Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning Mohammed bedankt landen voor hulp na aardbeving Marokko

Koning Mohammed bedankt landen voor hulp na aardbeving Marokko

RABAT (ANP) - De Marokkaanse koning Mohammed heeft woensdag meerdere staatshoofden en regeringsleiders bedankt voor hun hulp na de aardbeving die vorige week een deel van het zuiden van zijn land trof. De koning stuurde dankberichten naar onder anderen de Spaanse koning Felipe en de Britse koning Charles en premier Rishi Sunak, meldt staatspersbureau MAP.

Aan Felipe spreekt de vorst zijn dank uit "voor de steun aan zijn land" en prees hij de inzet van de Spaanse reddingsteams en hoe deze samengewerkt hebben met hulpteams uit eigen land. In het bericht aan koning Charles en premier Sunak onderstreept de Marokkaanse koning "trots te zijn op de banden tussen Marokko en het Verenigd Koninkrijk" en hoe reddingsteams hulp hebben verleend aan getroffenen van de beving.

Verder gingen er berichten uit naar de emir van Qatar, sjeik Tamim bin Hamad Al Thani, en de president van de Verenigde Arabische Emiraten. Ook deze landen zegden al snel na de beving noodhulp toe in de vorm van een financiële bijdrage en het sturen van reddingsteams.

Giro 6868

Uit meer landen werd hulp aangeboden, maar Marokko liet niet uit alle landen noodhulp toe. Onder meer Frankrijk mocht niet helpen en in Franse media werd gespeculeerd dat dat met de verslechterde relatie tussen de twee landen te maken kon hebben.

Door de zware aardbeving zijn volgens de laatste cijfers bijna 3000 mensen omgekomen. Vanuit Nederland droeg het kabinet met 5 miljoen euro bij aan de hulpverlening. Ook deden zo'n dertig gemeenten mee aan de inzamelingsactie van het Rode Kruis door een euro per inwoner te doneren op Giro 6868.

Meer uit Buitenland

Senaat VS neemt begrotingspakket aan, toch grote kans op shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.

38 minuten geleden
Journalist Don Lemon weer vrij na arrestatie om anti-ICE-protest

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

39 minuten geleden
Rodríguez stelt amnestie voor politieke gevangenen Venezuela voor

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.

40 minuten geleden
Guterres waarschuwt voor financiële ineenstorting VN

GENÈVE (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de lidstaten laten weten dat de organisatie het risico loopt op een "dreigende financiële ineenstorting". Dat komt door onbetaalde contributies en een begrotingsregel die de organisatie dwingt ongebruikt geld terug te betalen, blijkt uit een brief van Guterres aan ambassadeurs.

41 minuten geleden
Duizenden demonstranten bij ICE-protest Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.

3 uur geleden
Blue Origin pauzeert toeristische reizen naar de ruimte

WASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.

3 uur geleden
Amerikaanse journalist aangeklaagd om ICE-protest Minnesota

ST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.

4 uur geleden