Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Komst koala's in Ouwehands Dierenpark later dan verwacht

Komst koala's in Ouwehands Dierenpark later dan verwacht

RHENEN (ANP) - De komst van drie koala's in Ouwehands Dierenpark in Rhenen laat op zich wachten. De dierentuin verwachtte de dieren aan het eind van deze zomer, maar omdat er nog gebouwd wordt aan hun verblijf denkt dierentuindirecteur Robin de Lange nu dat de buideldieren begin volgend jaar arriveren. Rond Pasen zijn de dieren dan voor het publiek te zien.

Ouwehands Dierenpark is de enige en voor zover bekend eerste dierentuin in Nederland waar straks koala's te zien zijn. Voor de dieren wordt een duurzaam verblijf gebouwd dat gaat bestaan uit een hal en binnen- en buitenverblijven. In het nagebootste Australische landschap zullen ook walibi's en bijzondere vlindersoorten te zien zijn. De eerste drie koala's die Ouwehands krijgt komen uit een dierentuin in San Diego in de Verenigde Staten, maar de dierentuin hoopt later meer dieren te krijgen uit Australië.

Koala's zijn geen beren maar buideldieren. Ze komen in het wild alleen in Australië voor en gelden als bedreigd volgens De Lange. De koalapopulatie is in de afgelopen twintig jaar met 95 procent afgenomen door grote bosbranden en ernstige overstromingen. Ook ontbossing speelt een rol, terwijl het door klimaatverandering droger is in Australië, waardoor eucalyptusbomen uitdrogen. Koala's eten bijna alleen eucalyptusblaadjes, waarmee ze ook hun vochtbehoefte op peil houden.

Ouwehands gaat meedoen aan een Europees fokprogramma om de diersoort in stand te houden. Voor de genetische variatie zou het daarom goed zijn als het dierenpark meer buideldieren uit Australië krijgt. De Rhenense dierentuin gaat ook bijdragen aan een natuurproject voor koala's in Australië.

Meer uit Binnenland

Verdachte moord Rijswijk: slachtoffer heeft dit zelf gedaan

DEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.

12 minuten geleden
Advocaat Knoops voorwaardelijk geschorst door tuchtcollege

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.

22 minuten geleden
Neveneffecten maatregelen knelden bij voormalig OMT-lid Kluytmans

DEN HAAG (ANP) - De neveneffecten van de maatregelen die werden genomen om het coronavirus in te dammen, werden door microbioloog Jan Kluytmans als knellend ervaren. Dat gaf het voormalig OMT-lid aan tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

33 minuten geleden
Atletiekunie: hardloopevenementen hadden maatregelen op orde

ARNHEM (ANP) - De organisatoren achter de hardloopevenementen in Amersfoort, Groningen en Utrecht van zondag hadden de veiligheidsmaatregelen op orde. Dat zegt de Atletiekunie nadat meerdere hardlopers onwel waren geworden door de warmte.

51 minuten geleden
Afgelopen nacht sliepen 92 asielzoekers in nachtopvang Warffum

WARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.

2 uur geleden
Alle bedden in tbs-klinieken bezet ondanks lagere instroom

DEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.

4 uur geleden
Drukkerij: Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende 'vlaggenpiek'

AMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.

6 uur geleden