Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning Abdullah spreekt met delegatie Brits Lagerhuis over Gaza

Koning Abdullah spreekt met delegatie Brits Lagerhuis over Gaza

AMMAN (ANP) - De Jordaanse koning Abdullah heeft, na een eerdere ontmoeting met de Franse president Emmanuel Macron donderdag, ook met leden van het Britse Lagerhuis gesproken over de situatie van de burgerbevolking in de Gazastrook. Hiervoor ontving de koning onder meer Alicia Kearns, die ook voorzitter is van de Commissie Buitenlandse Zaken van het Verenigd Koninkrijk.

Bij het gesprek was ook kroonprins Hoessein aanwezig, meldt het hof op X. Abdullah zei dat de situatie in de Gazastrook "snel verslechtert" en hij herhaalde zijn oproep voor "het onmiddellijk beëindigen van de oorlog". Verder vroeg hij Kearns en parlementsleden die bij de ontmoeting aanwezig waren, om ervoor te zorgen dat "noodhulp zonder onderbreking geleverd blijft worden".

Sinds de geweldsuitbarsting tussen Hamas en Israël, na de verrassingsaanval op 7 oktober, kwamen meer dan 6500 Palestijnen om. Aan Israëlische zijde staat het dodental op ruim 1400.

Meer uit Buitenland

Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

1 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

14 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

14 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

15 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

17 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

18 uur geleden