Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning en burgemeester Aboutaleb in wijk schietpartij Rotterdam

Koning en burgemeester Aboutaleb in wijk schietpartij Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft maandag de wijk in Rotterdam bezocht waar donderdag een 39-jarige vrouw en haar 14-jarige dochter bij een schietpartij om het leven kwamen. De koning werd vergezeld door de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb.

De koning bekeek de bloemenzee voor de woning van de omgekomen vrouw en haar dochter aan het Heiman Dullaertplein. Daarna ging hij het buurtcentrum in Delfshaven in, dat tegenover het huis van de slachtoffers ligt. Daar sprak de koning onder anderen met nabestaanden van de drie slachtoffers. Ook ontmoette hij buurtbewoners, artsen, studenten en medewerkers van het Erasmus MC. "We slaan een letterlijke en figuurlijke arm om hen heen", zei de koning na afloop van zijn bezoek aan Delfshaven.

Het buurtcentrum is na de schietpartijen in de stad opengesteld als plek van samenkomst en troost. Ook kunnen betrokkenen er terecht voor hulp en met vragen.

Namens de Familie

In het Erasmus MC kwam diezelfde dag ook een 43-jarige docent om bij een schietpartij. De 32-jarige Fouad L. zit momenteel vast op verdenking van beide schietpartijen. Hij wordt woensdag voorgeleid.

Een woordvoerder van hulporganisatie Namens de Familie laat weten dat behalve de nabestaanden van de omgekomen vrouw en haar dochter ook buurtbewoners en ooggetuigen aanwezig waren bij het gesprek met de burgemeester en de koning. "Dat maakte het heel fijn, omdat familieleden ook hoorden wat zij hebben meegemaakt. Zij konden voor het eerst op deze manier samenkomen, dat was enorm waardevol. Ze omschreven het gesprek als prettig, warm en betrokken. Iedereen was heel emotioneel. De vader van het omgekomen 14-jarige meisje zei: 'Dat de koning hier tijd voor nam, was top'", aldus de woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Nieuwe aanhoudingen om aanslag synagoge en voorbereiden explosie

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.

59 minuten geleden
Politie krijgt extra bevoegdheden voor doorzoeken sociale media

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.

1 uur geleden
Afgelopen jaar 640 miljoen euro uitgekeerd in aardbevingsgebied

GRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.

2 uur geleden
Rechtspraak: verbod gezichtsbedekking bij protest te ingrijpend

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.

2 uur geleden
Veiligheidsregio onduidelijk over aantal slachtoffers Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.

3 uur geleden
Rijswijker (18) niet langer vast na dood 16-jarige in Den Hoorn

DEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.

4 uur geleden
Zeven gewonden gasflesongeluk Oosterhout, onder wie vier tieners

OOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.

4 uur geleden