Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning belt met zorginstelling Rijssen

Koning belt met zorginstelling Rijssen

RIJSSEN (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft donderdag twee medewerkers en een bewoner van instelling voor geestelijke gezondheidszorg De Hage in het Overijsselse Rijssen gesproken om hun een hart onder de riem te steken. De koning belde met een videoverbinding, omdat zorginstellingen geen bezoek mogen ontvangen vanwege de maatregelen tegen het coronavirus.

"Zo’n hart onder de riem van de koning is wel echt een opsteker voor ons als zorgmedewerkers in de gehandicaptenzorg", aldus locatiemanager Josien van Zwol. "Het is fijn dat er ook aandacht is voor onze sector in deze moeilijke tijd."

Willem-Alexander sprak ook met bewoner Kees, die het gesprek heel spannend vond. "Maar eigenlijk is hij heel aardig en net als iedereen."

De bewoners van De Hage kunnen door de strenge maatregelen niet meer naar hun dagbesteding, waardoor ze geen dagelijkse structuur meer hebben.

Medewerker Cas Geels, die de koning ook sprak, zegt dat ze het gebrek aan structuur zo goed mogelijk op proberen te vangen. "Bij ons zijn er veel andere mogelijkheden zoals begeleiding op afstand. Dat gaat via beeldbellen. Ook bieden we ze van alles overdag aan, zodat ze weer structuur hebben, waaronder een live tv-kanaal Hallo Thuis."

Meer uit Binnenland

Politie ontvangt zo'n tien tips over neerschieten Iraniër

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.

3 uur geleden
Honderden demonstreren in centrum Amsterdam tegen oorlog in Iran

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.

3 uur geleden
Ajaxbus kort stilgezet door groep met fakkels op snelweg A4

HOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.

5 uur geleden
Defensie wil ruim 1000 mensen aannemen voor drone-eenheden

DEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

7 uur geleden
Politie vindt ruim 3 ton cocaïne, acht aanhoudingen

KLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.

8 uur geleden
Duizenden komen aan op Museumplein na mars tegen racisme

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.

1 dag geleden
Sarah Janneh genomineerd voor Annie M.G. Schmidtprijs

HILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

1 dag geleden