Koning Abdullah spreekt met delegatie Brits Lagerhuis over Gaza
AMMAN (ANP) - De Jordaanse koning Abdullah heeft, na een eerdere ontmoeting met de Franse president Emmanuel Macron donderdag, ook met leden van het Britse Lagerhuis gesproken over de situatie van de burgerbevolking in de Gazastrook. Hiervoor ontving de koning onder meer Alicia Kearns, die ook voorzitter is van de Commissie Buitenlandse Zaken van het Verenigd Koninkrijk.
Bij het gesprek was ook kroonprins Hoessein aanwezig, meldt het hof op X. Abdullah zei dat de situatie in de Gazastrook "snel verslechtert" en hij herhaalde zijn oproep voor "het onmiddellijk beëindigen van de oorlog". Verder vroeg hij Kearns en parlementsleden die bij de ontmoeting aanwezig waren, om ervoor te zorgen dat "noodhulp zonder onderbreking geleverd blijft worden".
Sinds de geweldsuitbarsting tussen Hamas en Israël, na de verrassingsaanval op 7 oktober, kwamen meer dan 6500 Palestijnen om. Aan Israëlische zijde staat het dodental op ruim 1400.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
8 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
9 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
10 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
11 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
12 uur geleden