
Koning bekijkt vernielingen van relschoppers in Den Bosch
DEN BOSCH (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft donderdagochtend een bezoek gebracht aan Den Bosch. Daar zag hij met eigen ogen welke vernielingen de relschoppers eerder deze week aanrichtten in het centrum van de stad.
De koning sprak onder anderen met Maaike en Guido Neuféglise, eigenaars van de geruïneerde Primera waarvoor een crowdfundingactie werd opgezet. Daarvoor sprak hij in het stadhuis met burgemeester Jack Mikkers en vertegenwoordigers van onder meer de politie en het Openbaar Ministerie over de gebeurtenissen van maandagavond.
De koning en Mikkers maakten daarna een wandeling door het stadscentrum. Op enkele locaties ging Willem-Alexander in gesprek met getroffen ondernemers en omwonenden. Ook sprak hij met wijkagenten en ME’ers die tijdens de rellen dienst hadden en met schoonmakers die de stad na afloop weer opknapten.
Ook gesprekken met andere burgemeesters
Willem-Alexander belde woensdag al met de burgemeesters van Urk, Zwolle, Haarlem, Sittard-Geleen en Nijmegen over de rellen in hun gemeenten. Zij vertelden de koning over de ongeregeldheden waarmee ze te maken hebben sinds de invoering van de avondklok, zaterdagavond. Willem-Alexander sprak zijn waardering uit voor het werk van de politie en andere hulpverleners.
Dat deed hij eerder op woensdag ook al samen met koningin Máxima. Via Instagram bedankte het koningspaar woensdagochtend alle hulpverleners voor hun inzet. "Onder moeilijke omstandigheden doet u fantastisch werk!" Willem-Alexander en Máxima lieten weten mee te leven met ondernemers en andere getroffenen. "Samen komen wij hier doorheen!"
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Kelly de Vries stopt als directeur van de Peter R. de Vries Foundation. Ze schrijft in een verklaring dat het voor haar als het juiste moment voelt om "een nieuwe stap te zetten en weer te ontdekken wat ik zelf wil, los van het pad van mijn vader".
1 minuut geledenDEN HAAG (ANP) - Op diverse trajecten in de Randstad rijden tot zeker dinsdagmiddag minder treinen. Er is een tekort aan verkeersleiders door ziekte, meldt een woordvoerder van ProRail.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland schiet nog altijd tekort in het naleven van de verplichtingen uit het Verdrag van Istanbul, een verdrag dat geweld tegen vrouwen moet voorkomen. Dit constateert GREVIO, een toezichtsorgaan van de Raad van Europa.
3 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De ruim 5 kilometer lange Zeelandbrug over de Oosterschelde blijft altijd staan, ook als er over tien tot vijftien jaar een nieuwe brug of tunnel komt. Gedeputeerde Harry van der Maas zei dat tijdens een symposium op het provinciehuis in Middelburg over de toekomst van de zestig jaar oude verbinding tussen Schouwen-Duiveland en Noord-Beveland.
3 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De politie heeft maandagochtend drie mannen van 18, 19 en 25 jaar uit Hoofddorp aangehouden in het onderzoek naar geweld en vernielingen na een demonstratie in Hoofddorp op 24 september. Ze zouden onder meer geweld tegen de politie hebben gebruikt.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondag een 24-jarige man uit Zwaag aangehouden in het onderzoek naar het overlijden van de 24-jarige tweelingbroer van zangeres S10. Het is de zesde aanhouding in de zaak. In totaal zitten nu drie mensen vast.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het inperken van de mogelijkheden om in bezwaar te gaan tegen bouwplannen is een risico voor de rechtsstaat. Daarvoor waarschuwt de Nederlandse orde van advocaten (NOvA) in een maandag gepubliceerde analyse van de verkiezingsprogramma's.
22 uur geleden