Koning Mohammed bedankt landen voor hulp na aardbeving Marokko
RABAT (ANP) - De Marokkaanse koning Mohammed heeft woensdag meerdere staatshoofden en regeringsleiders bedankt voor hun hulp na de aardbeving die vorige week een deel van het zuiden van zijn land trof. De koning stuurde dankberichten naar onder anderen de Spaanse koning Felipe en de Britse koning Charles en premier Rishi Sunak, meldt staatspersbureau MAP.
Aan Felipe spreekt de vorst zijn dank uit "voor de steun aan zijn land" en prees hij de inzet van de Spaanse reddingsteams en hoe deze samengewerkt hebben met hulpteams uit eigen land. In het bericht aan koning Charles en premier Sunak onderstreept de Marokkaanse koning "trots te zijn op de banden tussen Marokko en het Verenigd Koninkrijk" en hoe reddingsteams hulp hebben verleend aan getroffenen van de beving.
Verder gingen er berichten uit naar de emir van Qatar, sjeik Tamim bin Hamad Al Thani, en de president van de Verenigde Arabische Emiraten. Ook deze landen zegden al snel na de beving noodhulp toe in de vorm van een financiële bijdrage en het sturen van reddingsteams.
Giro 6868
Uit meer landen werd hulp aangeboden, maar Marokko liet niet uit alle landen noodhulp toe. Onder meer Frankrijk mocht niet helpen en in Franse media werd gespeculeerd dat dat met de verslechterde relatie tussen de twee landen te maken kon hebben.
Door de zware aardbeving zijn volgens de laatste cijfers bijna 3000 mensen omgekomen. Vanuit Nederland droeg het kabinet met 5 miljoen euro bij aan de hulpverlening. Ook deden zo'n dertig gemeenten mee aan de inzamelingsactie van het Rode Kruis door een euro per inwoner te doneren op Giro 6868.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/RTR) - De slagtand van een beroemd beeld van een olifant in Rome is afgebroken. Het gaat om een sculptuur uit 1667 naar ontwerp van Gian Lorenzo Bernini. Hoewel de politie nog onderzoekt waardoor het beeld beschadigd is geraakt, gaat de Italiaanse minister van Cultuur Alessandro Giuli al uit van vandalisme.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft verklaard dat zijn land de basis legt voor verdere onderhandelingen met de Verenigde Staten. Abbas Araghchi zei in een telefoongesprek met topman Rafael Grossi van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) dat wordt gekeken naar een "kader voor toekomstige gesprekken".
2 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense koning Frederik X is in Groenland aangekomen voor een driedaags bezoek. Hij werd onthaald door belangstellenden en de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen. Groenland is een autonoom gebied binnen het Koninkrijk Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil er ook over kunnen beschikken.
2 uur geledenBRATISLAVA (ANP/DPA/RTR) - De Slowaakse regering roept een "olienoodsituatie" uit. Zo moet worden voorkomen dat in het land brandstoftekorten ontstaan, schrijft persbureau TASR.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse geboortecijfer is in 2025 voor het eerst sinds 2014 gestegen. Volgens het nationaal bureau voor de statistiek van Spanje werden er vorig jaar 321.164 baby's geboren. Dat waren 3159 baby's meer dan in het jaar ervoor. De stijging is rond de 1 procent. In 2014 begon het geboortecijfer te dalen en bleef dat doen tot vorig jaar.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er moeten meer investeringen komen in EU-regio's die grenzen aan Rusland, Belarus en Oekraïne. Dat stelt de Europese Commissie woensdag in een strategie voor de oostgrens. Door de stagnerende economie trekken mensen steeds meer weg uit de grensregio's in Finland, Estland, Letland, Litouwen, Polen, Slowakije, Hongarije, Roemenië en Bulgarije.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdonderhandelaar heeft zich positief uitgelaten over het overleg met Rusland en de Verenigde Staten in Genève. "Er is vooruitgang, maar op dit moment kunnen er geen details worden vrijgegeven", zei Roestem Oemjerov tegen de pers.
4 uur geleden