Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning Mohammed bedankt landen voor hulp na aardbeving Marokko

Koning Mohammed bedankt landen voor hulp na aardbeving Marokko

RABAT (ANP) - De Marokkaanse koning Mohammed heeft woensdag meerdere staatshoofden en regeringsleiders bedankt voor hun hulp na de aardbeving die vorige week een deel van het zuiden van zijn land trof. De koning stuurde dankberichten naar onder anderen de Spaanse koning Felipe en de Britse koning Charles en premier Rishi Sunak, meldt staatspersbureau MAP.

Aan Felipe spreekt de vorst zijn dank uit "voor de steun aan zijn land" en prees hij de inzet van de Spaanse reddingsteams en hoe deze samengewerkt hebben met hulpteams uit eigen land. In het bericht aan koning Charles en premier Sunak onderstreept de Marokkaanse koning "trots te zijn op de banden tussen Marokko en het Verenigd Koninkrijk" en hoe reddingsteams hulp hebben verleend aan getroffenen van de beving.

Verder gingen er berichten uit naar de emir van Qatar, sjeik Tamim bin Hamad Al Thani, en de president van de Verenigde Arabische Emiraten. Ook deze landen zegden al snel na de beving noodhulp toe in de vorm van een financiële bijdrage en het sturen van reddingsteams.

Giro 6868

Uit meer landen werd hulp aangeboden, maar Marokko liet niet uit alle landen noodhulp toe. Onder meer Frankrijk mocht niet helpen en in Franse media werd gespeculeerd dat dat met de verslechterde relatie tussen de twee landen te maken kon hebben.

Door de zware aardbeving zijn volgens de laatste cijfers bijna 3000 mensen omgekomen. Vanuit Nederland droeg het kabinet met 5 miljoen euro bij aan de hulpverlening. Ook deden zo'n dertig gemeenten mee aan de inzamelingsactie van het Rode Kruis door een euro per inwoner te doneren op Giro 6868.

Meer uit Buitenland

Britse politie laat oud-ambassadeur Mandelson vrij op borgtocht

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.

1 uur geleden
Oud-president Zuid-Korea in beroep tegen levenslange straf

SEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.

2 uur geleden
Politieagent gedood door explosie bij treinstation in Moskou

MOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.

2 uur geleden
Zus van Kim Jong-un krijgt promotie op partijcongres

PYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.

2 uur geleden
Vier doden bij aanval van IS op checkpoint in noorden van Syrië

RAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.

2 uur geleden
Trump ontkent meningsverschil met generaal over aanval op Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.

7 uur geleden
Bijna 20 landen veroordelen stappen richting annexatie Westoever

JERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".

7 uur geleden