Kongshaug wint 1500 meter EK allround, meer achterstand Snellink
HEERENVEEN (ANP) - Beau Snellink heeft bij het EK allround in Heerenveen meer achterstand opgelopen op de 1500 meter. De 23-jarige schaatser eindigde met 1.47,38 als negende op de 1500 meter in Thialf. De Noorse klassementsleider Peder Kongshaug won in 1.44,01.
Snellink werd in zijn rit verslagen door Daniele Di Stefano uit Italiƫ. Die won de rit in 1.46,82 en liep in op de Nederlander. In de slotrit zag hij de Noorse concurrenten Kongshaug en Sander Eitrem onder die tijd duiken. Kongshaug won, Eitrem reed met 1,44,27 de tweede tijd.
Marcel Bosker moest in de achtste rit zijn meerdere erkennen in Kim Min-seok, de Zuid-Koreaan die uitkomt voor Hongarije. Kim won met de derde tijd van 1.45,61. Bosker werd vierde met 1.46,68.
5 seconden sneller
Op de afsluitende 10 kilometer heeft Kongshaug een voorsprong van 5,02 seconden op Eitrem, die tweede staat in het klassement. Snellink zakte door zijn 1500 meter naar de vijfde plaats achter Kim en Di Stefano. Hij moet 48 seconden goedmaken op de Noorse klassementsleider. Om Kim te passeren voor het brons moet Snellink iets meer dan 5 seconden sneller zijn op de 10 kilometer. Op Di Stefano moet hij 0,12 seconde goedmaken.
Bosker staat in het klassement zesde. Zijn achterstand op Kongshaug is 50,88 seconden. Zijn achterstand op Snellink is iets meer dan 2 seconden.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
2 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italiƫ voor de goede organisatie.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
5 uur geledenDUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - Lindsey Vonn heeft haar eerste afdaling sinds haar kruisbandblessure succesvol afgerond. De 41-jarige Amerikaanse voltooide de training op de olympische afdaling in Cortina d'Ampezzo in een tijd van 1,40.33. Daarmee staat ze voorlopig tiende nadat 23 van de 47 deelnemers aan de beurt zijn geweest.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting is klaar om haar beste race ooit te rijden maandag op de 1000 meter in het Milano Speed Skating Stadium. De meervoudig olympisch kampioene shorttrack staat voor haar olympisch debuut op de langebaan. "Wat het dan waard is, gaan we zien", keek de 28-jarige schaatsster vooruit.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard zal later deze maand niet van start gaan in de UAE Tour. "Een recente val gevolgd door ziekte heeft een streep gezet door zijn geplande deelname", schrijft zijn ploeg Visma-Lease a Bike op sociale media.
6 uur geleden