Koning Abdullah waarschuwt voor wederopstanding IS
PARIJS (ANP) - Terreurbeweging Islamitische Staat (IS) is zich aan het hergroeperen en is opnieuw in opkomst. Daarvoor waarschuwt koning Abdullah van Jordanië in een interview met de Franse tv-zender France 24.
Maanden na het verdringen van IS in Syrië heeft Abdullah grote zorgen over een wederopstanding van de groepering. "Niet alleen in het zuidoosten van Syrië maar ook in het westen van Irak. We hebben te maken met een heropleving", aldus de koning, die deze week in Europa is voor besprekingen in Brussel, Straatsburg en Parijs.
Volgens de Jordaanse vorst zijn er momenteel ook veel buitenlandse strijders uit Syrië in Libië en is dat vanwege de ligging van Libië dichtbij Europa ook vanuit Europees perspectief een belangrijk punt van aandacht. "Dat is iets wat wij in de regio maar ook onze Europese vrienden moeten aanpakken in 2020."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Prins William woont volgende week namens zijn vader koning Charles de uitvaart van de Noorse koning Harald bij. De Britse troonopvolger reist voor de plechtigheid op 9 september naar Noorwegen, heeft Buckingham Palace zaterdag bekendgemaakt.
30 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in het zuiden en oosten van Libanon hebben vier mensen het leven gekost, aldus de Libanese autoriteiten. Israël zegt te hebben geanticipeerd op een aankomende Hezbollah-aanval.
7 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - Op een herdenkingsdienst voor de deze week overleden Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić in Belgrado zijn zo'n driehonderd mensen afgekomen, onder wie oud-militairen, een minister, familieleden en diverse functionarissen.
7 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft alsnog verordonneerd de aanvallen op Kyiv te staken rond het bezoek van een Amerikaanse delegatie aan de Oekraïense hoofdstad. Zondag ontmoeten de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner daar president Volodymyr Zelensky, in een poging de oorlog in Oekraïne ten einde te brengen. Het bestand duurt drie dagen en treedt per middernacht in.
9 uur geledenPUILAURENS (ANP/BELGA) - Een grote natuurbrand in het Zuid-Franse departement Aude vraagt om veel inzet van brandweer en andere hulpdiensten, zo melden diverse Franse media.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een privétoestel met daarin vermoedelijk de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner is aangekomen in Moskou. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op gezag van de luchtvaartautoriteit. Het toestel is geland op de Vnoekovo-luchthaven.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering verwerpt beschuldigingen van Niger dat het achter de muiterij van afgelopen weekend zou zitten. In een interview met radiozender RFI noemde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot de aantijgingen zaterdag "een puur verzinsel". Hij voegde eraan toe dat Frankrijk noch de intentie, noch de middelen bezit om zoiets op touw te zetten.
14 uur geleden