Koning Abdullah waarschuwt voor wederopstanding IS
PARIJS (ANP) - Terreurbeweging Islamitische Staat (IS) is zich aan het hergroeperen en is opnieuw in opkomst. Daarvoor waarschuwt koning Abdullah van Jordanië in een interview met de Franse tv-zender France 24.
Maanden na het verdringen van IS in Syrië heeft Abdullah grote zorgen over een wederopstanding van de groepering. "Niet alleen in het zuidoosten van Syrië maar ook in het westen van Irak. We hebben te maken met een heropleving", aldus de koning, die deze week in Europa is voor besprekingen in Brussel, Straatsburg en Parijs.
Volgens de Jordaanse vorst zijn er momenteel ook veel buitenlandse strijders uit Syrië in Libië en is dat vanwege de ligging van Libië dichtbij Europa ook vanuit Europees perspectief een belangrijk punt van aandacht. "Dat is iets wat wij in de regio maar ook onze Europese vrienden moeten aanpakken in 2020."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het onderzoek naar de onder verdachte omstandigheden overleden Britse oud-politicus Ann Widdecombe wordt nu geleid door de antiterrorismetak van de politie. Dat meldt de BBC. De 78-jarige Widdecombe werd afgelopen week in haar woning aangetroffen met ernstige verwondingen.
29 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby is blij dat hij van de rechter zijn voorarrest thuis onder elektronisch toezicht mag uitzitten. "Hij is relatief tevreden met deze uitkomst", zei zijn advocaat Petar Sekulic tegen Noorse media na afloop van de zitting.
37 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, lijkt de gevangenis te mogen verlaten. Een rechtbank in Oslo heeft zijn voorarrest maandag met vier weken verlengd, maar hij mag dat wel thuis met een enkelband uitzitten. Dat melden Noorse media. De aanklager is in beroep gegaan tegen die beslissing.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voor hulp aan Gazanen is 883,6 miljoen euro bijeengebracht, zo heeft de Europese Commissie maandag bekendgemaakt. Dat deed zij voor het begin van de tweede bijeenkomst van de Palestijnse Donorgroep (PDG) in Brussel. Onder meer Nederland heeft hier 5 miljoen aan bijgedragen, zei minister Tom Berendsen maandag bij aankomst in Brussel.
1 uur geledenTANGER (ANP/AFP/RTR) - De bekende Marokkaanse journalist Ali Lmrabet is zondag gearresteerd op het vliegveld van Tanger, meldt zijn echtgenote aan persbureau AFP. Ook Reporters Without Borders (RSF) bericht over de arrestatie van de journalist, die zou worden beschuldigd van het verspreiden van valse informatie.
1 uur geledenMANAMA (ANP/AFP/RTR) - Bahrein heeft verontwaardigd gereageerd op Iraanse aanvallen op doelen in de Golfstaat. Iran zegt daar doelen van de Amerikaanse strijdkrachten onder vuur te hebben genomen, maar volgens de krijgsmacht van Bahrein worden burgers aangevallen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een onderdeel van de Russische Federale Veiligheidsdienst (FSB) is maandag aan de EU-sanctielijst toegevoegd. "De FSB voert al jarenlang uiteenlopende kwaadwillige cyberactiviteiten uit die steeds ernstiger worden en gevolgen hebben voor de EU, haar lidstaten en internationale partners, met name Oekraïne", stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas in een verklaring.
2 uur geleden