Koning Jordanië uit in Egypte zorgen over situatie in Gazastrook
CAIRO/AMMAN (ANP) - De Jordaanse koning Abdullah en de Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi hebben hun zorgen geuit over de situatie van burgers in de Gazastrook, meldt het Jordaanse hof. Abdullah keerde donderdag terug na een kort bezoek aan Egypte, waar hij het met Al-Sisi onder meer had over de aanval op het Al Ahli-ziekenhuis van dinsdag.
Abdullah en Al-Sisi riepen op tot een onmiddellijk einde van de oorlog tussen Israël en Hamas, om burgers te beschermen en zo de toegang van humanitaire hulp tot de Gazastrook mogelijk te maken. Ook herhaalden beide leiders dat het evacueren van Palestijnen uit de Gazastrook naar Egypte of Jordanië geen optie is.
De aanval op het Al Ahli-ziekenhuis, waarbij volgens lokale autoriteiten bijna vijfhonderd doden vielen, noemden ze een "gevaarlijke escalatie".
Het standpunt van beide landen ten aanzien van de Palestijnse zaak blijft onveranderd, schrijft het hof. Hierbij hoort de tweestatenoplossing met een onafhankelijke Palestijnse staat, met inachtneming van de grenzen van 4 juni 1967 en Oost-Jeruzalem als hoofdstad.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/ANP) - Een Poolse rechtbank heeft de arrestatie bevolen van oud-justitieminister Zbigniew Ziobro. Hij wordt verdacht van corruptie en riskeert tot 25 jaar gevangenisstraf. De politicus vertrok vorig jaar naar Hongarije, waar hij naar eigen zeggen politiek asiel heeft gekregen.
28 minuten geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - Bij een explosie bij een moskee in Islamabad zijn zeker elf mensen omgekomen. Dat melden lokale autoriteiten. Ook raakten meer dan tachtig mensen gewond. Zeker tien van hen verkeren in kritieke toestand, bericht de Pakistaanse tv-zender 92 News. Volgens een politiefunctionaris zijn meerdere mensen naar ziekenhuizen in de regio overgebracht.
46 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De noodzaak om snel te gaan praten over nieuwe afspraken over kernwapenbeheersing staat voor zowel Rusland als de Verenigde Staten vast, zegt het Kremlin. De twee grootste kernmachten van de wereld vinden volgens de Russische regering allebei dat ze zich verantwoordelijk moeten gedragen nu het New START-verdrag, dat hun arsenalen inperkte, is verlopen.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn Truth Social-account een video gedeeld waarin oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle zijn afgebeeld als apen. De montage verschijnt aan het eind van een minuut durend relaas over de vermeende stemfraude die Trump in 2020 zijn verkiezingswinst zou hebben gekost. Onder het shot is het nummer The Lion Sleeps Tonight van The Tokens gemonteerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse oud-minister van Cultuur, Jack Lang, moet zondag uitleg komen geven bij het ministerie van Buitenlandse Zaken over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat meldt minister Jean-Noël Barrot. Lang is op het moment directeur van de Parijse cultuurinstelling Institut du monde arabe.
1 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Iran en de Verenigde Staten zijn in Oman begonnen aan onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma, melden Iraanse staatsmedia. Teheran claimt dat zijn nucleaire activiteiten vreedzaam zijn, maar Washington is daar niet van overtuigd en wil voorkomen dat het land kernwapens in handen krijgt.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken voldoet al dit jaar aan de NAVO-afspraak om 3,5 procent van de omvang van de economie aan defensie te besteden. Het land is er, sinds de Verenigde Staten op Groenland azen met het argument dat dat bij Denemarken niet in veilige handen is, veel aan gelegen om te laten zien dat het een voorbeeldige NAVO-lidstaat is.
3 uur geleden