Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning Jordanië: vrede enkel mogelijk bij eigen Palestijnse staat

Koning Jordanië: vrede enkel mogelijk bij eigen Palestijnse staat

AMMAN (ANP/RTR) - De Jordaanse koning Abdullah denkt dat vrede in het Midden-Oosten alleen mogelijk is als er een onafhankelijke Palestijnse staat wordt gecreëerd. Het geweld van de laatste dagen toont dat de regio anders geen "stabiliteit, veiligheid en vrede" zal kennen, zei de koning tijdens een toespraak bij de opening van het parlementaire jaar in Jordanië.

Jordanië grenst zowel aan Israël als aan de Westelijke Jordaanoever, het Palestijnse gebied dat sinds 1967 wordt bezet door Israël. Een groot deel van de bevolking in Jordanië is Palestijns of van Palestijnse afkomst, dus de koning van Jordanië bemoeit zich regelmatig met het conflict tussen Israël en de Palestijnen. Toen in december een nieuwe ultrarechtse regering aantrad in Israël, waarschuwde Abdullah bijvoorbeeld dat zijn land klaar was om de "confrontatie" aan te gaan als Israël zijn beleid over de Palestijnse gebieden zou veranderen en meer nederzettingen zou bouwen op de Westelijke Jordaanoever.

De koning sprak in het parlement over een tweestatenoplossing, het idee dat beide volken een eigen staat moeten krijgen. De afgelopen dagen spraken ook leiders van onder meer Brazilië, China, Rusland en de Verenigde Naties zich daar voor uit.

Meer uit Buitenland

Doden en veel gewonden door zelfmoordaanslagen Nigeria

MAIDUGURI (ANP/AFP) - Een reeks explosies heeft in het noordoosten van Nigeria aan zeker 23 mensen het leven gekost. "Uit een voorlopig onderzoek blijkt dat de incidenten vermoedelijk zijn uitgevoerd door zelfmoordterroristen", meldt de politie. Die spreekt over meer dan honderd gewonden.

26 minuten geleden
Doden door schietincident in plaats bij Frankfurt Airport

RAUNHEIM (ANP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in Raunheim, in de buurt van Frankfurt Airport. Duitse media berichten dat 's nachts is geschoten in een horecazaak en dat de dader op de vlucht is.

28 minuten geleden
Rusland: ruim tweehonderd Oekraïense drones neergehaald

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie zegt in de nacht van maandag op dinsdag 206 Oekraïense drones te hebben neergehaald. 43 drones zouden zijn onderschept boven de regio Moskou, aldus de Russen. Hoeveel drones in totaal zijn afgevuurd, is niet duidelijk. Oekraïne laat vrijwel nooit iets los over eventuele aanvallen.

1 uur geleden
Familie verdachte schutter Bondi vreest voor veiligheid

SYDNEY (ANP/RTR) - Familieleden van Naveed Akram, de schutter die verdacht wordt van de aanslag op Bondi Beach in Sydney eind vorig jaar, zeggen te vrezen voor hun leven na een reeks bedreigingen. Dat werd dinsdagochtend duidelijk tijdens een rechtszaak.

1 uur geleden
Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien Libanon

BEIROET (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien in Libanon. Meer dan 800.000 mensen zijn door Israëlische aanvallen op de vlucht geslagen. Velen daarvan slapen op straat. "De stortbuien van de afgelopen dagen raken hen ongekend hard", schrijft de hulporganisatie in een persbericht.

1 uur geleden
Israël voert nieuwe luchtaanvallen uit op Teheran en Beiroet

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger is een nieuwe aanvalsgolf begonnen op doelen in Iran en Libanon, meldt het in een bericht op het sociale medium Telegram. Het leger spreekt van een "grootschalige aanval" op wat het "infrastructuur van het Iraanse terroristische regime" in Teheran noemt. Volgens journalisten van Al Jazeera klonken explosies in de Iraanse hoofdstad.

5 uur geleden
Meerdere landen in Midden-Oosten melden aanvallen

BAGDAD/TEL AVIV/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Verschillende landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag luchtaanvallen die worden afgeweerd. In de Iraakse hoofdstad Bagdad is de Amerikaanse ambassade aangevallen met drones en raketten, meldt een bron aan persbureau AFP. Een journalist van het persbureau zag zwarte rook opstijgen van het complex.

5 uur geleden