Koning Charles tot tranen toe geroerd door beterschapswensen
LONDEN (ANP) - Koning Charles heeft sinds zijn kankerdiagnose veel kaartjes en berichten gehad. De beterschapswensen hebben de 75-jarige vorst vaak "tot tranen toe geroerd", vertelde hij tijdens een ontmoeting met premier Rishi Sunak op Buckingham Palace.
Het was de eerste keer dat de twee elkaar persoonlijk zagen nadat begin deze maand bekend werd dat Charles lijdt aan een vorm van kanker. De premier zei tegen de koning dat hij er goed uitzag, is te zien op beelden van Britse media. De twee spraken elkaar eerder wel al aan de telefoon.
De koning heeft een groot deel van zijn werkzaamheden neergelegd om zich te focussen op zijn behandeling. Zijn wekelijkse overleggen met Sunak gingen de afgelopen weken bijvoorbeeld niet door.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Turkse rechtbank heeft een zaak laten vallen waardoor de leider van de belangrijkste oppositiepartij, Özgür Özel, uit zijn functie gezet had kunnen worden. Het proces draaide om vermeende onregelmatigheden tijdens de interne leiderschapsverkiezing van zijn partij in 2023.
49 minuten geledenCAERPHILLY (ANP) - De Britse regeringspartij Labour heeft een "historische" en "buitengewone" nederlaag geleden bij een tussentijdse verkiezing in Wales, schrijven Britse media. De partij van premier Keir Starmer verloor een zetel in een kiesdistrict dat al meer dan honderd jaar onafgebroken in handen was van Labour. Nu is de zetel overgenomen door Plaid Cymru, een Welshe centrumlinkse nationalistische partij.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag (lokale tijd) de handelsonderhandelingen met Canada stopgezet. "Gebaseerd op hun schandalige gedrag worden alle handelsonderhandelingen met Canada hierbij beëindigd", schrijft Trump op zijn platform Truth Social.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De man die wordt verdacht van het aansteken van de grote brand in de buurt van Los Angeles begin dit jaar, heeft donderdag de beschuldigingen van brandstichting tegen hem ontkend. De zaak begint op 16 december.
6 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De betrekkingen tussen Noord-Korea en Rusland bevinden zich op een "historisch hoogtepunt", zei de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un donderdag. Hij sprak tijdens een ceremonie voor de bouw van een nieuw museum in Pyongyang, ter nagedachtenis aan de Noord-Koreaanse soldaten die zijn omgekomen tijdens de oorlog van Rusland tegen Oekraïne.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever wil en ziet verschillende mogelijkheden om Oekraïne snel aan de benodigde miljarden euro's te helpen, zonder de bevroren Russische tegoeden aan te spreken. Hij vreest echter dat de Europese Commissie toch alleen naar die tegoeden gaat kijken. Dat zei De Wever na afloop van de EU-top.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn regering het Amerikaanse Congres zal informeren over operaties tegen drugskartels die banden hebben met Venezuela, maar dat hij niet zal vragen om toestemming voor een oorlogsverklaring. Hij gaf aan dat de VS doorgaan met het opblazen van vermeende drugsboten.
12 uur geleden