Komst label Swift en Eilish naar Amsterdamse beurs dichterbij
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De notering van 's werelds grootste platenlabel aan de Amsterdamse aandelenbeurs is een stap dichterbij gekomen. Aandeelhouders van het Franse mediaconcern Vivendi hebben in overgrote meerderheid ingestemd met een afsplitsing en beursgang voor Universal Music Group (UMG). Het label achter sterren als Taylor Swift, Billie Eilish en Lady Gaga is naar schatting tientallen miljarden euro's waard.
In het plan dat door net geen 100 procent van de aandeelhouders is goedgekeurd, wil Vivendi 60 procent van alle aandelen in UMG verdelen onder zijn eigen aandeelhouders. Dat belang zou bijna 20 miljard euro waard zijn. Die aandelen kunnen Vivendi-aandeelhouders vervolgens verhandelen aan de Amsterdamse beurs. De Nederlandse financieel toezichthouders moeten ook nog toestemming geven voor de beursgang, die voor september staat gepland.
Vivendi stond al langere tijd onder druk om zijn aandeelhouders te laten profiteren van de waarde van UMG, dat bijvoorbeeld ook rechten op Beatles-nummers bezit. Maar de plannen die het bedrijf achter Canal+ presenteerde stuitten ook weer op kritiek van de activistische belegger Bluebell. Die vreesde dat een groot inkoopprogramma van aandelen, die ook deel uitmaakten van de plannen rond UMG, de miljardair Vincent Bolloré te veel macht zou geven binnen Vivendi.
Meer uit Financieel
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne gaat gas importeren uit Griekenland om deze winter in de behoeften te kunnen voorzien. Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zondag aangekondigd. De gasinfrastructuur van het land is geregeld doelwit van Russische aanvallen.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Australië spoort de Verenigde Staten aan om alle importheffingen op Australische goederen te schrappen, nadat Donald Trump importheffingen op onder meer rundvlees heeft verlaagd. De Amerikaanse president verlaagde ook tarieven op ruim tweehonderd andere voedingsproducten, waaronder koffie, bananen en tomaten.
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.
1 dag geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stapt mogelijk volgend jaar op als topman van het Amerikaanse technologiebedrijf Apple. De raad van bestuur en topmanagers bereiden zich voor op het vertrek van Cook na meer dan veertien jaar als leider van het bedrijf. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Rundvlees, zoals biefstuk, hamburgers en rundergehakt, wordt volgend jaar opnieuw een stuk duurder, na de forse prijsstijgingen van dit jaar. Dit komt mede doordat in Nederland steeds meer boerenbedrijven verdwijnen door stikstofregels. "Het uitkopen van veehouderijen vindt nu plaats, dus de beschikbaarheid van vlees wordt hierdoor naar verwachting nog minder. Daardoor zullen de prijzen omhooggaan", zegt Marian Lemsom, directeur van Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS).
1 dag geleden