Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning en koningin openen Koningsspelen dit jaar in Delft

Koning en koningin openen Koningsspelen dit jaar in Delft

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima openen 22 april de Koningsspelen vanuit Delft. In de ochtend geeft het paar vanaf de Brede School Poptahof het startsein voor de tiende editie met het thema 'Voel je fit!'. Het paar ontbijt met de kinderen daar, waarna de basisschoolleerlingen net als in de rest van het land gaan sporten.

In de wijk Poptahof in Delft wonen zo'n 2800 mensen met meer dan dertig verschillende nationaliteiten. In de brede school zijn twee basisscholen, een peuterspeelzaal, een kinderopvang en een tafeltennisvereniging gevestigd. Beide basisscholen doen mee aan de activiteiten, in totaal met 470 kinderen.

In 2013 werden de Koningsspelen voor het eerst georganiseerd ter ere van de inhuldiging van koning Willem-Alexander. Het doel is kinderen in het basisonderwijs en hun ouders te laten zien dat samen goed ontbijten en actief bewegen belangrijk en leuk zijn. Tijdens de tiende editie van de Koningsspelen doen volgens de Rijksvoorlichtingsdienst meer dan een miljoen kinderen mee vanuit Nederland, het Caribisch deel van het Koninkrijk en in het buitenland. Initiatiefnemers van de sportieve dag zijn de Krajicek Foundation en de Johan Cruyff Foundation.

Meer uit Binnenland

Drie aanhoudingen voor zware mishandeling in Brabanthallen

DEN BOSCH (ANP) - De politie heeft maandagavond drie verdachten aangehouden voor een zware mishandeling in de Brabanthallen in Den Bosch, afgelopen oktober. Op het evenement de Nacht van Brabant werd een 55-jarige man neergeslagen. De politie meldt dinsdag dat hij een levensreddende operatie moest ondergaan en waarschijnlijk kampt met blijvende hersenschade.

14 minuten geleden
Vrouw uit 'Op zoek naar Marlotte' wordt niet vervolgd

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat de vrouw uit de podcast Op zoek naar Marlotte die eerder werd aangehouden voor psychische mishandeling niet vervolgen. Tegen de vrouw werden twee aangiften gedaan.

1 uur geleden
Waterschappen vangen 85.000 muskusratten, fors meer dan in 2024

DEN HAAG (ANP) - De waterschappen hebben afgelopen jaar bijna 85.000 muskusratten gevangen, ruim 25 procent meer dan in 2024. Het grootste deel daarvan is gevangen in het westen en midden van het land. Omdat de ratten gangen en holen graven in dijken en oevers en daarmee voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen, willen de waterschappen de hele populatie uitroeien. Doel is om in 2034 geen muskusratten meer te hebben in Nederland.

1 uur geleden
Vanaf dinsdagavond code geel in noorden van het land om sneeuwval

DE BILT (ANP) - Vanaf dinsdagavond is in het noorden van het land code geel van kracht, meldt het KNMI. Daarmee waarschuwt het weerinstituut voor gladheid door sneeuwval. De waarschuwing geldt op de Waddeneilanden, in Friesland en Drenthe vanaf 20.00 uur. In Groningen gaat code geel een uur later in.

4 uur geleden
Nieuw paneel Margraten verontrust NIOD-onderzoeker

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."

16 uur geleden
Pathologen lijnrecht tegenover elkaar in moordzaak Oekraïense

AMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.

19 uur geleden
Meer mensen wachten langer op beslissing over asielaanvraag

DEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.

19 uur geleden