Koning Albert moet nog enkele dagen in ziekenhuis blijven
BRUSSEL (ANP) - De Belgische koning Albert moet nog minstens twee dagen ter observatie in het ziekenhuis blijven. De 89-jarige werd dinsdagochtend uit voorzorg opgenomen nadat hij onwel werd. Volgens het paleis vertoonde hij uitdrogingsverschijnselen.
Volgens VRT Nieuws gaat de toestand van Albert de goede kant op. Eerder werd al gemeld dat de eerste tekenen "geruststellend" waren. Nadat het nieuws over de opname van Albert bekend werd, annuleerde zijn zoon Filip een bezoek aan de universiteit van Gent. In plaats daarvan bezocht hij zijn vader in het ziekenhuis, samen met zijn vrouw Mathilde. Albert heeft in het ziekenhuis inmiddels ook bezoek gehad van zijn echtgenote Paola, prins Laurent en prinses Claire.
Koning Albert was van 1993 tot 2013 staatshoofd van België. Hij is opgevolgd door Filip, maar wordt in België nog steeds koning genoemd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft woensdag de bekende mensenrechtenadvocaat Nasrin Sotoudeh op borgtocht vrijgelaten. Haar dochter heeft dat bekendgemaakt. Sotoudeh werd op 1 april opgepakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden, maar komt zelf niet met een EU-verbod erop. Daarmee reageert het dagelijks bestuur van de EU op een petitie die ruim 1 miljoen keer is ondertekend om conversietherapie te verbieden in de 27 lidstaten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een waakhond van het Britse parlement begint een onderzoek naar Reform UK-leider Nigel Farage voor het accepteren van een grote donatie, meldt de BBC. Hij zou de gift van 5 miljoen pond (ruim 5,7 miljoen euro) niet hebben aangegeven.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is in China aangekomen voor zijn staatsbezoek aan dat land. Hij spreekt later deze week met de Chinese president Xi Jinping.
2 uur geledenMANILLA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Filipijnse senaat zijn woensdag tientallen schoten gehoord. Het is niet direct duidelijk wat er aan de hand is. Mogelijk houdt het incident verband met senator Ronald Dela Rosa, die gezocht wordt door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in de King's Speech voor het parlement de plannen herhaald van premier Keir Starmer, die onder druk staat om af te treden. Charles zei namens de regering onder meer dat die zich in gaat zetten voor meer gelijkheid in het Verenigd Koninkrijk en dat het land de samenwerking met de EU weer meer moet gaan opzoeken.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon meldt dat Israëlische aanvallen woensdag de levens hebben geëist van acht personen, onder wie twee kinderen. Bij de aanvallen werden auto's getroffen op een snelweg tussen de hoofdstad Beiroet en het zuiden van het land.
5 uur geleden