Koning heeft gesproken met coördinator antisemitismebestrijding
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft donderdagavond gesproken met Eddo Verdoner, de Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB). Dat meldt de Rijksvoorlichtingsdienst. De koning heeft zich vermoedelijk laten bijpraten over het geweld in Amsterdam rondom de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv.
Verdoner adviseert de minister van Justitie en Veiligheid over de aanpak van discriminatie, bedreiging en intimidatie van de Joodse gemeenschap.
De koning keerde donderdag terug van een werkbezoek aan Denemarken en Noorwegen. Daar vertelde hij dat de onrust in Amsterdam hem pijn deed, maar ook dat hij er op dat moment niet genoeg vanaf wist om een inhoudelijk antwoord te geven. Hij wilde in Nederland graag "horen wat er aan de hand is".
Willem-Alexander deelde eerder in een bericht op sociale media dat hij met de Israëlische president Herzog had gesproken over de ongeregeldheden in Amsterdam van donderdag 7 op vrijdag 8 november. Hij zei onder meer "geschokt" te zijn door het geweld tegen de Israëlische supporters die in Nederland waren voor de wedstrijd. "Joden moeten zich veilig kunnen voelen in Nederland, overal en altijd. Wij slaan onze armen om hen heen en laten hen niet los", aldus Willem-Alexander toen.
Meer uit Politiek
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de Grote Prijs van Singapore op zijn naam geschreven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de Formule 1 leidde van start tot finish en bleef Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes voor.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is kritisch op de deal die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gesloten met Rusland over de levering van diesel. De Europese NAVO-bondgenoten proberen juist de economische druk op de Russen op te voeren. "Dan is het niet verstandig om dit soort deals te sluiten", zei de CDA-bewindsman in het televisieprogramma Buitenhof.
15 uur geledenBREDA (ANP) - De algemene ledenvergadering van NSC is zaterdag in chaos geëindigd na het aftreden van het voltallige bestuur. Het partijbestuur en de aanwezige leden werden het al niet eens over de agenda, omdat een aantal kritische moties niet in stemming mocht worden gebracht. Na een korte schorsing liet waarnemend voorzitter Ronald de Bruin weten de situatie "niet meer werkbaar" te vinden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat niet instemmen met het voorstel voor de EU-meerjarenbegroting dat door het Ierse voorzitterschap zaterdag is gepresenteerd. Dat zegt minister Eelco Heinen (Financiën) in een reactie.
1 dag geledenBREDA (ANP) - Partijloos Tweede Kamerlid Mona Keijzer vindt het belangrijk "dat mensen die op een conservatieve manier naar de wereld kijken, elkaar weten te vinden". Daarom is zij ingegaan op de uitnodiging van het bestuur van NSC om te spreken op het congres van die partij. Lang niet alle NSC'ers zaten daarop te wachten; veel aanwezigen verlieten de zaal toen zij het podium beklom. "Nou, gelukkig regent het niet buiten", grapte Keijzer daarover.
1 dag geledenBREDA (ANP) - NSC doet niet mee aan de provinciale verkiezingen van volgend jaar. Dat heeft waarnemend partijvoorzitter Ronald de Bruin gezegd tijdens een ledenbijeenkomst in Breda. Het partijbestuur heeft volgens hem bij alle provinciale besturen gepolst of er voldoende "draagvlak en draagkracht" is om deel te nemen. "Uiteindelijk is het antwoord daarop in alle provincies geweest: nee."
1 dag geledenVEGHEL (ANP) - VVD-leider Dilan Yesilgöz wil bij de volgende verkiezingen weer lijsttrekker worden van haar partij. Dat laat ze weten in een interview met de NOS na een VVD-bijeenkomst in Veghel. Yesilgöz is sinds 2023 partijleider, na het vertrek van Mark Rutte. Op de vraag of zij de volgende lijsttrekker is van de VVD antwoordde ze: "Ja, dat ben ik".
2 dagen geleden