik kan me voorstellen dat het voelt als een film als mensen geen afstand houden. Went het snel om weer bij elkaar te staan?"
Vijfhonderd mensen kwamen maandag in het Beatrixtheater in Utrecht bijeen tijdens het eerste proefevenement van Fieldlab. In een reeks van dit soort proeven wordt onderzocht hoe grote evenementen veilig kunnen plaatsvinden in coronatijd. Het eerste evenement was een zakelijk evenement voor de evenementenbranche. Er volgen nog concerten, festivals en voetbalwedstrijden.
De koning sprak, via een videoverbinding, onder anderen met Pieter Lubberts van Fieldlab Evenementen. "Het was wat onwennig, omdat een aantal maatregelen niet van toepassing waren zoals de anderhalve-meter-maatregel. Maar het geroezemoes zorgde bij mij voor kippenvel", zei Lubberts. De koning noemde het evenement "het begin van een van de vele wegen uit deze donkere tijden"."Het zou mooi zijn als deze gegevens van 15 februari, op het moment van de dooi, meegenomen worden." Hij vindt dat iedereen gebaat is bij het onderzoek. "Het zou fantastisch zijn als er weer iets mogelijk wordt."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
1 uur geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.
3 uur geleden