Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Koning' dringt paleis van Versailles binnen

'Koning' dringt paleis van Versailles binnen

VERSAILLES (ANP) - Een 31-jarige man die zich koning van Frankrijk waande, is met een taxi naar het paleis van Versailles gegaan en is er in een kleed gehuld binnengedrongen. De taxichauffeur was zaterdagavond echter achterdochtig over de onbekende vorst en belde de politie. Die vond de zelf verklaarde monarch in het pand en hield hem aan. Hij was over hekken geklommen en had een raam ingeslagen. Volgens de politie had hij binnen geen schade aangericht, aldus Franse media.

De laatste keer dat een Franse koning uit het paleis is gehaald was in oktober 1789. Een woedende menigte drong het pand binnen en dwong de vorst (Lodewijk XVI) en zijn gezin het paleis te verlaten en naar Parijs te gaan. Er heeft sindsdien nooit meer een koning gewoond.

Meer uit Buitenland

Franse studenten willen universiteiten en scholen blokkeren

PARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.

58 minuten geleden
Iraanse onderhandelaars in Doha voor vredesoverleg

DOHA (ANP/RTR) - Iraanse onderhandelaars zijn in Doha om met Qatar te praten over het beëindigen van de oorlog met de Verenigde Staten. Dat meldt een functionaris die op de hoogte is van de gesprekken aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
Duitsland maakt zich op voor massale jongerenprotesten

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland brengt een grote politiemacht op de been in aanloop naar de aangekondigde jongerenprotesten door heel het land. De Duitse protestbeweging noemt zich 'GenZ regelt!' en heeft zich door de Franse studentenprotesten laten inspireren. Er wordt in meer dan dertig steden gedemonstreerd, waaronder Berlijn, München, Keulen en Frankfurt.

1 uur geleden
Poolse president houdt crisisgesprekken over Constitutioneel Hof

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse president Karol Nawrocki houdt crisisberaad met prominente vertegenwoordigers van politieke partijen over de ontstane patstelling bij het Constitutionele Hof. De benoeming van rechters van het hof is inzet geworden van een hoog opgelopen politieke strijd tussen de pro-Europese regering van premier Donald Tusk en de grootste oppositiepartij, het rechts-conservatieve en nationalistische PiS.

2 uur geleden
Franse politie voert preventieve controles uit in hoofdstad

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie voert preventieve controles uit in Parijs in aanloop naar de verwachte protesten van zaterdag. In het hele land staan demonstraties gepland en volgens de regering is het risico op ongeregeldheden erg groot. Met de controles hoopt de politie mensen te identificeren die uit zijn op geweld.

3 uur geleden
Lufthansa-medewerker overleden na elektrocutie in zwembad hotel

BENGALURU (ANP) - Twee mensen zijn overleden nadat zij werden geëlektrocuteerd in het zwembad van een vijfsterrenhotel in India. Dat meldden Indiase media. Een van de slachtoffers zou een bemanningslid van Lufthansa zijn.

6 uur geleden
Poolse president in confrontatie met rechters bij gerechtshof

WARSCHAU (ANP) - De Poolse president Karol Nawrocki is in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het Constitutioneel Hof in Warschau gegaan. Op beelden van onder meer het Poolse persbureau PAP is te zien hoe hij zich een weg door demonstranten buiten het gebouw baant.

8 uur geleden