Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning hoort over drugsvangst: ontzettend goed werk van douane

Koning hoort over drugsvangst: ontzettend goed werk van douane

VLISSINGEN (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagmiddag in de haven van Vlissingen alles gehoord over hoe de douane drugssmokkel aanpakt. Hij was onder de indruk van het bezoek, zo vertelt hij achteraf. "Het is natuurlijk ontzettend goed werk dat de douane doet, samen met alle andere mensen die bezig zijn actief de drugstransporten tegen te gaan en de netwerken erachter", zei de koning bij zijn vertrek.

"Het is heel belangrijk om te zien hoe goed het werk met een kleinere haven als Vlissingen gaat", vervolgt de koning, die daarin de vergelijking trekt met grotere havens als Rotterdam en Antwerpen. "Het is heel bijzonder en leuk om de mensen te zien die hier de hele dag mee bezig zijn. Het was een heel nuttig en mooi bezoek."

Samen met demissionair staatssecretaris Aukje de Vries (Toeslagen en Douane) kreeg de koning een rondleiding door de haven. Douaniers lieten zien hoe containers worden gescand op drugs die verstopt zitten tussen de vervoerde producten. Ook gaven douaniers samen met hun honden een demonstratie van het oppikken van geursporen uit containers.

In Vlissingen worden steeds meer drugs onderschept. In het eerste halfjaar van 2023 ging het om acht partijen cocaïne van in totaal 3000 kilo. Het is vaak moeilijk te zeggen waar de drugs precies een container in gaan, omdat er veel stappen zitten tussen de plantage en de supermarkt. Waar de controle in Nederland streng is, kan dat in het land van herkomst minder streng zijn. In de havens van aankomst worden vaak zogenoemde 'weghalers' of 'uithalers' ingezet: jonge jongens die de gesmokkelde drugs vanuit de haven naar de handel brengen.

Meer uit Binnenland

Tata Steel moet 8,5 miljoen euro betalen om te veel uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft 8,5 miljoen euro moeten betalen, omdat de staalproducent te veel schadelijke stoffen zou hebben uitgestoten. Het is een van de hoogste straffen ooit voor Tata Steel, gevestigd in de Noord-Hollandse IJmond. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft die miljoenen ingevorderd op basis van metingen van het bedrijf zelf.

1 uur geleden
Politie onderzoekt 'bepaalde berichten' over Utrechtse agent

UTRECHT (ANP) - De politie is bekend met bedreigingen aan het adres van de politieman die maandag betrokken was bij een geweldsincident onder het bollendak op het stationsplein in Utrecht. "Wij zien natuurlijk ook bepaalde berichten online jegens collega's en hebben daar uiteraard aandacht voor", reageert een politiewoordvoerder na berichtgeving door RTV Utrecht.

1 uur geleden
Klanten Rotterdamse voedselbank krijgen gratis noodpakket

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdammers die gebruikmaken van de plaatselijke voedselbank kunnen sinds deze week een gratis noodpakket ophalen. De pakketten worden ingekocht door de gemeente en uitgedeeld in de vestigingen van de voedselbank.

1 uur geleden
Koningin Máxima heeft griep en zegt bezoek in Rotterdam af

ROTTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft griep en is daarom donderdag niet bij een bezoek in Rotterdam. De koningin zou donderdagmiddag de afsluiting van de hackathon 'Schuldhulp voor iedereen' bijwonen. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) vindt Máxima het "erg jammer dat ze er niet zelf bij kan zijn." Het thema is een "belangrijk onderdeel van haar portefeuille".

1 uur geleden
Woningcorporaties komen veel geld tekort, waarschuwt autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Als woningcorporaties er niet veel meer geld bij krijgen, kunnen ze niet de honderdduizenden woningen bijbouwen die ze hebben afgesproken. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit woningcorporaties (Aw) in een advies aan het kabinet. Naar schatting komen corporaties 19 miljard euro tekort. De autoriteit ziet drie opties: meer overheidsgeld, hogere huren of minder nieuwbouw en verduurzaming.

1 uur geleden
Politiemedewerker (61) aangehouden en in cel gezet

BREDA (ANP) - Een 61-jarige politiemedewerker van de eenheid Zeeland-West-Brabant is aangehouden. Het Openbaar Ministerie wil "in het belang van het onderzoek" niet meedelen waarom de man is aangehouden. In dezelfde zaak is ook een 23-jarige vrouw aangehouden. Het OM doet ook geen uitspraak over de verdenking tegen haar.

2 uur geleden
Gemeenteraad Utrecht wil Dijksma zes jaar langer als burgemeester

UTRECHT (ANP) - De gemeenteraad van Utrecht heeft Sharon Dijksma aanbevolen voor herbenoeming als burgemeester van de stad. De raad heeft dat donderdagochtend besloten. Dijksma (PvdA) is sinds december 2020 burgemeester van Utrecht. De raad laat weten haar graag nog eens zes jaar in die functie te willen zien, meldt de gemeente Utrecht.

3 uur geleden