Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning over boeren: geweld en intimidatie zijn nooit de oplossing

Koning over boeren: geweld en intimidatie zijn nooit de oplossing

GRAZ (ANP) - Geweld en intimidatie zijn volgens koning Willem-Alexander "nooit de oplossing". Dat zei hij na afloop van het staatsbezoek aan Oostenrijk toen hem werd gevraagd naar de situatie rondom boeren en de stikstofcrisis in Nederland. "Uiteindelijk moeten we weer aan tafel, moeten we weer de dialoog aangaan en samen het probleem oplossen."

De koning zegt dat hij en zijn vrouw koningin Máxima het nieuws in Nederland op de voet volgen en zien dat er sprake is van "geweld en intimidatie". "De boeren zijn een deel van ons cultureel erfgoed, een deel van Nederland", vervolgt de koning, die vindt dat er "samen" gezocht moet worden naar een oplossing voor het stikstofprobleem. "We moeten daarom ook samen naar de toekomst kijken, we kunnen ze niet wegzetten als één groep. Het is een deel van onze geschiedenis, een deel van ons land en een deel van onze identiteit."

Dinsdagavond waren er na de demonstraties van de boeren rellen bij het huis van stikstofminister Christianne van der Wal. Ook werd CDA-Kamerlid Derk Boswijk bij zijn huis opgezocht en blokkeerden de actievoerders verscheidene wegen. Of daarmee "de grens" is bereikt, weet koning Willem-Alexander niet. "Ik weet niet waar de grens ligt. Uiteindelijk moeten we toch weer aan tafel gaan zitten. Uiteindelijk moet het stikstofprobleem opgelost worden en dat kan alleen als we samen aan tafel gaan en een oplossing vinden voor dit probleem."

De koning benadrukt dat Kamerleden en bewindspersonen altijd hun werk moeten kunnen doen. "En zoveel mogelijk moet de maatschappij ervoor zorgen dat dat ook mogelijk is." Wanneer hem wordt gevraagd of de rellen een aanslag op de democratische rechtstaat zijn, heeft de koning geen duidelijk antwoord. "Om dat nu meteen op die manier zo zwaar neer te zetten, lijkt me nu lastig. Maar nogmaals, geweld is geen oplossing voor het probleem."

Meer uit Binnenland

Acties bij debat in Utrecht zonder grote ongeregeldheden verlopen

UTRECHT (ANP) - De demonstraties rond de komst van FVD'er Thierry Baudet bij een debat in Utrecht woensdagavond zijn zonder grote ongeregeldheden verlopen. Het debat werd om veiligheidsredenen verplaatst van de binnenstad naar de campus Utrecht Science Park. Dat gebeurde toen duidelijk werd dat Baudet erbij zou zijn.

1 uur geleden
Man bezweken aan verwondingen schietpartij, twee verdachten vast

DEN HAAG (ANP) - Een 45-jarige man is woensdagochtend in het ziekenhuis bezweken aan verwondingen die hij dinsdagavond opliep door een schietpartij in Den Haag. Twee mannen uit die stad zijn aangehouden, meldt de politie woensdagavond.

3 uur geleden
Stemmen voor Tweede Kamerverkiezingen kan op 47 stations

UTRECHT (ANP) - Stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen volgende week woensdag kan op 47 treinstations, meldt NS. Dat zijn er vier meer dan bij de landelijke verkiezingen in november 2023.

7 uur geleden
Man opgepakt voor bedreigen politici, onder anderen Wilders

DEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag heeft woensdag een 25-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden voor het bedreigen van politici. Volgens het Openbaar Ministerie zegt de man in een veelgedeelde video op sociale media dat hij met een bijl naar de Tweede Kamer zou gaan en dat er "koppen gaan rollen".

8 uur geleden
Meer dan 160.000 kippen geruimd om vogelgriep in Dodewaard

DODEWAARD (ANP) - Ongeveer 161.000 kippen op een bedrijf in het Gelderse Dodewaard worden afgemaakt omdat er vogelgriep is vastgesteld. Dit meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN).

8 uur geleden
Wolven en prooidieren op de Hoge Veluwe uitgerust met zender

OTTERLO (ANP) - In het Nationale Park De Hoge Veluwe is eind vorige week een wolf gezenderd voor onderzoek van het park met de universiteit van Wageningen (WUR). Het is voor zover bekend voor het eerst dat dat in Nederland is gebeurd.

8 uur geleden
Rijkswaterstaat: let extra goed op tijdens code oranje

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat adviseert mensen om vanaf donderdagavond extra goed op te letten op de weg vanwege storm Benjamin. Het KNMI heeft code oranje afgegeven voor het westen van het land vanwege zware windstoten.

8 uur geleden