Kongshaug wint 1500 meter EK allround, meer achterstand Snellink
HEERENVEEN (ANP) - Beau Snellink heeft bij het EK allround in Heerenveen meer achterstand opgelopen op de 1500 meter. De 23-jarige schaatser eindigde met 1.47,38 als negende op de 1500 meter in Thialf. De Noorse klassementsleider Peder Kongshaug won in 1.44,01.
Snellink werd in zijn rit verslagen door Daniele Di Stefano uit Italiƫ. Die won de rit in 1.46,82 en liep in op de Nederlander. In de slotrit zag hij de Noorse concurrenten Kongshaug en Sander Eitrem onder die tijd duiken. Kongshaug won, Eitrem reed met 1,44,27 de tweede tijd.
Marcel Bosker moest in de achtste rit zijn meerdere erkennen in Kim Min-seok, de Zuid-Koreaan die uitkomt voor Hongarije. Kim won met de derde tijd van 1.45,61. Bosker werd vierde met 1.46,68.
5 seconden sneller
Op de afsluitende 10 kilometer heeft Kongshaug een voorsprong van 5,02 seconden op Eitrem, die tweede staat in het klassement. Snellink zakte door zijn 1500 meter naar de vijfde plaats achter Kim en Di Stefano. Hij moet 48 seconden goedmaken op de Noorse klassementsleider. Om Kim te passeren voor het brons moet Snellink iets meer dan 5 seconden sneller zijn op de 10 kilometer. Op Di Stefano moet hij 0,12 seconde goedmaken.
Bosker staat in het klassement zesde. Zijn achterstand op Kongshaug is 50,88 seconden. Zijn achterstand op Snellink is iets meer dan 2 seconden.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
17 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
18 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.
19 uur geleden