Koning en burgemeester Aboutaleb in wijk schietpartij Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft maandag de wijk in Rotterdam bezocht waar donderdag een 39-jarige vrouw en haar 14-jarige dochter bij een schietpartij om het leven kwamen. De koning werd vergezeld door de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb.
De koning bekeek de bloemenzee voor de woning van de omgekomen vrouw en haar dochter aan het Heiman Dullaertplein. Daarna ging hij het buurtcentrum in Delfshaven in, dat tegenover het huis van de slachtoffers ligt. Daar sprak de koning onder anderen met nabestaanden van de drie slachtoffers. Ook ontmoette hij buurtbewoners, artsen, studenten en medewerkers van het Erasmus MC. "We slaan een letterlijke en figuurlijke arm om hen heen", zei de koning na afloop van zijn bezoek aan Delfshaven.
Het buurtcentrum is na de schietpartijen in de stad opengesteld als plek van samenkomst en troost. Ook kunnen betrokkenen er terecht voor hulp en met vragen.
Namens de Familie
In het Erasmus MC kwam diezelfde dag ook een 43-jarige docent om bij een schietpartij. De 32-jarige Fouad L. zit momenteel vast op verdenking van beide schietpartijen. Hij wordt woensdag voorgeleid.
Een woordvoerder van hulporganisatie Namens de Familie laat weten dat behalve de nabestaanden van de omgekomen vrouw en haar dochter ook buurtbewoners en ooggetuigen aanwezig waren bij het gesprek met de burgemeester en de koning. "Dat maakte het heel fijn, omdat familieleden ook hoorden wat zij hebben meegemaakt. Zij konden voor het eerst op deze manier samenkomen, dat was enorm waardevol. Ze omschreven het gesprek als prettig, warm en betrokken. Iedereen was heel emotioneel. De vader van het omgekomen 14-jarige meisje zei: 'Dat de koning hier tijd voor nam, was top'", aldus de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier en zijn vrouw Elke Büdenbender gaan tijdens hun aanstaande staatsbezoek aan Nederland samen met het koningspaar onder meer langs bij het Nationaal Holocaustmuseum, het Internationaal Strafhof (ICC) en chipfabrikant ASML. De Rijksvoorlichtingsdienst maakte het volledige programma woensdag bekend. Het paar bezoekt Nederland van 9 tot en met 11 juni.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het H'ART Museum in Amsterdam is later dit jaar een bijzondere bruikleen te zien. Het is het schilderij La Blouse Roumaine (1940) van de Franse schilder Henri Matisse (1869-1954). Het hangt normaal in het Centre Pompidou in Parijs en wordt vrijwel nooit uitgeleend: dit wordt pas de tweede keer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders van grote schermen krijgen veel aanvragen voor de wedstrijden van Oranje tijdens het WK voetbal. Met name voor de wedstrijd op 20 juni, als Nederland vanaf 19.00 uur tegen Zweden speelt, is grote belangstelling.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Drie slachtoffers van een grote zedenzaak in Apeldoorn eisen een publicatieverbod van een boek waarin hun zus vertelt over de mishandeling en het seksueel misbruik in het strenggelovige gezin. Vrijdagmiddag dient bij de rechtbank in Arnhem een kort geding, bevestigt advocaat Xander Sijmons.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft woensdag twaalf jaar cel opgelegd aan de 24-jarige Jordy C. voor de dodelijke schietpartij in een supermarkt in Vlissingen op 22 juni vorig jaar. Daarbij kwam de 44-jarige Thomas van Wanrooij om het leven.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Van dinsdag op woensdag hebben ongeveer 140 asielzoekers de nacht doorgebracht in de opvang in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, net als de nacht ervoor. Voor hen was geen plek in het opvangcentrum in Ter Apel. Zo'n 20 tot 30 mensen hebben ervoor gekozen om in Ter Apel te blijven en buiten te slapen, zegt een woordvoerster van het Rode Kruis.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft vorige week dinsdag op Schiphol een medewerker van een vrachtafhandelingsbedrijf aangehouden die mogelijk gegevens uit bedrijfssystemen met criminelen heeft gedeeld. Dat heeft de marechaussee woensdag bekendgemaakt.
4 uur geleden