Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning dankt Spaanse collega voor opvangen Amalia in Spanje

Koning dankt Spaanse collega voor opvangen Amalia in Spanje

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft koning Felipe van Spanje woensdag bedankt dat prinses Amalia een jaar lang in Madrid kon wonen en studeren. In zijn toespraak bij het staatsbanket in het Koninklijk Paleis in Amsterdam noemde de koning de hulp die zijn Spaanse collega daarbij gaf "een ontroerend bewijs van vriendschap in een moeilijke tijd".

"Een bezoek aan Spanje voelt altijd als een warme omhelzing. Niet alleen voor ons, maar ook voor onze oudste dochter", zei Willem-Alexander in zijn speech. "Vorig jaar moest ze door omstandigheden in Madrid wonen. Van daaruit kon ze haar studie aan de Universiteit van Amsterdam voortzetten. Dit werd mogelijk gemaakt door de welwillende inzet van veel van uw landgenoten en uzelf. (...) Ik wil jullie en alle anderen die hebben geholpen om dit te regelen heel hartelijk bedanken."

Dinsdag werd bekend dat Amalia door zware bedreigingen lange tijd in Spanje heeft doorgebracht. Inmiddels kan ze wel weer in Nederland wonen en studeren. De prinses is woensdag zelf ook bij het staatsbanket aanwezig. Het is de eerste keer dat ze deelneemt aan een inkomend staatsbezoek.

'Totaalvoetbal' van Johan Cruijff

De koning zei in zijn toespraak ook dat hij en koningin Máxima nauwe persoonlijke banden hebben met Felipe en zijn vrouw koningin Letizia. "We zien elkaar regelmatig. Het enige wat ontbrak was een staatsbezoek", zo vond de koning. Spanje heeft bovendien een "speciaal plekje" in het hart van het koningspaar omdat in Sevilla 25 jaar geleden de vonk tussen de koning en koningin oversloeg. "En de rest is geschiedenis."

Willem-Alexander wees ook op verschillende andere overeenkomsten met Spanje. Volgens de koning vereren beide landen vaak "dezelfde meesters". Niet alleen in cultuur, maar ook in bijvoorbeeld het voetbal. "We bewonderen allebei Johan Cruijff. De man die de Spanjaarden totaalvoetbal leerde spelen. Misschien wel té goed, mag ik wel zeggen."

Meer uit Binnenland

Niet 200 maar ruim 400 aanhoudingen bij XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.

13 minuten geleden
Iraanse delegatie vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.

15 minuten geleden
Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

1 uur geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

3 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

3 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

4 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR lopen A12 op bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.

5 uur geleden