Koning na arrestatie Andrew: recht moet zijn beloop hebben
LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles zegt dat de autoriteiten na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew kunnen rekenen op medewerking van het koningshuis. "Laat me heel duidelijk zijn: het recht moet zijn beloop hebben", stelde de vorst.
"Met grote bezorgdheid heb ik het nieuws vernomen over Andrew Mountbatten-Windsor en de verdenking van ambtsmisbruik", aldus Charles. "Wat nu volgt, is het volledige, eerlijke en juiste proces waarmee deze kwestie op de juiste manier en door de juiste autoriteiten wordt onderzocht."
De koning stelde in zijn schriftelijke verklaring ook dat het voorlopig niet gepast is om verder in te gaan op de affaire. "Ondertussen zullen mijn familie en ik doorgaan met onze plicht en dienstbaarheid aan jullie allemaal."
Zorgelijk
De krant The Guardian schrijft dat de koning vooraf niet was geïnformeerd over de aanhouding van zijn broer. Die was in opspraak geraakt door zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
Prins William en prinses Catherine staan achter de verklaring van de koning, schrijven Britse media. Ze maakten eerder deze maand na de vrijgave van nieuwe informatie over Epstein al duidelijk de onthullingen erg zorgelijk te vinden.
Speciale behandeling
De politie maakte donderdag bekend dat een zestiger uit Norfolk was opgepakt op verdenking van ambtsmisbruik. Het korps in Thames Valley noemde de voormalige prins niet bij naam en trad ook niet in detail over de beschuldigingen.
Mountbatten-Windsor was bevriend met de in 2019 overleden Epstein. Die ontving volgens in de VS vrijgegeven documenten mogelijk vertrouwelijke informatie van de toenmalige prins, die tot 2011 handelsgezant was.
Een expert voorspelde bij de BBC dat Mountbatten-Windsor niet op een speciale behandeling hoeft te rekenen. Hij belandt waarschijnlijk in een cel met een bed en een toilet, waar hij zijn verhoor moet afwachten.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro noemt zichzelf 'de werkelijk gekozen president van Brazilië', zo schrijft hij in een statement. Hij verloor zondag de presidentsverkiezingen in zijn land en weigerde gehoor te geven aan het rechterlijk bevel om in Brazilië te blijven. Eerder op woensdag landde hij in de Amerikaanse staat Florida.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist dat de Democratische kandidaat voor de Senaat in Alaska, Mary Peltola, zich terugtrekt uit de verkiezingen. Dat schrijft hij op Truth Social. Dat doet Trump na een artikel van de New York Times waarin staat dat haar medewerkers maandenlang bezig zijn geweest met het werven van kandidaten om de Republikeinse kandidaat Dan S. Sullivan dwars te zitten. Ze zouden ook betrokken zijn geweest bij het kandidaat stellen van iemand met dezelfde naam: Dan J. Sullivan.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De verkeersleider die betrokken was bij het dodelijke treinongeluk woensdagochtend in Spanje, is ondervraagd door de Guardia Civil. Dat schrijft de Spaanse nieuwssite Demócrata. Bij die treincrash ten zuiden van Madrid kwamen voor zover bekend 68 mensen om het leven. Tientallen inzittenden raakten gewond, sommige van hen ernstig.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Alvin Hellerstein, de rechter die de zaak tegen de door de VS gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro overziet, is overleden. Dat meldt onder meer The New York Times. Hellerstein werd 92 jaar. Volgens de krant is niet duidelijk wat Hellersteins dood voor invloed zal hebben op het verloop van de zaak-Maduro.
6 uur geledenCAMBRIDGE (ANP) - Dat er op aarde leven mogelijk is, is niet te danken aan kometen. Dat concludeert een groep wetenschappers van de Britse Universiteit van Cambridge. Ze zijn het niet eens met de gangbare theorie in de wetenschap, namelijk dat kometen die miljarden jaren geleden insloegen op aarde daarbij de bouwstenen voor het leven hebben achtergelaten. Dit zijn onder meer koolstof, stikstof en waterstofcyanide.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse Federatie van Gemeenten en Provincies heeft gemeentebesturen opgeroepen woensdagavond om 20.00 uur een minuut stilte te houden ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het dodelijke treinongeluk eerder op woensdag. Dit meldt nieuwswebsite Demócrata.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten gelukt om meer landen tegen een VN-resolutie te laten stemmen waarin wordt opgeroepen de Amerikaanse blokkade van Cuba te beëindigen. Deze stemming wordt al tientallen jaren gehouden. Cuba beschuldigde de VS van tevoren van het uitoefenen van druk op landen die Cuba steunen.
7 uur geleden