Koning en burgemeester Aboutaleb in wijk schietpartij Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft maandag de wijk in Rotterdam bezocht waar donderdag een 39-jarige vrouw en haar 14-jarige dochter bij een schietpartij om het leven kwamen. De koning werd vergezeld door de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb.
De koning bekeek de bloemenzee voor de woning van de omgekomen vrouw en haar dochter aan het Heiman Dullaertplein. Daarna ging hij het buurtcentrum in Delfshaven in, dat tegenover het huis van de slachtoffers ligt. Daar sprak de koning onder anderen met nabestaanden van de drie slachtoffers. Ook ontmoette hij buurtbewoners, artsen, studenten en medewerkers van het Erasmus MC. "We slaan een letterlijke en figuurlijke arm om hen heen", zei de koning na afloop van zijn bezoek aan Delfshaven.
Het buurtcentrum is na de schietpartijen in de stad opengesteld als plek van samenkomst en troost. Ook kunnen betrokkenen er terecht voor hulp en met vragen.
Namens de Familie
In het Erasmus MC kwam diezelfde dag ook een 43-jarige docent om bij een schietpartij. De 32-jarige Fouad L. zit momenteel vast op verdenking van beide schietpartijen. Hij wordt woensdag voorgeleid.
Een woordvoerder van hulporganisatie Namens de Familie laat weten dat behalve de nabestaanden van de omgekomen vrouw en haar dochter ook buurtbewoners en ooggetuigen aanwezig waren bij het gesprek met de burgemeester en de koning. "Dat maakte het heel fijn, omdat familieleden ook hoorden wat zij hebben meegemaakt. Zij konden voor het eerst op deze manier samenkomen, dat was enorm waardevol. Ze omschreven het gesprek als prettig, warm en betrokken. Iedereen was heel emotioneel. De vader van het omgekomen 14-jarige meisje zei: 'Dat de koning hier tijd voor nam, was top'", aldus de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
AMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."
49 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
7 uur geledenTENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
9 uur geleden