Koning brengt fysiek bezoek aan een lyceum in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft donderdag een bezoek gebracht aan het Montaigne Lyceum in Den Haag. Daar sprak hij met leerlingen en docenten over de effecten van de coronacrisis en de lockdown op middelbare scholen.
Willem-Alexander keek mee bij een aantal lessen en sprak met leerlingen over hun ervaringen met school in coronatijd. Veel jongeren hebben grote moeite met de coronamaatregelen. Ze voelen zich somber en eenzaam, omdat ze hun klasgenoten en vrienden missen en ook 's avonds niet de deur uit mogen. Met leraren praatte de koning over motivatiedipjes, de veiligheid van medewerkers en grote uitdagingen op het gebied van onlinelessen.
De koning bezocht de Haagse school fysiek en niet virtueel, zodat hij met eigen ogen kon zien hoe de logistiek op een school tijdens de pandemie werkt, zegt een woordvoerder van de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD). Hij nam daarbij alle maatregelen in acht: "De koning droeg een mondkapje, hield te allen tijde 1,5 meter afstand en bracht het bezoek in een kleine groep", aldus de woordvoerder. Het is volgens de RVD niet zo dat de koning voortaan al zijn bezoeken fysiek gaat uitvoeren. Het gros blijft via een onlineverbinding.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.
1 uur geledenDINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.
9 uur geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.
22 uur geleden