Koning ontmoet in Israël overlevenden van Holocaust
JERUZALEM (ANP) - Koning Willem-Alexander brengt donderdagmorgen in Jeruzalem een bezoek aan het Holocaustdocumentatie- en -herinneringscentrum Yad Vashem. Hij treedt daarmee in de voetsporen van zijn ouders en grootouders. De koning krijgt een rondleiding door Yad Vashem, waar later op de dag het vijfde Wereld Holocaust Forum wordt gehouden.
Vanuit Jeruzalem gaat Willem-Alexander naar de kustplaats Herzliya voor een bezoek aan het verzorgingshuis Beth Juliana, waar veel ouderen wonen met een Nederlandse achtergrond en overlevenden van de Holocaust. Daarna keert hij weer terug naar de Israëlische hoofdstad voor het forum.
Willem-Alexander is daar samen met leiders uit bijna vijftig andere landen. De bijeenkomst staat in het teken van de strijd tegen antisemitisme en het herdenken van de Holocaust. Sprekers zijn onder anderen de Russische president Vladimir Poetin en de Britse troonopvolger prins Charles.
De Poolse president Andrzej Duda vond dat hij ook mocht spreken, maar Israël gaf de voorkeur aan Poetin. Reden voor Duda om thuis te blijven. De Israëlische president Rivlin gaat maandag wel naar Polen voor de herdenking van de bevrijding van vernietigingskamp Auschwitz-Birkenau, precies 75 jaar geleden. Hij komt daar deels dezelfde gasten tegen als in Jeruzalem. Willem-Alexander en Máxima komen ook.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Tanja Koen, de eerste televisieomroepster van de NCRV, is maandag 24 augustus op 100-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de familie maandag bekendgemaakt via de KRO-NCRV. De uitvaart heeft inmiddels in besloten kring plaatsgevonden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft op giro 6868 tot dusver 1,6 miljoen euro aan donaties binnengekregen voor noodhulp in het rampgebied in Nepal, na de zware overstromingen van vorige week. "Dankzij deze steun kan de hulporganisatie duizenden mensen direct helpen met schoon drinkwater, voedsel, dekens en hygiëneproducten", laat de hulporganisatie weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 33-jarige Groninger is maandag vrijgesproken van het beramen van een ontvoering van prinses Amalia. Volgens de rechter verkeerde Anne Romke van der H. in een psychose, maar waren er nooit daadwerkelijke plannen voor een ontvoering.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) heeft het onlineprogramma Let's Twist Again van haar kanalen verwijderd, zo meldt de omroep. Afgelopen week ontstond veel ophef over een aflevering van het programma waarin Adolf Hitler werd aangehaald.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft "niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven" tijdens de coronacrisis, zei toenmalig vicepremier Carola Schouten. Volgens Schouten is er "te generiek" gekeken of mensen maatregelen naleefden of niet.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen zijn er ook maandagochtend nog niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting voor volgend jaar. De partijleiders kwamen rond 9.00 uur weer bijeen op het ministerie van Financiën, waar zij zondag ook al vijftien uur onderhandelden. Rond het middaguur zaten zij daar nog steeds. Een kabinetsvergadering die voor 11.00 uur gepland stond, is al minstens twee uur opgeschoven.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het gerechtshof in Leeuwarden heeft maandag bij het begin van het driedaagse proces in de strafzaak rond de dubbele moord in het Drentse Weiteveen heftige beelden getoond van de moord op Ineke (44) en haar partner Sam (38). De beelden werden getoond op verzoek van het Openbaar Ministerie.
6 uur geleden