Koning en koningin openen Koningsspelen dit jaar in Delft
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima openen 22 april de Koningsspelen vanuit Delft. In de ochtend geeft het paar vanaf de Brede School Poptahof het startsein voor de tiende editie met het thema 'Voel je fit!'. Het paar ontbijt met de kinderen daar, waarna de basisschoolleerlingen net als in de rest van het land gaan sporten.
In de wijk Poptahof in Delft wonen zo'n 2800 mensen met meer dan dertig verschillende nationaliteiten. In de brede school zijn twee basisscholen, een peuterspeelzaal, een kinderopvang en een tafeltennisvereniging gevestigd. Beide basisscholen doen mee aan de activiteiten, in totaal met 470 kinderen.
In 2013 werden de Koningsspelen voor het eerst georganiseerd ter ere van de inhuldiging van koning Willem-Alexander. Het doel is kinderen in het basisonderwijs en hun ouders te laten zien dat samen goed ontbijten en actief bewegen belangrijk en leuk zijn. Tijdens de tiende editie van de Koningsspelen doen volgens de Rijksvoorlichtingsdienst meer dan een miljoen kinderen mee vanuit Nederland, het Caribisch deel van het Koninkrijk en in het buitenland. Initiatiefnemers van de sportieve dag zijn de Krajicek Foundation en de Johan Cruyff Foundation.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B heeft donderdag betoogd dat de rapper moet worden vrijgesproken van het aanranden van Jill Helena. Eerder op de dag zei het Openbaar Ministerie het hof ook te vragen om vrijspraak voor dit punt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisatie Save the Children Nederland wil dat kinderen die in onveilige situaties in noodopvanglocaties wonen zo snel mogelijk een nieuwe plek krijgen. Volgens de organisatie verblijven er zo'n 750 kinderen in opvanglocaties voor asielzoekers "die uitermate onveilig en schadelijk voor hen zijn".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) onderzoekt of provider Odido gegevens van klanten te lang bewaart. Daarnaast kijkt de privacytoezichthouder samen met de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) of het bedrijf informatie van klanten goed heeft beveiligd. Bij de recente datadiefstal bij Odido werden ook gegevens buitgemaakt van mensen die al jaren geen klant meer zijn.
3 uur geledenHENGELO (ANP) - De eerste eikenprocessierupsen van dit voorjaar zijn al gesignaleerd, vroeger dan ooit eerder in Nederland. Kenniscentrum Eikenprocessierups laat weten dat de beestjes, die later in het seizoen voor veel hinder kunnen zorgen, begin deze week in Hengelo (Overijssel) zijn waargenomen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B heeft bij het gerechtshof in Amsterdam gepleit om de rapper in hoger beroep vrij te spreken van het aanranden en verkrachten van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo in augustus 2018.
4 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Een 27-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is woensdagavond in Duitsland opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij het neerschieten van een politiemedewerker van Iraanse afkomst in Schoonhoven. De beschieting was vorige week donderdag, de 36-jarige politiemedewerker raakte zwaargewond.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer mensen overleden vorig jaar door een arbeidsongeval. In 2025 overleden 59 mensen na een ongeluk op de werkvloer, een jaar eerder waren dat er 52. Dat meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie.
4 uur geleden