
Koning neemt deel aan trainingsmissie met F-16
VOLKEL (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft donderdagmiddag meegedaan aan een trainingsvlucht met een F-16 op Vliegbasis Volkel. De koning bracht een werkbezoek aan de basis in het kader van de inzet van het jachtvliegtuig in binnen- en buitenland.
Koning Willem-Alexander kreeg een briefing over de trainingsvlucht, alvorens hij achter de piloot plaatsnam in het toestel. De luchtmacht zet de F-16's in om afwisselend met België het luchtruim van de Benelux te beveiligen. Daarvoor staan altijd twee jachtvliegtuigen gereed. Ook zijn F-16's bij missies in het buitenland ingezet.
De koning hoorde dat het jachtvliegtuig waarschijnlijk nog vier jaar wordt ingezet. Daarna neemt de F-35 het stokje over. De luchtmacht gebruikt sinds 1979 F-16's, waarvan er 213 werden gekocht. Nu worden er minder dan zestig gebruikt, stelt Defensie, waarvan een deel "niet meer operationeel inzetbaar is".
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Tientallen activisten van Extinction Rebellion voeren actie op het Media Park in Hilversum, bij een gebouw van de NOS. Ze vinden dat de berichtgeving van de omroep over klimaatzaken is gebaseerd op "misleidende frames" en stellen dat de NOS een duidelijker verband moet leggen tussen "de klimaatcrisis en extreem weer". Ook pleiten ze voor een wekelijks "klimaatjournaal waarin klimaatrechtvaardigheid centraal staat".
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn twintig woningen ontruimd nadat brand was uitgebroken in een spouwmuur. Het vuur ontstond rond 11.00 uur in de Markensestraat in de wijk Duindorp. Ongeveer een uur later was de brand onder controle, laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Haaglanden weten. Niemand raakte gewond.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nelleke Noordervliet schrijft dit jaar het Nationale Voorleeslunchverhaal. Dat heeft De Leescoalitie, die het evenement voor de dertiende keer organiseert, zaterdag bekendgemaakt in het radioprogramma De Taalstaat. De Nationale Voorleeslunch is dit jaar op 3 oktober, Nationale Ouderendag.
1 uur geledenWIJCHEN (ANP) - In de omgeving van het Gelderse Wijchen heeft de politie vrijdagavond een 31-jarige man uit Nijmegen aangehouden die op dat moment probeerde de inhoud van vaten met vloeistof te dumpen in de natuur. Wat er in de vaten zat is nog niet bekend, maar de politie houdt rekening met drugsafval.
2 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Op en rond het Fluitpolderplein in Leidschendam heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag twee keer brand gewoed en mislukte een poging om een gebouw in brand te zetten. De politie doet onderzoek naar mogelijke brandstichting. Er is nog niemand aangehouden.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt dat er vanaf halverwege de middag in Limburg enkele onweersbuien kunnen ontstaan, het eerst in het zuiden van de provincie. De buien kunnen gepaard gaan met veel regen in korte tijd, hagelstenen tot 2 centimeter en windstoten tot circa 60 kilometer per uur.
6 uur geledenDEN HOORN (ANP) - In een leegstaand pand aan de Hoornseweg in Den Hoorn, vlak bij Delft, is vrijdagavond rond 22:00 uur een grote brand uitgebroken. Dat meldt de Veiligheidsregio Haaglanden.
6 uur geleden