Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning Filip geeft masker uit koloniale periode terug aan Congo

Koning Filip geeft masker uit koloniale periode terug aan Congo

BRUSSEL (ANP) - Koning Filip van België en premier Alexander De Croo hebben woensdag een masker uit de koloniale periode teruggegeven aan de Democratische Republiek Congo. Het kunstwerk werd zeventig jaar geleden gekocht door het AfricaMuseum in de plaats Tervuren, nabij Brussel, en gaat nu weer terug naar het nationaal museum in de Congolese hoofdstad Kinshasa.

Volgens persbureau Belga wil België alle kunst uit de koloniale periode teruggeven aan Congo. Staatssecretaris Wetenschapsbeleid Thomas Dermine sprak van een "symbolische geste om te tonen dat het ons menens is". De koning vulde aan dat dit gebaar het begin is "van een versterkte culturele samenwerking tussen beide landen".

Filip en zijn vrouw koningin Mathilde zijn dinsdag geland in Kinshasa. Het koningspaar blijft nog tot en met 13 juni in het Afrikaanse land.

Meer uit Buitenland

FT: zoon Trump ging in Mongolië jagen met Russische zakenman

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump Jr. is afgelopen augustus in Mongolië op een jachttrip geweest met een zakenman die banden heeft met het Kremlin. Dat achterhaalde zakenkrant Financial Times, die zich onder meer baseerde op lokale bronnen en berichten op sociale media.

28 minuten geleden
Doden en gewonden door droneaanval op markt in Soedan

NYALA (ANP/AFP) - Zeker 21 mensen zijn om het leven gekomen bij een droneaanval op een markt in het Soedanese Nyala. Dat melden een medische bron en getuigen aan persbureau AFP. Een veertigtal personen raakte gewond.

1 uur geleden
Gewonden bij inrijden auto op menigte in Duitsland

HANNOVER (ANP/DPA) - Meerdere mensen zijn in Duitsland gewond geraakt toen een auto inreed op mensen. De politie nam het voertuig onder vuur, meldt een woordvoerster.

1 uur geleden
NYT: Netanyahu wilde nog voor verkiezingen Iran aanvallen

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelde voor om nog voor verkiezingsdag aanvallen op Iran uit te voeren. Drie hooggeplaatste Israëlische defensiefunctionarissen melden dat aan The New York Times. Volgens de bronnen stuitte Netanyahu op weerstand van de Israëlische legerchef Eyal Zamir, waardoor de aanval er niet kwam.

3 uur geleden
Franse demonstraties tegen racisme na schietpartij bij Parijs

PARIJS/MARSEILLE/LYON (ANP) - In meerdere Franse steden zijn mensen maandagavond de straat opgegaan om te demonstreren tegen racisme na een schietpartij in twee voorsteden van Parijs vrijdag. Daarbij viel een dode en raakten vijf mensen gewond. President Emmanuel Macron sprak van een racistische terreurdaad.

3 uur geleden
Saudi-Arabië onderschept drones en raketten

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië zegt in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen van de Houthi-rebellen in Jemen te hebben afgeslagen. Er zouden drie ballistische raketten en vier drones zijn onderschept die onderweg waren naar gebieden in respectievelijk het oosten en zuiden van Saudi-Arabië.

3 uur geleden
Aanvallen op Kyiv bij ingaan bestand rond Olesjky

KYIV (ANP/RTR) - Rond de Oekraïense stad Olesjky is in de nacht van maandag op dinsdag om 02.00 uur (Nederlandse tijd) een humanitair bestand ingegaan. In de Oekraïense hoofdstad Kyiv klonken rond dat tijdstip juist explosies na een eerdere dodelijke aanval, aldus verslaggevers van Reuters. De aanvallen richtten op meerdere plekken schade aan.

3 uur geleden