Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning opent tentoonstelling met kunst van dak Paleis op de Dam

Koning opent tentoonstelling met kunst van dak Paleis op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander opent donderdag een tentoonstelling in het Koninklijk Paleis Amsterdam, waar kunstwerken te zien zijn die normaal gesproken op het dak staan. Bezoekers kunnen bijvoorbeeld kijken naar de gouden windvaan en het metershoge bronzen beeld Prudentia (Voorzichtigheid), dat voor het eerst sinds 1667 van het dak is gehaald. Ook de koperen keizerskroon en 24 originele Hemony-klokken uit het carillon zijn te zien.

Het paleis dateert uit de zeventiende eeuw en aan het dak wordt groot onderhoud uitgevoerd. Zo krijgen de dakbedekking, torenkoepel en metalen bekroningen een opknapbeurt. Ook de beelden worden hersteld. "Regen, vuil en wind tasten het beeldhouwwerk in wit marmer en de bronzen attributen aan", meldt het paleis. Tegelijkertijd biedt het onderhoud volgens het paleis "een unieke eenmalige kans om deze bijzondere objecten van dichtbij te bekijken, voordat ze gerestaureerd voor jaren weer het dak op gaan".

De koning gebruikt het Paleis op de Dam als officieel ontvangstpaleis voor verschillende formele gelegenheden, bijvoorbeeld staatsbezoeken en staatsbanketten. De rest van de tijd is het paleis open voor bezoekers. De tentoonstelling 'Hoog! Kijk omhoog. Een dak vol verhalen' is van 29 juni tot en met 22 september 2024 te zien.

Meer uit Binnenland

Het Sinterklaasjournaal krijgt Machiavelliprijs 2025

DEN HAAG (ANP) - De Machiavelliprijs 2025 is toegekend aan Het Sinterklaasjournaal. Dat heeft het bestuur van Stichting Machiavelli maandag bekendgemaakt. De prijs wordt jaarlijks toegekend voor een opmerkelijke prestatie op het gebied van publieke communicatie.

54 minuten geleden
Code oranje in noorden verlengd, elders deels weer code geel

DE BILT (ANP) - De code oranje vanwege ijzel blijft maandag voor Groningen en Drenthe van kracht tot 11.00 uur. Het KNMI heeft de waarschuwing voor die provincies iets verlengd.

1 uur geleden
Strooiwagen gekanteld op A59

DEN BOSCH (ANP) - Op de A59 is maandagochtend een strooiwagen gekanteld, meldt Rijkswaterstaat. Het ongeval gebeurde op de verbindingsweg naar de A2 richting Utrecht. De strooiwagen stond rond 06.25 uur weer overeind, maar de weg moet eerst gestrooid worden voordat die vrijgegeven kan worden. Verkeer vanuit Waalwijk volgt een omleiding.

1 uur geleden
Ziekenhuizen in noorden waarschuwen voor gladheid, zorg gaat door

GRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiƫnten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.

11 uur geleden
Vogelgriep bij legbedrijf in Creil, 43.000 dieren gedood

CREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

11 uur geleden
Bussen en treinen Arriva rijden normaal, op paar aanpassingen na

HEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.

11 uur geleden
Burgemeester na dood jongen (8): ergste scenario waarheid

STEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.

12 uur geleden