Koning ontmoet in Israël overlevenden van Holocaust
JERUZALEM (ANP) - Koning Willem-Alexander brengt donderdagmorgen in Jeruzalem een bezoek aan het Holocaustdocumentatie- en -herinneringscentrum Yad Vashem. Hij treedt daarmee in de voetsporen van zijn ouders en grootouders. De koning krijgt een rondleiding door Yad Vashem, waar later op de dag het vijfde Wereld Holocaust Forum wordt gehouden.
Vanuit Jeruzalem gaat Willem-Alexander naar de kustplaats Herzliya voor een bezoek aan het verzorgingshuis Beth Juliana, waar veel ouderen wonen met een Nederlandse achtergrond en overlevenden van de Holocaust. Daarna keert hij weer terug naar de Israëlische hoofdstad voor het forum.
Willem-Alexander is daar samen met leiders uit bijna vijftig andere landen. De bijeenkomst staat in het teken van de strijd tegen antisemitisme en het herdenken van de Holocaust. Sprekers zijn onder anderen de Russische president Vladimir Poetin en de Britse troonopvolger prins Charles.
De Poolse president Andrzej Duda vond dat hij ook mocht spreken, maar Israël gaf de voorkeur aan Poetin. Reden voor Duda om thuis te blijven. De Israëlische president Rivlin gaat maandag wel naar Polen voor de herdenking van de bevrijding van vernietigingskamp Auschwitz-Birkenau, precies 75 jaar geleden. Hij komt daar deels dezelfde gasten tegen als in Jeruzalem. Willem-Alexander en Máxima komen ook.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Twee van de drie mensen die werden aangehouden wegens mogelijke betrokkenheid bij de explosie in Amsterdam Osdorp, blijven langer in de cel. Het gaat om Amsterdammers van 24 en 25 jaar, meldt het Openbaar Ministerie.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Maatregelen mogen nooit meer zo streng worden dat mensen niet bij stervende geliefden mogen zijn, zei ic-arts Diederik Gommers in een verhoor van de parlementaire enquêtecommissie corona. "Dit soort maatregelen mogen wij nooit meer nemen."
27 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Bij de VPRO verdwijnen door bezuinigingen 58 banen. De reorganisatie treft zowel de media- en productiekant als ondersteunende afdelingen. Tegelijkertijd ontstaan veertien nieuwe arbeidsplaatsen. Medewerkers zijn maandag geïnformeerd.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Geld was een belangrijke reden voor sommige ziekenhuizen om geen ic-patiënten over te nemen van andere ziekenhuizen tijdens de tweede coronagolf, zei Diederik Gommers. De arts van het Rotterdamse Erasmus MC zei tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie over het virus dat de samenwerking tussen ziekenhuizen na de eerste golf minder goed werd.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig OMT-lid Diederik Gommers zei dat hij ruzie had met toenmalig premier Mark Rutte en zorgminister Hugo de Jonge over het meenemen van iemands leeftijd in het geval er keuzes moesten worden gemaakt over wie op de intensive care kon worden opgenomen. "Ik heb gezegd dat zij daar niet over gingen."
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Afgelopen nacht hebben 91 asielzoekers voor wie geen plek was in het aanmeldcentrum in Ter Apel de nacht elders doorgebracht. Het Rode Kruis laat maandagochtend weten dat zij in een sporthal in het Drentse dorp de Wijk sliepen. Er is geen gebruik gemaakt van het congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Volgens MiGreat bleven twintig mensen achter op het voorterrein in Ter Apel.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Naast de rust waren ook de drinkpauzes populair om te scrollen op de telefoon tijdens de eerste WK-wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Japan zondagavond. Dat meldt VodafoneZiggo op basis van internetgebruik onder klanten tijdens de wedstrijd.
2 uur geleden