Koning Charles en William spreken mensen in de wachtrij
LONDEN (ANP) - Koning Charles en prins William hebben zaterdag in Londen gesproken met mensen die in de rij stonden om koningin Elizabeth de laatste eer te bewijzen. De koning en de prins van Wales schudden handen met mensen en ontvingen condoleances.
Het was een onverwacht moment, stellen Britse media, dat geen deel uitmaakte van de drukke planning van de koning en de prins. In Westminster Hall kunnen mensen langs de kist lopen en hun deelneming betuigen. Daarvoor staan duizenden mensen in de kilometerslange rij, waarin de wachttijd op sommige momenten meer dan 24 uur was. Afscheid nemen kan tot maandagochtend 06.30 uur, de dag van de staatsbegrafenis.
William zal zaterdagavond samen met de zeven andere kleinkinderen van Elizabeth een kwartier bij de kist van de koningin in Westminster Hall staan. Harry, die zijn taken een jaar geleden heeft neergelegd en samen met zijn vrouw Meghan een stap terug heeft gedaan binnen het Britse koningshuis, zal daarbij een militair uniform dragen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft bevestigd dat het diplomatieke overleg met Oekraïne en de VS woensdag en donderdag wordt hervat in Abu Dhabi. Het geplande overleg van afgelopen weekend ging niet door om planningsredenen, aldus het Kremlin.
14 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Vijf mannen die het wapenembargo tegen Rusland zouden hebben omzeild zijn opgepakt in Duitsland. De vijf leverden voor minstens 30 miljoen euro aan tientallen Russische bedrijven, stelt het Duitse Openbaar Ministerie. Ze zouden zijn aangestuurd door Russische diensten.
31 minuten geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit moet uitleg geven over haar contact met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, volgens premier Jonas Gahr Støre. Dat zei hij maandag tegen het Noorse dagblad VG.
34 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
2 uur geledenRAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.
5 uur geleden