Koning heeft gesproken met coördinator antisemitismebestrijding
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft donderdagavond gesproken met Eddo Verdoner, de Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB). Dat meldt de Rijksvoorlichtingsdienst. De koning heeft zich vermoedelijk laten bijpraten over het geweld in Amsterdam rondom de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv.
Verdoner adviseert de minister van Justitie en Veiligheid over de aanpak van discriminatie, bedreiging en intimidatie van de Joodse gemeenschap.
De koning keerde donderdag terug van een werkbezoek aan Denemarken en Noorwegen. Daar vertelde hij dat de onrust in Amsterdam hem pijn deed, maar ook dat hij er op dat moment niet genoeg vanaf wist om een inhoudelijk antwoord te geven. Hij wilde in Nederland graag "horen wat er aan de hand is".
Willem-Alexander deelde eerder in een bericht op sociale media dat hij met de Israëlische president Herzog had gesproken over de ongeregeldheden in Amsterdam van donderdag 7 op vrijdag 8 november. Hij zei onder meer "geschokt" te zijn door het geweld tegen de Israëlische supporters die in Nederland waren voor de wedstrijd. "Joden moeten zich veilig kunnen voelen in Nederland, overal en altijd. Wij slaan onze armen om hen heen en laten hen niet los", aldus Willem-Alexander toen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de oppositiepartijen in de Tweede Kamer ziet nog geen reden om de begroting van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport te steunen. Partijen van links tot rechts gaven tijdens het debat erover aan de begroting niet goed genoeg te vinden.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat geen strafrechtelijk onderzoek uitvoeren naar PVV-Kamerlid Marjolein Faber. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van website Paternotte. Een Amsterdamse wijkagent deed in september aangifte van smaad en laster tegen Faber om uitspraken die ze over de agent deed tijdens een debat.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil "zorgvuldig haast maken" met de hersteloperatie voor toeslagenouders, maar Kamerleden zien geen concrete actie bij partijloos staatssecretaris Sandra Palmen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer hekelt de grote vertraging die een meldpunt voor buitenlandse intimidatie oploopt. Het kabinet meldde deze week dat het meldpunt er pas medio 2028 zal zijn omdat "de vereiste juridische grondslag" ontbreekt. Een meerderheid van de Kamer vindt dat veel te laat.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de Tweede Kamer wil andere regels rond het stichten van nieuwe scholen. Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) kwam al met aanpassingen van de wet, maar verschillende fracties kwamen woensdag tijdens een onderwijsdebat met andere suggesties.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland steunt de wederopbouw van Syrië dit jaar nog met 15 miljoen euro. Dat maakte minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag bekend tijdens de jaarvergadering van de Wereldbank in Bangkok.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet werkt aan een fokverbod voor dolfijnen. Volgens staatssecretaris Silvio Erkens (Dierenwelzijn) kunnen dolfijnen in gevangenschap niet hun natuurlijke gedrag vertonen. Daarom wil hij het houden van dolfijnen uitfaseren. Erkens denkt dat het verbod over ongeveer twee jaar kan ingaan.
19 uur geleden