Komst koala's in Ouwehands Dierenpark later dan verwacht
RHENEN (ANP) - De komst van drie koala's in Ouwehands Dierenpark in Rhenen laat op zich wachten. De dierentuin verwachtte de dieren aan het eind van deze zomer, maar omdat er nog gebouwd wordt aan hun verblijf denkt dierentuindirecteur Robin de Lange nu dat de buideldieren begin volgend jaar arriveren. Rond Pasen zijn de dieren dan voor het publiek te zien.
Ouwehands Dierenpark is de enige en voor zover bekend eerste dierentuin in Nederland waar straks koala's te zien zijn. Voor de dieren wordt een duurzaam verblijf gebouwd dat gaat bestaan uit een hal en binnen- en buitenverblijven. In het nagebootste Australische landschap zullen ook walibi's en bijzondere vlindersoorten te zien zijn. De eerste drie koala's die Ouwehands krijgt komen uit een dierentuin in San Diego in de Verenigde Staten, maar de dierentuin hoopt later meer dieren te krijgen uit Australië.
Koala's zijn geen beren maar buideldieren. Ze komen in het wild alleen in Australië voor en gelden als bedreigd volgens De Lange. De koalapopulatie is in de afgelopen twintig jaar met 95 procent afgenomen door grote bosbranden en ernstige overstromingen. Ook ontbossing speelt een rol, terwijl het door klimaatverandering droger is in Australië, waardoor eucalyptusbomen uitdrogen. Koala's eten bijna alleen eucalyptusblaadjes, waarmee ze ook hun vochtbehoefte op peil houden.
Ouwehands gaat meedoen aan een Europees fokprogramma om de diersoort in stand te houden. Voor de genetische variatie zou het daarom goed zijn als het dierenpark meer buideldieren uit Australië krijgt. De Rhenense dierentuin gaat ook bijdragen aan een natuurproject voor koala's in Australië.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump sprak niet de waarheid en was "niet respectvol" toen hij beweerde dat troepen uit andere NAVO-landen in Afghanistan wegbleven van de frontlinie. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gezegd na afloop van de ministerraad.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia heeft donderdag de Algemene Militaire Opleiding (AMO) afgerond. Zij is nu bevorderd tot korporaal, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. Daarom draagt zij in de toekomst een militair uniform wanneer ze aan het werk is voor Defensie.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - ME'ers kregen donderdagavond te maken met fors geweld van KRC Genk-supporters voorafgaand aan de voetbalwedstrijd tegen FC Utrecht. Dit is te lezen in een reactie van de Utrechtse driehoek (politie, justitie en burgemeester). KRC Genk sprak vrijdagochtend in een verklaring van buitensporig politioneel geweld. De driehoek stelt dat geweld nodig was om het forse geweld van de uitsupporters te beteugelen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt een oud-medewerker voor het bezit van kinderporno en harddrugs. Bij de 51-jarige man uit Doetinchem zijn 46.000 afbeeldingen en 450 video's met kinderporno aangetroffen. Ook had de man 150 milliliter GHB in bezit.
3 uur geledenDEN HOORN (ANP) - Een 16-jarige jongen uit Delft is donderdagavond om het leven gebracht in het nabijgelegen Den Hoorn. In de nacht van donderdag op vrijdag werd een 18-jarige man uit het Zuid-Hollandse Rijswijk aangehouden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Prins Bernhard en prinses Annette gaan scheiden na 25 jaar huwelijk. Dat doen ze "in goed overleg en met wederzijds respect", meldt het paar via de Rijksvoorlichtingsdienst. "We blijven samen de zorg dragen voor onze drie kinderen. Desondanks blijft het een moeilijke stap. We doen daarom een beroep op ieders begrip en respect voor onze privacy." Ze ondertekenen met Bernhard van Oranje en Annette Sekrève.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een paar proeven gaat het Hoogheemraadschap van Delfland nu op grote schaal Amerikaanse rivierkreeften in het water vangen. Op 170 locaties, verspreid over het werkgebied van Delfland in de provincie Zuid-Holland, wil het waterschap de explosief gegroeide populatie rivierkreeften fors terugdringen. Het wegvangen van de diertjes in 59 kilometer aan water kost zeker 20 miljoen euro.
5 uur geleden