Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning Mohammed bedankt landen voor hulp na aardbeving Marokko

Koning Mohammed bedankt landen voor hulp na aardbeving Marokko

RABAT (ANP) - De Marokkaanse koning Mohammed heeft woensdag meerdere staatshoofden en regeringsleiders bedankt voor hun hulp na de aardbeving die vorige week een deel van het zuiden van zijn land trof. De koning stuurde dankberichten naar onder anderen de Spaanse koning Felipe en de Britse koning Charles en premier Rishi Sunak, meldt staatspersbureau MAP.

Aan Felipe spreekt de vorst zijn dank uit "voor de steun aan zijn land" en prees hij de inzet van de Spaanse reddingsteams en hoe deze samengewerkt hebben met hulpteams uit eigen land. In het bericht aan koning Charles en premier Sunak onderstreept de Marokkaanse koning "trots te zijn op de banden tussen Marokko en het Verenigd Koninkrijk" en hoe reddingsteams hulp hebben verleend aan getroffenen van de beving.

Verder gingen er berichten uit naar de emir van Qatar, sjeik Tamim bin Hamad Al Thani, en de president van de Verenigde Arabische Emiraten. Ook deze landen zegden al snel na de beving noodhulp toe in de vorm van een financiële bijdrage en het sturen van reddingsteams.

Giro 6868

Uit meer landen werd hulp aangeboden, maar Marokko liet niet uit alle landen noodhulp toe. Onder meer Frankrijk mocht niet helpen en in Franse media werd gespeculeerd dat dat met de verslechterde relatie tussen de twee landen te maken kon hebben.

Door de zware aardbeving zijn volgens de laatste cijfers bijna 3000 mensen omgekomen. Vanuit Nederland droeg het kabinet met 5 miljoen euro bij aan de hulpverlening. Ook deden zo'n dertig gemeenten mee aan de inzamelingsactie van het Rode Kruis door een euro per inwoner te doneren op Giro 6868.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: Trump ziet mogelijkheden voor deal met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.

56 minuten geleden
Een dode bij vliegtuigcrash Colombia, tientallen gewonden

BOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.

58 minuten geleden
VK ontbiedt Iraanse ambassadeur om spionage in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.

1 uur geleden
Vicepresident VS belt met Netanyahu over onderhandelingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

2 uur geleden
Treinstation Brussel-Zuid ontruimd om twee verdachte pakketten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het treinstation Brussel-Zuid is maandagavond volledig ontruimd, nadat er twee verdachte pakketten zijn aangetroffen. Het treinverkeer ligt volledig stil en ook het metrostation wordt ontruimd. Dat melden spoorbeheerder Infrabel, spoormaatschappij NMBS en de politie.

2 uur geleden
Mogelijk tientallen doden bij crash militair vliegtuig Colombia

BOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - In Colombia is een militair vliegtuig neergestort, kort na het opstijgen. Dat heeft het ministerie van Defensie bekendgemaakt. Een bron bij het leger zegt tegen persbureau AFP dat waarschijnlijk tachtig soldaten zijn omgekomen. Het lokale medium Blu Radio schrijft dat er 110 militairen aan boord waren en er vooralsnog twintig zijn gered.

3 uur geleden
Meloni geeft nederlaag toe bij referendum over rechtssysteem

ROME (ANP/AFP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft haar verlies toegegeven bij het referendum over hervormingen van het rechtssysteem. "De Italianen hebben hun keuze gemaakt. En we respecteren deze beslissing", schreef ze online.

3 uur geleden