Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning Albert erkent dat Delphine Boël zijn dochter is

Koning Albert erkent dat Delphine Boël zijn dochter is

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Koning Albert betwist niet langer dat kunstenares Delphine Boël zijn dochter is. De gepensioneerde vorst geeft dat toe naar aanleiding van de DNA-test die op last van het hoogste rechtscollege van België werd afgenomen. Albert, vader van de huidige koning Filip, ontkende jarenlang dat Boël zijn buitenechtelijke dochter was.

Albert liet maandagavond via zijn advocaat weten te erkennen dat Boël zijn dochter is, meldt Belga. De 51-jarige kunstenares stapte in 2013 naar de rechter omdat ze vermoedde dat niet Jacques Boël maar koning Albert haar biologische vader was. In een later stadium dwong ze erkenning door Albert af, hij wist de rechtszaak jarenlang te rekken.

Vorig jaar oordeelde het Hof van Cassatie van België, het hoogste rechtscollege van het land, dat het voormalig staatshoofd van onze zuiderburen DNA moest afstaan. Albert leverde pas in mei wangslijm in, nadat hem een dwangsom van 5000 euro per dag was opgelegd indien hij geen DNA-materiaal af zou staan.

Uit het onderzoek blijkt nu dat Boël zijn dochter is. Nu de koning kennis heeft genomen van de resultaten, is hij bereid te erkennen dat Delphine zijn dochter is. Dat liet zijn advocaat weten aan De Standaard. Albert zal niet langer juridisch betwisten dat hij de wettelijke vader is. "Zelfs al zijn er juridische argumenten en bezwaren die aantonen dat legaal vaderschap niet noodzakelijk een weerspiegelijk is van biologisch vaderschap en dat de gevolgde procedure betwist kan worden, heeft koning Albert besloten om in eer en geweten een einde te maken aan deze pijnlijke procedure."

Meer uit Buitenland

Trump: VS zetten onderhandelingen met Iran voort

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten zetten de onderhandelingen met Iran voort, zei de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag in een bericht op Truth Social. Hij benadrukte dat het bestand tussen de twee landen wel voorbij is.

40 minuten geleden
Evacuaties uit voorzorg bij dodelijke bosbrand in regio Almería

LOS GALLARDOS (ANP) - De autoriteiten zijn uit voorzorg begonnen met de evacuatie van ongeveer vierhonderd mensen uit de buurt van een natuurbrand circa 50 kilometer ten noordoosten van de Spaanse stad Almería. Bij de brand zijn zeker twaalf mensen om het leven gekomen die op de vlucht ingesloten raakten in de buurt van het dorp Bédar. Dat wordt ontruimd, net als gehuchten in de omgeving en een vakantie-oord.

52 minuten geleden
Burgemeester Berlijn trekt kort voor verkiezingen kandidatuur in

BERLIJN (ANP/DPA) - De burgemeester van Berlijn, Kai Wegner, heeft twee maanden voor de verkiezingen in de deelstaat aangekondigd dat hij niet langer kandidaat zal zijn voor zijn partij. Hij lag onder meer onder vuur vanwege communicatiefouten die hij zou hebben gemaakt toen een deel van de stad midden in de winter zonder stroom kwam te zitten.

1 uur geleden
Dodental en aantal vermisten in Spanje naar boven bijgesteld

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse autoriteiten hebben het dodental door de natuurbrand in het zuiden van het land bijgesteld naar boven. Twaalf mensen kwamen om het leven en nog eens 23 personen worden vermist.

3 uur geleden
Voorgesteld Belgisch tolvignet geldt niet voor motorrijders

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het voorgestelde tolvignet dat België wil invoeren vanaf mei 2027 geldt niet voor motorrijders, maar alleen voor auto's. Dat hebben de Vlaamse minister van Financiën Ben Weyts en de Waalse minister van Mobiliteit François Desquesnes vrijdag gemeld op een persconferentie.

3 uur geleden
Geëvacueerden natuurbranden zuidoosten Frankrijk mogen naar huis

PERPIGNAN (ANP/BELGA) - Van de inwoners die waren geëvacueerd door de natuurbranden in het departement Pyrénées-Orientales, in het zuidoosten van Frankrijk, mogen vrijdag ook de laatste terugkeren naar hun huizen, meldt de prefectuur op X. Donderdag mochten de bewoners van negen gemeenten al terug naar huis.

3 uur geleden
Zelensky en Rutte maandag bij Oekraïne-overleg in Parijs

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en NAVO-chef Mark Rutte schuiven komende week aan bij de bijeenkomst van de zogenoemde coalitie van bereidwillige landen in Parijs. Dat meldt het kantoor van de Franse president. Het samenwerkingsverband komt maandag bijeen in Parijs om daar te spreken over de oorlog in Oekraïne, zo voegt het Élysée toe.

4 uur geleden