Koning hoort over drugsvangst: ontzettend goed werk van douane
VLISSINGEN (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagmiddag in de haven van Vlissingen alles gehoord over hoe de douane drugssmokkel aanpakt. Hij was onder de indruk van het bezoek, zo vertelt hij achteraf. "Het is natuurlijk ontzettend goed werk dat de douane doet, samen met alle andere mensen die bezig zijn actief de drugstransporten tegen te gaan en de netwerken erachter", zei de koning bij zijn vertrek.
"Het is heel belangrijk om te zien hoe goed het werk met een kleinere haven als Vlissingen gaat", vervolgt de koning, die daarin de vergelijking trekt met grotere havens als Rotterdam en Antwerpen. "Het is heel bijzonder en leuk om de mensen te zien die hier de hele dag mee bezig zijn. Het was een heel nuttig en mooi bezoek."
Samen met demissionair staatssecretaris Aukje de Vries (Toeslagen en Douane) kreeg de koning een rondleiding door de haven. Douaniers lieten zien hoe containers worden gescand op drugs die verstopt zitten tussen de vervoerde producten. Ook gaven douaniers samen met hun honden een demonstratie van het oppikken van geursporen uit containers.
In Vlissingen worden steeds meer drugs onderschept. In het eerste halfjaar van 2023 ging het om acht partijen cocaïne van in totaal 3000 kilo. Het is vaak moeilijk te zeggen waar de drugs precies een container in gaan, omdat er veel stappen zitten tussen de plantage en de supermarkt. Waar de controle in Nederland streng is, kan dat in het land van herkomst minder streng zijn. In de havens van aankomst worden vaak zogenoemde 'weghalers' of 'uithalers' ingezet: jonge jongens die de gesmokkelde drugs vanuit de haven naar de handel brengen.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
1 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
4 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
5 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
6 uur geleden