Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning Charles en William spreken mensen in de wachtrij

Koning Charles en William spreken mensen in de wachtrij

LONDEN (ANP) - Koning Charles en prins William hebben zaterdag in Londen gesproken met mensen die in de rij stonden om koningin Elizabeth de laatste eer te bewijzen. De koning en de prins van Wales schudden handen met mensen en ontvingen condoleances.

Het was een onverwacht moment, stellen Britse media, dat geen deel uitmaakte van de drukke planning van de koning en de prins. In Westminster Hall kunnen mensen langs de kist lopen en hun deelneming betuigen. Daarvoor staan duizenden mensen in de kilometerslange rij, waarin de wachttijd op sommige momenten meer dan 24 uur was. Afscheid nemen kan tot maandagochtend 06.30 uur, de dag van de staatsbegrafenis.

William zal zaterdagavond samen met de zeven andere kleinkinderen van Elizabeth een kwartier bij de kist van de koningin in Westminster Hall staan. Harry, die zijn taken een jaar geleden heeft neergelegd en samen met zijn vrouw Meghan een stap terug heeft gedaan binnen het Britse koningshuis, zal daarbij een militair uniform dragen.

Meer uit Buitenland

Trump dreigt met tarieven tegen land dat Groenlandplan afwijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.

4 minuten geleden
Palestijns comité om Gaza te besturen voor het eerst bijeen

CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.

1 uur geleden
Uitnodiging Iran voor veiligheidsconferentie München ingetrokken

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.

2 uur geleden
Trump-gezant van plan in maart naar Groenland te reizen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.

3 uur geleden
Berlijn: mogelijk fregat of vliegtuigen naar Groenland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.

3 uur geleden
Congresleden VS solidair met Denemarken bij bezoek Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.

4 uur geleden
CIA-directeur spreekt in Caracas met Venezolaanse interim-leider

CARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.

4 uur geleden