Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kongshaug wint 1500 meter EK allround, meer achterstand Snellink

Kongshaug wint 1500 meter EK allround, meer achterstand Snellink

HEERENVEEN (ANP) - Beau Snellink heeft bij het EK allround in Heerenveen meer achterstand opgelopen op de 1500 meter. De 23-jarige schaatser eindigde met 1.47,38 als negende op de 1500 meter in Thialf. De Noorse klassementsleider Peder Kongshaug won in 1.44,01.

Snellink werd in zijn rit verslagen door Daniele Di Stefano uit Italië. Die won de rit in 1.46,82 en liep in op de Nederlander. In de slotrit zag hij de Noorse concurrenten Kongshaug en Sander Eitrem onder die tijd duiken. Kongshaug won, Eitrem reed met 1,44,27 de tweede tijd.

Marcel Bosker moest in de achtste rit zijn meerdere erkennen in Kim Min-seok, de Zuid-Koreaan die uitkomt voor Hongarije. Kim won met de derde tijd van 1.45,61. Bosker werd vierde met 1.46,68.

5 seconden sneller

Op de afsluitende 10 kilometer heeft Kongshaug een voorsprong van 5,02 seconden op Eitrem, die tweede staat in het klassement. Snellink zakte door zijn 1500 meter naar de vijfde plaats achter Kim en Di Stefano. Hij moet 48 seconden goedmaken op de Noorse klassementsleider. Om Kim te passeren voor het brons moet Snellink iets meer dan 5 seconden sneller zijn op de 10 kilometer. Op Di Stefano moet hij 0,12 seconde goedmaken.

Bosker staat in het klassement zesde. Zijn achterstand op Kongshaug is 50,88 seconden. Zijn achterstand op Snellink is iets meer dan 2 seconden.

Meer uit Sport

Schulting hoort maandag of ze als shorttrackster naar Spelen mag

LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.

4 uur geleden
Oprichter Djokovic stapt uit spelersbond PTPA

BELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.

4 uur geleden
Wawrinka hoopt op wildcard voor zijn laatste Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.

6 uur geleden
Van der Poel wint in Zonhoven zijn negende veldrit dit seizoen

ZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.

10 uur geleden
Schulting bewijst zich op NK shorttrack met titel op 1500 meter

LEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.

10 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout wint op NK opnieuw alle afstanden

LEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.

11 uur geleden
Nederlandse tennissers verliezen in United Cup ruim van Duitsland

SYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.

17 uur geleden