Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning legt eerste krans bij Airborne-monument

Koning legt eerste krans bij Airborne-monument

EDE (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft zaterdag de eerste krans gelegd bij het Airborne-monument op de Ginkelse Heide. Daar werd herdacht dat in september 1944, tachtig jaar geleden, zo'n 2000 geallieerde parachutisten boven de heide bij Ede werden gedropt. De luchtlandingen waren onderdeel van de bevrijdingsoperatie Market Garden.

Behalve de koning legden Defensieminister Ruben Brekelmans en Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim een krans. Ook waren er kransleggingen van onder anderen de Gelderse commissaris van de Koning Henri Lenferink en burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem.

Koning Willem-Alexander kwam kort voor 11.30 uur aan op het terrein bij het Airborne-monument, om daar de herdenkingsplechtigheid bij te wonen. Bij aankomst klonk applaus van de tienduizenden bezoekers, waarop de koning naar hen zwaaide.

Gesprekken met veteranen

In verband met het warme weer deelt de organisatie van de herdenkingsbijeenkomst flesjes water uit aan genodigden, onder wie een tiental veteranen uit de Tweede Wereldoorlog van wie er een nog in de Slag om Arnhem heeft meegevochten. Voor de veteranen, die allemaal eind 90 of meer dan 100 jaar oud zijn, is een schaduwplek geregeld.

Na de kransleggingen ging koning Willem-Alexander kort in gesprek met de aanwezige veteranen. Ook sprak hij met delegaties uit de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Polen.

'Blijven herdenken'

"We moeten er alles aan doen om te zorgen dat we in vrede en veiligheid kunnen blijven", zei hij tegen onder andere De Gelderlander. "Tachtig jaar vrede en veiligheid in Europa is al uniek in de geschiedenis. Daar is ongelooflijk veel bloedvergieten aan voorafgegaan, onder andere hier, maar ook op andere plaatsen. We moeten dat blijven herdenken, blijven vieren dat we in vrede en veiligheid mogen leven."

Meer uit Binnenland

Trump: ik ga akkoord met geen aanvallen op Iran voor 2 weken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij heeft ingestemd "met het opschorten van de bombardementen en aanvallen op Iran voor een periode van twee weken". Eerder op dinsdag vroeg bemiddelaar Pakistan de Verenigde Staten en Iran om een wapenstilstand van twee weken.

6 uur geleden
Ziekenhuizen: patiëntgegevens veilig na cyberaanval

AMSTERDAM (ANP) - Diverse ziekenhuizen houden de ontwikkelingen rond een cyberaanval op softwareleverancier ChipSoft nauwlettend in de gaten. Ze zijn door expertisecentrum Z-CERT op de hoogte gebracht van de aanval op het bedrijf, dat onder meer een grote speler is in elektronische patiëntendossiers, meldt onder meer ziekenhuis Rijnstate in Arnhem. Ook dat ziekenhuis gebruikt de bewuste software, maar benadrukt dat gegevens daar veilig zijn.

6 uur geleden
Israël akkoord met wapenstilstand van twee weken met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël maakt deel uit van het twee weken durende staakt-het-vuren met Iran, melden de Israëlische staatsomroep Kan en CNN op basis van een hoge functionaris van het Witte Huis.

6 uur geleden
Marcouch: uitspraken Ye geen reden om vergunning te weigeren

ARNHEM (ANP) - De uitspraken die rapper Ye in het verleden heeft gedaan, zijn op zich geen reden om een vergunning te weigeren, "hoe verwerpelijk ook". Dat zegt burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem dinsdag. Ye, ook bekend als Kanye West, treedt op 6 en 8 juni op in stadion GelreDome in de Gelderse hoofdstad.

11 uur geleden
Politie: neerstorten vliegtuigje Middelburg waarschijnlijk bewust

RITTHEM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de piloot van het neergestorte sportvliegtuigje bij Middelburg het voertuig opzettelijk heeft laten neerstorten. Dat meldt een woordvoerder. De piloot is overleden.

13 uur geleden
Selectie PSV op Stadhuisplein voor huldiging

EINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.

14 uur geleden
Nederland krijgt vijfde Patriot-luchtverdedigingsbatterij

VREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.

16 uur geleden