Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning Albert erkent dat Delphine Boël zijn dochter is

Koning Albert erkent dat Delphine Boël zijn dochter is

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Koning Albert betwist niet langer dat kunstenares Delphine Boël zijn dochter is. De gepensioneerde vorst geeft dat toe naar aanleiding van de DNA-test die op last van het hoogste rechtscollege van België werd afgenomen. Albert, vader van de huidige koning Filip, ontkende jarenlang dat Boël zijn buitenechtelijke dochter was.

Albert liet maandagavond via zijn advocaat weten te erkennen dat Boël zijn dochter is, meldt Belga. De 51-jarige kunstenares stapte in 2013 naar de rechter omdat ze vermoedde dat niet Jacques Boël maar koning Albert haar biologische vader was. In een later stadium dwong ze erkenning door Albert af, hij wist de rechtszaak jarenlang te rekken.

Vorig jaar oordeelde het Hof van Cassatie van België, het hoogste rechtscollege van het land, dat het voormalig staatshoofd van onze zuiderburen DNA moest afstaan. Albert leverde pas in mei wangslijm in, nadat hem een dwangsom van 5000 euro per dag was opgelegd indien hij geen DNA-materiaal af zou staan.

Uit het onderzoek blijkt nu dat Boël zijn dochter is. Nu de koning kennis heeft genomen van de resultaten, is hij bereid te erkennen dat Delphine zijn dochter is. Dat liet zijn advocaat weten aan De Standaard. Albert zal niet langer juridisch betwisten dat hij de wettelijke vader is. "Zelfs al zijn er juridische argumenten en bezwaren die aantonen dat legaal vaderschap niet noodzakelijk een weerspiegelijk is van biologisch vaderschap en dat de gevolgde procedure betwist kan worden, heeft koning Albert besloten om in eer en geweten een einde te maken aan deze pijnlijke procedure."

Meer uit Buitenland

Pakistan test opnieuw raket na oplopende spanningen met India

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan heeft maandag opnieuw een raket getest te midden van oplopende spanningen met India na een dodelijke terroristische aanslag in de betwiste regio Kasjmir.

51 minuten geleden
Duizenden treinreizigers in Spanje gestrand door koperdiefstal

MADRID (ANP/RTR) - Koperdieven hebben zondagavond een deel van het Spaanse hogesnelheidsnetwerk platgelegd. Duizenden mensen strandden op stations en sommigen moesten de nacht doorbrengen in de trein. De Spaanse minister van Transport Oscar Puente spreekt in een bericht op X van "ernstige sabotage".

1 uur geleden
Von der Leyen: extra subsidies voor onderzoek en wetenschap

PARIJS (ANP) - De Europese Commissie gaat de komende jaren fors extra investeren in onderzoek en wetenschap. Voorzitter Ursula von der Leyen kondigde maandag op de Sorbonne-universiteit in Parijs aan 500 miljoen euro vrij te maken om van Europa "een magneet voor onderzoekers te maken". Ook komt de Commissie met een nieuwe 7-jarige "supersubsidie" om de knapste koppen naar Europa te halen en te houden.

1 uur geleden
SPD onthult ministerposten: Pistorius blijft op Defensie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse sociaaldemocratische partij SPD heeft maandag haar keuzes voor de ministerposten bekendgemaakt. De huidige minister van Defensie Boris Pistorius behoudt die functie. SPD-leider Lars Klingbeil wordt de nieuwe vicekanselier en minister van Financiën.

2 uur geleden
Rwanda in gesprek met VS over opvang gedeporteerde immigranten

KIGALI (ANP/RTR) - Rwanda voert gesprekken over de mogelijke opvang van immigranten die uit de Verenigde Staten gedeporteerd worden. Dat meldt de Rwandese minister van Buitenlandse Zaken Olivier Nduhungirehe.

3 uur geleden
OM eist rijverbod, boete en nieuw rijexamen tegen Tom Waes

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een geldboete, een rijverbod van drie maanden, nieuwe rijexamens en een alcoholslot geëist tegen presentator Tom Waes. Waes moest maandag in de rechtbank van Antwerpen verschijnen voor het verkeersongeval dat hij in november onder invloed van alcohol veroorzaakte.

3 uur geleden
Negentien seconden voor stroomstoring Spanje eerste stroomuitval

MADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse elektriciteitsnet had negentien seconden voor de grote stroomstoring van afgelopen maandag een eerste stroomuitval. Dat meldt de Spaanse minister van Energie Sara Aagesen.

3 uur geleden