Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning Mohammed bedankt landen voor hulp na aardbeving Marokko

Koning Mohammed bedankt landen voor hulp na aardbeving Marokko

RABAT (ANP) - De Marokkaanse koning Mohammed heeft woensdag meerdere staatshoofden en regeringsleiders bedankt voor hun hulp na de aardbeving die vorige week een deel van het zuiden van zijn land trof. De koning stuurde dankberichten naar onder anderen de Spaanse koning Felipe en de Britse koning Charles en premier Rishi Sunak, meldt staatspersbureau MAP.

Aan Felipe spreekt de vorst zijn dank uit "voor de steun aan zijn land" en prees hij de inzet van de Spaanse reddingsteams en hoe deze samengewerkt hebben met hulpteams uit eigen land. In het bericht aan koning Charles en premier Sunak onderstreept de Marokkaanse koning "trots te zijn op de banden tussen Marokko en het Verenigd Koninkrijk" en hoe reddingsteams hulp hebben verleend aan getroffenen van de beving.

Verder gingen er berichten uit naar de emir van Qatar, sjeik Tamim bin Hamad Al Thani, en de president van de Verenigde Arabische Emiraten. Ook deze landen zegden al snel na de beving noodhulp toe in de vorm van een financiële bijdrage en het sturen van reddingsteams.

Giro 6868

Uit meer landen werd hulp aangeboden, maar Marokko liet niet uit alle landen noodhulp toe. Onder meer Frankrijk mocht niet helpen en in Franse media werd gespeculeerd dat dat met de verslechterde relatie tussen de twee landen te maken kon hebben.

Door de zware aardbeving zijn volgens de laatste cijfers bijna 3000 mensen omgekomen. Vanuit Nederland droeg het kabinet met 5 miljoen euro bij aan de hulpverlening. Ook deden zo'n dertig gemeenten mee aan de inzamelingsactie van het Rode Kruis door een euro per inwoner te doneren op Giro 6868.

Meer uit Buitenland

Trump lijkt grondaanvallen tegen drugskartels aan te kondigen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump leek in een interview op Fox News aan te kondigen dat de Verenigde Staten "grondaanvallen" tegen drugskartels in Mexico van plan zijn. "We gaan beginnen met grondaanvallen, wat de drugskartels betreft", zei Trump. "De kartels runnen Mexico. Het is heel erg triest om te zien wat er daar gebeurt."

1 uur geleden
Trump zegt dat hij volgende week Venezolaanse Machado ontmoet

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado ontmoet als ze volgende week in Washington is. "Ik heb begrepen dat ze ergens volgende week komt, en ik kijk ernaar uit haar te ontmoeten", zei Trump tegen Fox News, zonder nadere details te verstrekken.

3 uur geleden
Grootschalige Russische bombardementen op Kyiv en Lviv

KYIV (ANP/AFP/DPA) - Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad en de buitenwijken hebben vrijdag zeker drie mensen het leven gekost, aldus de burgemeester van Kyiv. De luchtmacht gaf een landelijke raketwaarschuwing af.

3 uur geleden
Trump: Diddy vroeg me om gratie, maar ik heb het niet overwogen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.

4 uur geleden
Federale agenten VS schieten twee mensen neer in Portland

PORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.

4 uur geleden
80.000 huishoudens in VK zonder stroom door storm Goretti

LONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.

5 uur geleden
Huis VS stemt voor drie jaar verlenging subsidies op zorgpremies

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.

6 uur geleden