Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning België kaart trage herstel na watersnood aan in kerstrede

Koning België kaart trage herstel na watersnood aan in kerstrede

BRUSSEL (ANP) - De verwoestingen die de overstromingen van afgelopen zomer in België hebben aangericht zouden sneller moeten worden hersteld, vindt de Belgische koning. Veel huizen zijn bijna een halfjaar later nog niet altijd niet bewoonbaar en slachtoffers "vechten nog elke dag", constateert koning Filip. Op de trage wederopbouw is veel kritiek.

Filip spreekt in zijn kerstboodschap "de wens uit dat het werk op het terrein sneller vooruitgang maakt. Zodat elk slachtoffer zo snel mogelijk een veilig en warm thuis kan terugvinden."

Vooral Wallonië werd door het extreme hoogwater in juli, dat ook delen van Nederlands Limburg blank zette, zwaar getroffen. Er vielen zeker 41 doden. Verzekeraars ramen de schade op meer dan 2 miljard euro. Vrijwilligers reizen nog iedere week af naar spookdorpen in het rampgebied om puin te ruimen.

De overstromingen en de voortdurende corona-epidemie hebben erin gewreven dat "onze zekerheden broos zijn", zei Filip. Hij waarschuwde dat zulke rampspoed niet overwonnen kan worden "als we elkaar wantrouwen, als we verdeeld zijn". De koning vroeg om "verantwoordelijke daden te stellen", "standvastig" te blijven en te "tonen dat we het vertrouwen van de anderen waard zijn".

Meer uit Buitenland

VK en Frankrijk bombarderen complex Islamitische Staat in Syrië

N i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea

50 minuten geleden
NYT: veertig doden bij aanvallen VS op Venezuela

CARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.

51 minuten geleden
Tienduizenden huishoudens in Berlijn mogelijk dagen zonder stroom

BERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.

51 minuten geleden
Media: Maduro aangekomen in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.

7 uur geleden
Vicepresident Venezuela: we worden geen kolonie

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.

9 uur geleden
Nieuwe doden bij protesten in Iran

TEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.

9 uur geleden
Trump zegt dat vicepresident van Venezuela bereid is samen te werken

CARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.

11 uur geleden