Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning Charles komt al decennia met 'veel plezier' in Duitsland

Koning Charles komt al decennia met 'veel plezier' in Duitsland

LONDEN (ANP) - Koning Charles is vele malen in Duitsland geweest en heeft daar mooie herinneringen aan. De Britse vorst denkt met "veel plezier" terug aan al die reizen, zei hij woensdagavond in een toespraak tijdens een staatsbanket in Berlijn. De ceremonie werd gehouden op slot Bellevue, waar de Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier woont. Charles en koningin-gemalin Camilla zijn tot en met vrijdag op staatsbezoek in Duitsland.

De koning begon zijn speech met een bedankje voor de "warme ontvangst" in het land. "Ik realiseerde me dat ik eigenlijk al meer dan veertig keer in Duitsland ben geweest. Dat laat natuurlijk zien hoe belangrijk onze relatie voor me is, maar ook, vrees ik, hoe oud ik ben", grapte de 74-jarige vorst.

Charles blikte terug op wandelingen die hij met zijn vrouw in Duitsland heeft gemaakt en de worst en bier die ze er hebben genuttigd. Ook heeft de koning de afgelopen jaren veel geleerd over de "biologische en agro-ecologische landbouw". Daar plukt hij nog steeds de vruchten van. "De aanzienlijke verbetering van mijn eigen boerderijen en grond dank ik aan de Duitse expertise."

Steunbetuigingen

De relatie tussen het Verenigd Koninkrijk en Duitsland betekent veel voor Charles en ook voor zijn moeder koningin Elizabeth, vertelde hij. "Ik wil u allen nogmaals bedanken voor de diep ontroerende steunbetuigingen en genegenheid die wij van zoveel mensen in Duitsland hebben ontvangen na het verdriet van haar overlijden vorig jaar. Dames en heren, uw vriendelijkheid betekende meer voor mijn familie en mijzelf dan ik kan uitdrukken."

Charles sloot zijn toespraak af met de verwachting dat de band tussen de twee landen "nog sterker" zal worden. "Ik hoop met heel mijn hart dat mijn vrouw en ik lang genoeg zullen leven om terug te komen naar deze prachtige stad en te zien hoe onze boom is gegroeid", zei hij doelend op de es die hij eerder op de dag had geplant.

Meer uit Buitenland

Nederland haalt oude NAVO-norm ruim, handvol landen ternauwernood

BRUSSEL (ANP) - Nederland heeft de oude NAVO-norm voor defensie-uitgaven vorig jaar, toen de deadline verliep, ruim gehaald. Een handvol andere NAVO-landen lukte dat maar ternauwernood, terwijl de lidstaten sinds de top in Den Haag alweer moeten toewerken naar een veel hogere ondergrens. Het afgesproken minimum voor het aandeel dat voor wapens is bestemd, is niet door alle landen nagekomen.

12 minuten geleden
Europarlement maakt weg vrij voor terugkeerhubs voor migranten

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement heeft donderdag de weg vrijgemaakt voor strengere straffen voor illegale migranten en hun mogelijke uitzetting naar zogenoemde terugkeerhubs buiten de EU. De maatregelen, die door mensenrechtenorganisaties worden bekritiseerd, maken deel uit van een aanscherping van Europese immigratieregels als reactie op de druk binnen de lidstaten om migratie in te dammen.

14 minuten geleden
Russische rechter verbiedt Oscar-winnende documentaire om kritiek

TSJELJABINSK (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin verboden voor een aantal streamingplatforms. Volgens de rechter promoot de film terrorisme en "negatieve houdingen" ten opzichte van het Kremlin.

51 minuten geleden
Iran zegt Israëlische nucleaire installaties te hebben bestookt

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen Israëlische nucleaire installaties in Zuid-Israël bestookt. Dit is volgens de garde onderdeel van de 82e golf van luchtaanvallen sinds Israël eind februari samen met de VS Iran begon te bombarderen.

1 uur geleden
Rusland dreigt demonstranten tegen internetblokkade op te pakken

MOSKOU (ANP/AFP) - Iedereen die in Rusland wil demonstreren tegen de grootschalige internetverstoringen zal worden opgepakt, dreigt de Russische regering donderdag. Er is in Rusland steeds meer onvrede over de internetbeperkingen die zijn opgelegd door de staat.

1 uur geleden
Doden en gewonden bij neerhalen raket in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Twee mensen zijn omgekomen en drie gewond geraakt toen wrakstukken neerkwamen op een weg in Abu Dhabi. De wrakstukken kwamen van een ballistische raket die was neergehaald door de luchtafweer. Verscheidene auto's raakten beschadigd.

3 uur geleden
Pakistan vroeg VS en Israël om Araghchi en Qalibaf niet te doden

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Israël heeft na een verzoek van Pakistan de Iraanse kopstukken Abbas Araghchi en Mohammad ⁠Baqer Qalibaf van de dodenlijst gehaald, claimt een Pakistaanse functionaris. Volgens diegene had Israël de coördinaten voor een gerichte aanval op die twee al klaarliggen, maar werd toch besloten om ze niet uit te schakelen.

3 uur geleden