Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koning Abdullah belt met Charles en Erdogan over Gaza en Israël

Koning Abdullah belt met Charles en Erdogan over Gaza en Israël

AMMAN (ANP) - Koning Abdullah van Jordanië heeft het woensdag in een telefoongesprek met de Britse koning Charles gehad over de situatie in Israël en de Gazastrook, meldt het Jordaanse hof op X. De vorsten spraken onder meer over de noodzaak om het internationaal humanitair recht te respecteren, wat onder meer betekent dat er een einde moet komen aan het treffen van burgerdoelwitten. Ook belde de 61-jarige koning met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan.

In die gesprekken kwam de fors verslechterde verhouding tussen de Palestijnen en de Israëli's ter sprake, staat in het bericht. Door het opgelaaide geweld, dat begon met de aanval van Hamas zaterdag, is het totaal aantal doden aan beide kanten, ook na bombardementen van Israël, inmiddels opgelopen tot boven de 2000. Samen met Erdogan sprak Abdullah het voornemen uit om zich internationaal in te spannen, om zo te voorkomen dat de situatie nog verder escaleert.

Eerder op de dag sprak Abdullah zijn eigen parlement toe over de geweldsgolf. Daar zei hij onder meer dat door het geweld van de afgelopen dagen de regio geen "stabiliteit, veiligheid en vrede" zal kennen. Vrede in het Midden-Oosten zou volgens hem alleen mogelijk zijn door de totstandkoming van een onafhankelijke Palestijnse staat naast Israël.

Meer uit Buitenland

Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

45 minuten geleden
Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

3 uur geleden
Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

9 uur geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

10 uur geleden
Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

12 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

13 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

13 uur geleden