Koning België geeft informateurs langer de tijd
BRUSSEL (ANP) - De Belgische koning Filip heeft de twee informateurs die sinds begin december zoeken naar opties om een federale regering te vormen twee weken langer de tijd gegeven. De Waalse liberaal Georges-Louis Bouchez en de Vlaamse christendemocraat Joachim Coens hebben de verlenging van hun opdracht nodig "om de verschillende standpunten verder te verduidelijken", aldus het koninklijk paleis.
De koning vroeg de twee vlak voor kerst nog "de nodige haast te zetten" achter hun zoektocht. Ze zullen een tussenverslag uitbrengen op 20 januari en uiterlijk op 28 januari hun conclusies aanbieden aan het staatshoofd, acht maanden na de verkiezingen.
De vorming van een federale regering zit vast omdat de Parti Socialiste, de grootste Waalse partij, niet wil regeren met de grootste Vlaamse partij N-VA van Bart de Wever. Eerdere informateurs slaagden er ook niet in coalities te smeden.
Meer uit Buitenland
SAN FRANCISCO (ANP) - Een toeristenboot met drie dekken en negentien opvarenden is omgeslagen nabij Alcatraz Island in de Baai van San Francisco. Daarbij is één persoon om het leven gekomen en raakten twee andere opvarenden vermist, meldden lokale autoriteiten. Drie mensen zijn naar het ziekenhuis gebracht. De overige dertien opvarenden bereikten veilig de wal.
37 minuten geledenGIBRALTAR (ANP) - Er is een nieuw tijdperk aangebroken voor de betrekkingen tussen Spanje en het kleine Britse gebied Gibraltar: de grenscontroles, die lange tijd voor spanning en frustratie zorgden, zijn opgeheven. Kort na middernacht staken enkele tientallen mensen en voertuigen vanuit Spanje de grens over zonder douanecontrole te ondergaan.
52 minuten geledenODESSA (ANP) - Bij Russische aanvallen op schepen in het zuiden van Oekraïne en in de Zwarte Zee zijn dinsdag zeker drie doden gevallen, melden Oekraïense autoriteiten. Ook zou haveninfrastructuur in de zuidelijke havenstad Odesa onder vuur zijn genomen.
54 minuten geledenGRANZIN (ANP) - Een grote brand op een voormalig militair oefenterrein in Nationaal Park Müritz (Müritz-Nationalpark), een gebied in het oosten van Duitsland, heeft voor de tweede nacht op rij tot evacuaties geleid. De politie ontruimde de door brandend dennenbos omringde dorpen Granzin en Granziner Mühle, meldt de Duitse zender ntv.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben de economische sancties tegen Iran aangescherpt en een militaire maritieme blokkade van het land hervat, nadat de onderhandelingen tussen beide landen waren vastgelopen na nieuwe wederzijdse aanvallen in de Straat van Hormuz.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd dat hij de Amerikaanse aanvallen op Iran volgende week uitbreidt naar "elektriciteitscentrales en bruggen" als Teheran dan nog geen akkoord met de Verenigde Staten heeft gesloten.
3 uur geledenALMERIA (ANP) - Twaalf van de dertien slachtoffers van een dodelijke bosbrand die door Andalusië in Zuid-Spanje raasde, waren buitenlanders. Dit maakten de autoriteiten dinsdag bekend na afronding van het forensisch onderzoek. Eerder was sprake van tien buitenlandse doden.
3 uur geleden