Koning Filip praat met hulpverleners explosie in Antwerpen
ANTWERPEN (ANP) - Koning Filip heeft vrijdag de plek van de explosie in Antwerpen bezocht. Volgens persbureau Belga sprak de Belgische vorst met hulpverleners over hun zoektocht naar slachtoffers.
Ook minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden en burgemeester Bart De Wever gingen langs. De hulpdiensten zoeken nog naar een slachtoffer onder het puin.
De zware explosie vond plaats in een appartementencomplex. Vier mensen kwamen om het leven, drie mensen raakten zwaargewond en twee mensen raakten lichtgewond. Er loopt een onderzoek naar de oorzaak van het incident.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft aangedrongen op gerechtigheid na de dodelijke aanval op een school in Iran. "Welke geschillen landen ook mogen hebben, we kunnen het er allemaal over eens zijn dat ze niet opgelost worden door schoolkinderen te doden", verklaarde Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorstel aangenomen over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid. De afgelopen weken kregen door politieke onenigheid over dat departement tienduizenden beveiligers van transportveiligheidsdienst TSA en andere overheidsmedewerkers niet betaald. Door de zogenoemde shutdown ontstond chaos op luchthavens, waar volgens de autoriteiten sprake was van historisch lange wachttijden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft weer hotels in de Golfstaten bedreigd waar Amerikaanse militairen verblijven. "Als alle Amerikanen in een hotel gaan zitten, dan wordt dat hotel Amerikaans en doelwit", aldus legerwoordvoerder Abolfazl Shekarchi. We kunnen niet enkel toekijken, "we moeten overal toeslaan waar ze zich bevinden", zegt hij.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul verwacht snel onderhandelingen tussen Iran en de Verenigde Staten. Hij zei dat de twee oorlog voerende landen indirecte gesprekken hebben gevoerd en dat ze van plan zijn snel direct contact te leggen.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend de inwoners van de plaats Sajd in Zuid-Libanon opgeroepen om te evacueren. "De activiteiten van Hezbollah dwingen het Israëlische leger om in het dorp krachtig op te treden", aldus de woordvoerder van het leger op X.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt vrijdag raketten en drones te hebben afgevuurd op militaire en energiedoelwitten in Israël en de Golfstaten. Dat meldt het Iraanse persagentschap Fars op basis van een verklaring.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend gemeld dat het luchtaanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran.
6 uur geleden