Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning Filip geeft masker uit koloniale periode terug aan Congo

Koning Filip geeft masker uit koloniale periode terug aan Congo

BRUSSEL (ANP) - Koning Filip van België en premier Alexander De Croo hebben woensdag een masker uit de koloniale periode teruggegeven aan de Democratische Republiek Congo. Het kunstwerk werd zeventig jaar geleden gekocht door het AfricaMuseum in de plaats Tervuren, nabij Brussel, en gaat nu weer terug naar het nationaal museum in de Congolese hoofdstad Kinshasa.

Volgens persbureau Belga wil België alle kunst uit de koloniale periode teruggeven aan Congo. Staatssecretaris Wetenschapsbeleid Thomas Dermine sprak van een "symbolische geste om te tonen dat het ons menens is". De koning vulde aan dat dit gebaar het begin is "van een versterkte culturele samenwerking tussen beide landen".

Filip en zijn vrouw koningin Mathilde zijn dinsdag geland in Kinshasa. Het koningspaar blijft nog tot en met 13 juni in het Afrikaanse land.

Meer uit Buitenland

Qatar voert druk op bij besprekingen tussen Israël en Hamas

DOHA (ANP/AFP) - Qatar, dat bemiddelt bij de verdere onderhandelingen tussen Hamas en Israël, voert de druk op om beide partijen "snel aan tafel te krijgen" voor de tweede fase van het vredesoverleg. Dat kondigde de woordvoerder van de Qatarese minister van Buitenlandse Zaken, Majed al-Ansari, aan.

13 minuten geleden
Rutte: ooit slaagt vredesplan VS, maar hangt nu af van Poetin

BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse pogingen een einde te maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne gaan "op den duur" lukken, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. Maar dan moet Rusland wel meedoen, "en dat wordt vandaag getest".

14 minuten geleden
Zelensky: Oekraïne en VS verfijnen vredesplan

KYIV (ANP) - Oekraïense en Amerikaanse vertegenwoordigers hebben het plan dat een einde moet maken aan de oorlog met Rusland "verfijnd", zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Functionarissen van beide landen spraken afgelopen week in Florida met elkaar. Het ging onder meer over bescherming tegen Russische aanvallen en "het voorkomen van schendingen van afspraken in het geval van een staakt-het-vuren", meldt Zelensky.

1 uur geleden
Rutte verwacht extra geld voor Amerikaanse wapens voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - NAVO-landen trekken de komende dagen extra geld uit voor de inkoop van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. NAVO-lidstaten hebben al veel gedaan, maar "we moeten nog altijd meer doen", zei hij. Rutte is "voorzichtig optimistisch" dat het gaat lukken om de 1 miljard dollar bijeen te sprokkelen die Oekraïne maandelijks zegt nodig te hebben.

1 uur geleden
Waakhond verwijt politie falen bij Hillsborough-stadionramp

SHEFFIELD (ANP) - De Britse politie heeft zich bij de Hillsborough-stadionramp in 1989 schuldig gemaakt aan "fundamenteel falen" en laksheid. Dat staat in een nieuw rapport van de politiewaakhond, schrijft Sky News. Het was het grootste onafhankelijke onderzoek naar de ramp, waarbij 97 Liverpool-fans om het leven kwamen.

1 uur geleden
Hondurese oud-president vrijgelaten na gratie van Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De veroordeelde Hondurese oud-president Juan Orlando Hernández is vrijgelaten uit een gevangenis in de Verenigde Staten, aldus gegevens van de Amerikaanse gevangenisautoriteiten. De Amerikaanse president Donald Trump heeft hem gratie verleend.

1 uur geleden
Kushner bij ontmoeting tussen Witkoff en Poetin

MOSKOU (ANP/AFP) - Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is dinsdag bij de ontmoeting tussen de Amerikaanse gezant Steve Witkoff en de Russische president Vladimir Poetin. Zij gaan het onder meer hebben over het stoppen van de oorlog in Oekraïne.

3 uur geleden