Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning ontmoet in Israël overlevenden van Holocaust

Koning ontmoet in Israël overlevenden van Holocaust

JERUZALEM (ANP) - Koning Willem-Alexander brengt donderdagmorgen in Jeruzalem een bezoek aan het Holocaustdocumentatie- en -herinneringscentrum Yad Vashem. Hij treedt daarmee in de voetsporen van zijn ouders en grootouders. De koning krijgt een rondleiding door Yad Vashem, waar later op de dag het vijfde Wereld Holocaust Forum wordt gehouden.

Vanuit Jeruzalem gaat Willem-Alexander naar de kustplaats Herzliya voor een bezoek aan het verzorgingshuis Beth Juliana, waar veel ouderen wonen met een Nederlandse achtergrond en overlevenden van de Holocaust. Daarna keert hij weer terug naar de Israëlische hoofdstad voor het forum.

Willem-Alexander is daar samen met leiders uit bijna vijftig andere landen. De bijeenkomst staat in het teken van de strijd tegen antisemitisme en het herdenken van de Holocaust. Sprekers zijn onder anderen de Russische president Vladimir Poetin en de Britse troonopvolger prins Charles.

De Poolse president Andrzej Duda vond dat hij ook mocht spreken, maar Israël gaf de voorkeur aan Poetin. Reden voor Duda om thuis te blijven. De Israëlische president Rivlin gaat maandag wel naar Polen voor de herdenking van de bevrijding van vernietigingskamp Auschwitz-Birkenau, precies 75 jaar geleden. Hij komt daar deels dezelfde gasten tegen als in Jeruzalem. Willem-Alexander en Máxima komen ook.

Meer uit Binnenland

Koningspaar schuift aan bij vrijheidsmaaltijd in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben maandag meegegeten met een vrijheidsmaaltijd in de wijk Morgenstond in Den Haag. Tijdens de jaarlijkse vrijheidsmaaltijd wordt samen gegeten, getekend en muziek gemaakt, terwijl verhalen over vrijheid worden uitgewisseld.

8 minuten geleden
Zestal dat werd opgepakt bij herdenking op de Dam weer vrij

AMSTERDAM (ANP) - De zes mensen die zondagavond zijn gearresteerd rond de Dam in Amsterdam zijn weer vrijgelaten, meldt de politie. Drie van hen werden opgepakt vanwege het verstoren van de Nationale Herdenking. Er zouden leuzen zijn geroepen, maar de politie kan hier verder niets over zeggen.

13 minuten geleden
Schoof ontsteekt bevrijdingsvuur in Wageningen, ook protest

WAGENINGEN (ANP) - Premier Dick Schoof heeft maandagmiddag het bevrijdingsvuur ontstoken op het hoofdpodium van het bevrijdingsfestival in Wageningen, het startschot voor de veertien bevrijdingsfestivals in Nederland. Uit het publiek kwam protest tegen Schoof. Toen hij het podium opkwam werd er boe geroepen en was er rode rook te zien.

36 minuten geleden
Meer dan twee ton ingezameld voor 'Efteling-uitje' asielkinderen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 200.000 euro is ingezameld voor kinderen in asielzoekerscentra nadat een uitje van azc-kinderen uit Sint Annaparochie naar de Efteling werd afgeblazen. Zes bij het ANP bekende crowdfundingacties hadden maandag even voor 13.00 uur samen 200.275 euro opgehaald.

40 minuten geleden
Tusk in 5 mei-lezing: oorlog in alle hevigheid terug

WAGENINGEN (ANP) - Het comfort van de vrijheid die Europa kende, is voorbij, zei de Poolse premier Donald Tusk maandag tijdens de 5 mei-lezing in Wageningen. Hij verwees daarbij naar de oorlog in Oekraïne. De ervaringen van tachtig jaar geleden leren ons dat we dit alleen kunnen overwinnen als we samen optrekken, aldus Tusk.

1 uur geleden
Treinverkeer in de Randstad kampte maandagochtend met problemen

UTRECHT (ANP) - Op meerdere trajecten in de Randstad reden maandagochtend geen of minder treinen. Aan het begin van de middag waren de meeste problemen grotendeels opgelost.

1 uur geleden
Honderden demonstreren tegen komst Schoof en Bosma in Wageningen

WAGENINGEN (ANP) - Een groep mensen heeft maandagochtend gedemonstreerd tegen de aanwezigheid van premier Dick Schoof, PVV'er en Tweede Kamervoorzitter Martin Bosma en andere kabinetsleden op Bevrijdingsdag in Wageningen. Volgens de organisatie stonden vanaf 08.45 uur zo'n 250 tot 300 actievoerders op de Marijkeweg, omdat de gasten via die weg naar de plechtigheid in Wageningen zouden gaan. Een woordvoerder van het protest meldt niet zeker te weten of Schoof en Bosma zijn langsgereden omdat een aantal auto's geblindeerd was.

2 uur geleden