Kongshaug wint 1500 meter EK allround, meer achterstand Snellink
HEERENVEEN (ANP) - Beau Snellink heeft bij het EK allround in Heerenveen meer achterstand opgelopen op de 1500 meter. De 23-jarige schaatser eindigde met 1.47,38 als negende op de 1500 meter in Thialf. De Noorse klassementsleider Peder Kongshaug won in 1.44,01.
Snellink werd in zijn rit verslagen door Daniele Di Stefano uit Italië. Die won de rit in 1.46,82 en liep in op de Nederlander. In de slotrit zag hij de Noorse concurrenten Kongshaug en Sander Eitrem onder die tijd duiken. Kongshaug won, Eitrem reed met 1,44,27 de tweede tijd.
Marcel Bosker moest in de achtste rit zijn meerdere erkennen in Kim Min-seok, de Zuid-Koreaan die uitkomt voor Hongarije. Kim won met de derde tijd van 1.45,61. Bosker werd vierde met 1.46,68.
5 seconden sneller
Op de afsluitende 10 kilometer heeft Kongshaug een voorsprong van 5,02 seconden op Eitrem, die tweede staat in het klassement. Snellink zakte door zijn 1500 meter naar de vijfde plaats achter Kim en Di Stefano. Hij moet 48 seconden goedmaken op de Noorse klassementsleider. Om Kim te passeren voor het brons moet Snellink iets meer dan 5 seconden sneller zijn op de 10 kilometer. Op Di Stefano moet hij 0,12 seconde goedmaken.
Bosker staat in het klassement zesde. Zijn achterstand op Kongshaug is 50,88 seconden. Zijn achterstand op Snellink is iets meer dan 2 seconden.
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/RTR) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.
3 minuten geledenRAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.
34 minuten geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
6 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
11 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
12 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
14 uur geleden