Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning ontmoet in Israël overlevenden van Holocaust

Koning ontmoet in Israël overlevenden van Holocaust

JERUZALEM (ANP) - Koning Willem-Alexander brengt donderdagmorgen in Jeruzalem een bezoek aan het Holocaustdocumentatie- en -herinneringscentrum Yad Vashem. Hij treedt daarmee in de voetsporen van zijn ouders en grootouders. De koning krijgt een rondleiding door Yad Vashem, waar later op de dag het vijfde Wereld Holocaust Forum wordt gehouden.

Vanuit Jeruzalem gaat Willem-Alexander naar de kustplaats Herzliya voor een bezoek aan het verzorgingshuis Beth Juliana, waar veel ouderen wonen met een Nederlandse achtergrond en overlevenden van de Holocaust. Daarna keert hij weer terug naar de Israëlische hoofdstad voor het forum.

Willem-Alexander is daar samen met leiders uit bijna vijftig andere landen. De bijeenkomst staat in het teken van de strijd tegen antisemitisme en het herdenken van de Holocaust. Sprekers zijn onder anderen de Russische president Vladimir Poetin en de Britse troonopvolger prins Charles.

De Poolse president Andrzej Duda vond dat hij ook mocht spreken, maar Israël gaf de voorkeur aan Poetin. Reden voor Duda om thuis te blijven. De Israëlische president Rivlin gaat maandag wel naar Polen voor de herdenking van de bevrijding van vernietigingskamp Auschwitz-Birkenau, precies 75 jaar geleden. Hij komt daar deels dezelfde gasten tegen als in Jeruzalem. Willem-Alexander en Máxima komen ook.

Meer uit Binnenland

NCSC: nog steeds geen signalen van actief misbruik PHP-lek

HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

4 uur geleden
Website DigiD weer toegankelijk

DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.

10 uur geleden
Cameratoezicht in Floradorp na rellen

AMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.

14 uur geleden
Website en app RTL Nieuws na problemen met PHP weer online

HILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.

14 uur geleden
Politie onderzoekt pand Buitenveldert in zaak-Hajar

AMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.

14 uur geleden
Websites meerdere veiligheidsregio's offline om PHP-zorgen

DEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.

16 uur geleden
Patiëntenfederatie: stijging premie brengt patiënten in problemen

DEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.

16 uur geleden