Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning Charles komt al decennia met 'veel plezier' in Duitsland

Koning Charles komt al decennia met 'veel plezier' in Duitsland

LONDEN (ANP) - Koning Charles is vele malen in Duitsland geweest en heeft daar mooie herinneringen aan. De Britse vorst denkt met "veel plezier" terug aan al die reizen, zei hij woensdagavond in een toespraak tijdens een staatsbanket in Berlijn. De ceremonie werd gehouden op slot Bellevue, waar de Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier woont. Charles en koningin-gemalin Camilla zijn tot en met vrijdag op staatsbezoek in Duitsland.

De koning begon zijn speech met een bedankje voor de "warme ontvangst" in het land. "Ik realiseerde me dat ik eigenlijk al meer dan veertig keer in Duitsland ben geweest. Dat laat natuurlijk zien hoe belangrijk onze relatie voor me is, maar ook, vrees ik, hoe oud ik ben", grapte de 74-jarige vorst.

Charles blikte terug op wandelingen die hij met zijn vrouw in Duitsland heeft gemaakt en de worst en bier die ze er hebben genuttigd. Ook heeft de koning de afgelopen jaren veel geleerd over de "biologische en agro-ecologische landbouw". Daar plukt hij nog steeds de vruchten van. "De aanzienlijke verbetering van mijn eigen boerderijen en grond dank ik aan de Duitse expertise."

Steunbetuigingen

De relatie tussen het Verenigd Koninkrijk en Duitsland betekent veel voor Charles en ook voor zijn moeder koningin Elizabeth, vertelde hij. "Ik wil u allen nogmaals bedanken voor de diep ontroerende steunbetuigingen en genegenheid die wij van zoveel mensen in Duitsland hebben ontvangen na het verdriet van haar overlijden vorig jaar. Dames en heren, uw vriendelijkheid betekende meer voor mijn familie en mijzelf dan ik kan uitdrukken."

Charles sloot zijn toespraak af met de verwachting dat de band tussen de twee landen "nog sterker" zal worden. "Ik hoop met heel mijn hart dat mijn vrouw en ik lang genoeg zullen leven om terug te komen naar deze prachtige stad en te zien hoe onze boom is gegroeid", zei hij doelend op de es die hij eerder op de dag had geplant.

Meer uit Buitenland

Rebellen kondigen vertrek aan uit belangrijke stad Congo

UVIRA (ANP/AFP/RTR) - De rebellengroep M23 zegt zich terug te trekken uit de Congolese stad Uvira. Dat gebeurt op verzoek van de Verenigde Staten. M23, die door Rwanda wordt gesteund, trok de stad aan de grens met Burundi vorige week binnen. Later volgden berichten dat de groep honderden militairen uit dat buurland gevangen had genomen.

1 uur geleden
Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag zelfgemaakte IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

3 uur geleden
Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag "huisgemaakte" IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

4 uur geleden
FBI looft tot 50.000 dollar uit in zoektocht naar schutter Brown

PROVIDENCE (ANP) - De FBI looft een beloning van maximaal 50.000 dollar uit voor informatie die leidt tot de identificatie, arrestatie en veroordeling van de schutter die afgelopen weekend zeker twee mensen doodschoot op Brown University. Dat schrijft FBI-baas Kash Patel op X. Er zijn ook nieuwe beelden van de mogelijke verdachte vrijgegeven.

5 uur geleden
Trump klaagt BBC aan om montage en eist 5 miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de BBC aangeklaagd voor smaad wegens een montage van zijn toespraak uit 2021 voorafgaand aan de bestorming van het Capitool. Die zou de misleidende indruk wekken dat Trump zijn aanhangers direct had opgedragen het Capitool te bestormen.

7 uur geleden
Bedrijf Jared Kushner laat omstreden hotelplan Belgrado vallen

MIAMI (ANP) - Het investeringsbedrijf van Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, heeft de plannen voor een hotelcomplex in de Servische hoofdstad Belgrado laten vallen. Op de plek van een voormalig overheidsgebouw dat in 1999 door de NAVO werd gebombardeerd zou een luxehotel met het merk Trump komen.

7 uur geleden
Bronnen: schutters Bondi reisden vorige maand naar de Filipijnen

SYDNEY (ANP) - De vermeende schutters die in de Australische stad Sydney afgelopen weekend een aanslag pleegden, reisden vorige maand nog naar de Filipijnen. Dat melden politiebronnen aan de Australische krant The Sydney Morning Herald. Politieonderzoek moet uitwijzen wat de twee aanslagplegers, een vader (50) en zoon (24), daar deden, aldus de krant.

8 uur geleden