Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning Charles bezoekt Brits oorlogsmonument Normandië voor D-day

Koning Charles bezoekt Brits oorlogsmonument Normandië voor D-day

VER-SUR-MER (ANP) - De Britse koning Charles heeft de herdenking van de invasie van Normandië bijgewoond in Ver-sur-Mer. Hij werd vergezeld door koningin Camilla. In Normandië wordt stilgestaan bij de invasie, die precies tachtig jaar geleden begon op D-day. 160.000 militairen kwamen aan land en zouden uiteindelijk een begin maken met de bevrijding van westelijk Europa.

De plechtigheid vond plaats bij het Britse oorlogsmonument. Daarin zijn de namen gebeiteld van de mensen die onder Brits bevel zijn gesneuveld. Het gaat om 1746 mensen die omkwamen op 6 juni 1944 en in totaal 22.442 militairen uit dertig landen over de periode daarna.

"Gezamenlijk streden ze voor wat mijn grootvader, koning George VI, omschreef als 'een wereld waarin goedheid en eer het fundament moge zijn van het leven van mannen in ieder land'", aldus de koning. "Laten we, we hier staand tussen hun overgebleven vrienden en kameraden op deze gewijde bodem, bevestigen dat we streven om naar hun voorbeeld te leven. Laten we bidden dat een dergelijk offer nooit meer gebracht zal hoeven worden."

Later donderdag vindt de grote internationale herdenking van D-day plaats op Omaha Beach. Koning Charles is daar om gezondheidsredenen niet bij, maar prins William wel. Hij was ook aanwezig bij de herdenking van de Canadese militairen nabij Juno Beach, de codenaam van een ander belangrijk stuk strand op D-day. Dit is het eerste buitenlandbezoek van de vorst sinds eerder dit jaar bij hem kanker werd vastgesteld.

Meer uit Buitenland

Actrice Prunella Scales, bekend van Fawlty Towers, overleden

LONDEN (ANP) - De Britse actrice Prunella Scales, vooral bekend als Sybil in de sitcom Fawlty Towers, is op 93-jarige leeftijd overleden. Volgens haar zoons overleed de actrice thuis in Londen, schrijft de BBC.

58 minuten geleden
WMO: orkaan Melissa wordt voor Jamaica storm van de eeuw

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - De zorgen voor Jamaica nemen toe nu orkaan Melissa dichter bij het Caribische land komt. Een expert van de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) waarschuwt voor een "catastrofale situatie" en noemt Melissa voor Jamaica "de storm van de eeuw".

1 uur geleden
Milities: RSF doodde 2000 Soedanese burgers bij inname el-Fasher

EL-FASHER (ANP/AFP) - De Rapid Support Forces (RSF) in Soedan hebben meer dan 2000 burgers geëxecuteerd bij het innemen van de stad el-Fasher, zeggen aan het Soedanese leger gelieerde gewapende groeperingen. De milities, die bekendstaan als de Joint Forces, zeggen dat de meeste slachtoffers vrouwen, kinderen en ouderen zijn.

1 uur geleden
Belarus boos over sluiting grens door buurland Litouwen

MINSK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft boos gereageerd op het besluit van Litouwen om de grenzen met Belarus te sluiten. Hij spreekt van "krankzinnige oplichterij" en beschuldigt het buurland van een hybride oorlog.

1 uur geleden
Gesprekken tussen Afghanistan en Pakistan mislukt, melden bronnen

ISTANBUL (ANP/RTR) - Vredesonderhandelingen tussen Afghanistan en Pakistan in Istanbul zijn geëindigd zonder oplossing, zeggen anonieme bronnen uit beide landen tegen persbureau Reuters. De onderhandelingen, die zaterdag begonnen, moesten een einde maken aan de gevechten aan de grens die sinds enkele weken plaatsvinden.

3 uur geleden
Media Israël: overgedragen resten van al begraven gijzelaar

TEL AVIV (ANP) - De menselijke resten die Hamas maandag aan Israël overdroeg, zijn van een gijzelaar van wie eerder al resten zijn overgedragen, aldus Israëlische media. Die persoon is begraven in Israël. Er zou volgens forensisch onderzoek geen match zijn met de dertien overleden gijzelaars die zich nog in Gaza bevinden.

3 uur geleden
Klimaatorganisatie VN prijst voorhoede, maar meeste landen dralen

BONN (ANP) - VN-klimaatorganisatie UNFCCC ziet "groeiende vooruitgang" bij de voorhoede van landen die op tijd waren met het indienen van nieuwe klimaatambities. De meeste landen ter wereld hebben de deadline daarvoor echter gemist. Tien jaar na het Klimaatakkoord van Parijs hebben 64 landen hun plannen voor 2035 binnen de deadline ingeleverd. De Europese Unie, inclusief Nederland, hoort daar vooralsnog niet bij.

4 uur geleden