Koning en prinses Margriet ontvangen paralympiërs
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en prinses Margriet hebben dinsdag de paralympische medaillewinnaars ontvangen op Paleis Noordeinde in Den Haag. De koning en prinses, lid van het erebestuur van het Internationaal Paralympisch Comité, gingen met de sporters op de foto.
De drie Nederlandse medaillewinnaars, zitskiërs Jeroen Kampschreur en Niels de Langen en snowboarder Chris Vos, poseerden buiten voor het paleis met Willem-Alexander en Margriet. De drie zijn dinsdagochtend teruggekomen uit Beijing.
Voorafgaand aan de ontmoeting met de koning en prinses werden de sporters ook gehuldigd op het Catshuis in Den Haag door minister-president Rutte en minister Helder voor Langdurige Zorg en Sport.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal zedenmisdrijven in Amsterdam is vorig jaar gestegen naar 1005. Dat is een stijging van 30 procent ten opzichte van 2024, zo komt naar voren uit een jaaroverzicht van de Amsterdamse politie. Dat is relatief gezien een stuk hoger dan landelijk, waar de stijging 13 procent is.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands Genootschap van Burgemeesters (NGB), Regioburgemeesters en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) zijn kritisch over het voorgestelde verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties. Dat schrijven ze in een brief aan het kabinet.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is vorig jaar een recordaantal demonstraties geweest. Mensen gingen 3323 keer de straat op, 10 procent meer dan in 2024 en zelfs een verdubbeling ten opzichte van 2023, blijkt uit cijfers die burgemeester Femke Halsema aan de gemeenteraad heeft gestuurd. De meeste betogingen (3203) waren vooraf aangemeld bij de gemeente.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) moet geld terugbetalen aan het Commissariaat voor de Media (CvdM) omdat de omroep onterecht advocaatkosten heeft betaald in de rechtszaak tegen Raisa Blommestijn. Dat heeft het CvdM maandagmiddag bekendgemaakt.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De 108e editie van de Nijmeegse Vierdaagse is uitverkocht. Voor de tweede inschrijfperiode, die maandag om 10.00 uur begon, waren nog 2362 startbewijzen beschikbaar. In totaal waren er 47.000 kaarten te vergeven.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA slaagt er niet in om het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel onder de grens van 2000 te krijgen. Ook tijdens het weekeinde zaten er te veel mensen in het complex. Dat is nu twee weken achter elkaar het geval, de langste periode sinds november.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sendric S. (25), verdacht van het plegen van drie moorden in het Rotterdamse stadsdeel IJsselmonde, is maandag voor het eerst verschenen op een openbare rechtszitting in zijn zaak. Dat was op verzoek van de rechtbank. "Het gaat goed hoor met mij", antwoordde hij op een vraag van de rechter. Naast de moorden wordt S. verdacht van verboden wapenbezit en een poging tot doodslag in juni 2024.
5 uur geleden