Koning Abdullah waarschuwt voor wederopstanding IS
PARIJS (ANP) - Terreurbeweging Islamitische Staat (IS) is zich aan het hergroeperen en is opnieuw in opkomst. Daarvoor waarschuwt koning Abdullah van Jordanië in een interview met de Franse tv-zender France 24.
Maanden na het verdringen van IS in Syrië heeft Abdullah grote zorgen over een wederopstanding van de groepering. "Niet alleen in het zuidoosten van Syrië maar ook in het westen van Irak. We hebben te maken met een heropleving", aldus de koning, die deze week in Europa is voor besprekingen in Brussel, Straatsburg en Parijs.
Volgens de Jordaanse vorst zijn er momenteel ook veel buitenlandse strijders uit Syrië in Libië en is dat vanwege de ligging van Libië dichtbij Europa ook vanuit Europees perspectief een belangrijk punt van aandacht. "Dat is iets wat wij in de regio maar ook onze Europese vrienden moeten aanpakken in 2020."
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Aanklagers in Frankrijk hebben een straf van twee jaar met een enkelband geëist tegen oud-minister Rachida Dati. Ze wordt beschuldigd van corruptie en beïnvloeding, omdat ze tussen 2009 en 2013 als Europarlementariër zou hebben gelobbyd voor Renault-Nissan. Ze zou toen 900.000 euro hebben aangenomen van een Nederlandse dochteronderneming van dat autobedrijf.
15 minuten geledenKYAUKTAW (ANP/RTR) - Bij een luchtaanval in het westen van Myanmar zijn zeker 33 doden gevallen, meldt de gewapende groep Arakan Army en een lokale hulpverlener. Volgens de opstandelingen werd de aanval uitgevoerd door de krijgsmacht. Die is al jaren in conflict met rebellen in het land en bombardeert daarbij regelmatig hele dorpen.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse rechtbank heeft de populaire komiek Deniz Göktaş (32) tot negentien maanden cel veroordeeld voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan tijdens een optreden. Göktaş wordt in afwachting van een hoger beroep voorlopig wel vrijgelaten.
1 uur geledenMETZ (ANP/AFP/DPA) - De paus heeft tijdens zijn bezoek aan het Franse Metz gewaarschuwd dat relaties tussen landen steeds onbeschaafder worden. Hij zei in het bijzijn van president Emmanuel Macron dat Europa daar het goede voorbeeld kan geven.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De vijf mannen die zondagochtend werden opgepakt bij de Britse luchtmachtbasis Fairford hebben allen de Britse nationaliteit, meldt de antiterrorismepolitie (CTP). Ze zijn tussen de 23 en 25 jaar oud en wonen alle vijf in Londen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De begrotingsonderhandelingen die de Vlaamse regering maandag zou afronden, zijn uitgesteld omdat twee personen, waaronder een minister, onwel werden. De moeizame gesprekken duurden al 24 uur onafgebroken, wat minister Hilde Crevits (Binnenland) en een medewerker te veel werd. Voor de medewerker moest een ambulance komen naar het regeringsgebouw van het Vlaamse kabinet in Brussel.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - In het centrum van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn branden uitgebroken na Russische aanvallen met drones. Een van de getroffen gebouwen is de Nationale Academie van Wetenschappen van Oekraïne, melden verslaggevers.
2 uur geleden