Koning opent tentoonstelling met kunst van dak Paleis op de Dam
AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander opent donderdag een tentoonstelling in het Koninklijk Paleis Amsterdam, waar kunstwerken te zien zijn die normaal gesproken op het dak staan. Bezoekers kunnen bijvoorbeeld kijken naar de gouden windvaan en het metershoge bronzen beeld Prudentia (Voorzichtigheid), dat voor het eerst sinds 1667 van het dak is gehaald. Ook de koperen keizerskroon en 24 originele Hemony-klokken uit het carillon zijn te zien.
Het paleis dateert uit de zeventiende eeuw en aan het dak wordt groot onderhoud uitgevoerd. Zo krijgen de dakbedekking, torenkoepel en metalen bekroningen een opknapbeurt. Ook de beelden worden hersteld. "Regen, vuil en wind tasten het beeldhouwwerk in wit marmer en de bronzen attributen aan", meldt het paleis. Tegelijkertijd biedt het onderhoud volgens het paleis "een unieke eenmalige kans om deze bijzondere objecten van dichtbij te bekijken, voordat ze gerestaureerd voor jaren weer het dak op gaan".
De koning gebruikt het Paleis op de Dam als officieel ontvangstpaleis voor verschillende formele gelegenheden, bijvoorbeeld staatsbezoeken en staatsbanketten. De rest van de tijd is het paleis open voor bezoekers. De tentoonstelling 'Hoog! Kijk omhoog. Een dak vol verhalen' is van 29 juni tot en met 22 september 2024 te zien.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
34 minuten geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
9 uur geleden