Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning en voetbalprominenten bij herdenking Johan Cruijff

Koning en voetbalprominenten bij herdenking Johan Cruijff

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en diverse prominenten uit de voetbalwereld bezoeken op woensdag 21 september in Amsterdam een herdenkingsbijeenkomst voor Johan Cruijff. Het Nederlandse voetbalicoon, in 2016 overleden, werd 75 jaar geleden geboren. Bovendien is het 25 jaar geleden dat Cruijff zijn foundation oprichtte.

Tijdens de bijeenkomst in de Johan Cruijff ArenA, genaamd The Cruyff Legacy Summit, blikken genodigden terug op het leven en het werk van de beroemde nummer 14. Koning Willem-Alexander opent de bijeenkomst. Daarna gaan de aanwezigen met elkaar in gesprek over diverse onderwerpen. Zo praten de Franse trainer Arsène Wenger en bondscoach Sarina Wiegman van EK-kampioen Engeland over onder meer leiderschap en rolmodellen. Ronald Koeman, die na het WK terugkeert als bondscoach van het Nederlands elftal, gaat met onder anderen Frank Rijkaard en Jordi Cruijff herinneringen ophalen aan de overleden Amsterdammer. Ook paralympisch kampioene Marlou van Rhijn en directrice Tanja Dik van de ArenA komen aan het woord.

"Steeds als een Cruyff Court wordt geopend of als iemand z'n diploma haalt op het Johan Cruyff Institute, ben ik trots op mijn vader en zijn nalatenschap", zegt zoon Jordi Cruijff. "Als familie is het onze plicht om die nalatenschap in leven te houden. Deze bijeenkomst geeft ons de kans om iedereen te laten zien hoe dankbaar we zijn dat ze ons daarbij helpen."

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

1 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

1 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

2 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

2 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

3 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

4 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

4 uur geleden