Komst koala's in Ouwehands Dierenpark later dan verwacht
RHENEN (ANP) - De komst van drie koala's in Ouwehands Dierenpark in Rhenen laat op zich wachten. De dierentuin verwachtte de dieren aan het eind van deze zomer, maar omdat er nog gebouwd wordt aan hun verblijf denkt dierentuindirecteur Robin de Lange nu dat de buideldieren begin volgend jaar arriveren. Rond Pasen zijn de dieren dan voor het publiek te zien.
Ouwehands Dierenpark is de enige en voor zover bekend eerste dierentuin in Nederland waar straks koala's te zien zijn. Voor de dieren wordt een duurzaam verblijf gebouwd dat gaat bestaan uit een hal en binnen- en buitenverblijven. In het nagebootste Australische landschap zullen ook walibi's en bijzondere vlindersoorten te zien zijn. De eerste drie koala's die Ouwehands krijgt komen uit een dierentuin in San Diego in de Verenigde Staten, maar de dierentuin hoopt later meer dieren te krijgen uit Australië.
Koala's zijn geen beren maar buideldieren. Ze komen in het wild alleen in Australië voor en gelden als bedreigd volgens De Lange. De koalapopulatie is in de afgelopen twintig jaar met 95 procent afgenomen door grote bosbranden en ernstige overstromingen. Ook ontbossing speelt een rol, terwijl het door klimaatverandering droger is in Australië, waardoor eucalyptusbomen uitdrogen. Koala's eten bijna alleen eucalyptusblaadjes, waarmee ze ook hun vochtbehoefte op peil houden.
Ouwehands gaat meedoen aan een Europees fokprogramma om de diersoort in stand te houden. Voor de genetische variatie zou het daarom goed zijn als het dierenpark meer buideldieren uit Australië krijgt. De Rhenense dierentuin gaat ook bijdragen aan een natuurproject voor koala's in Australië.
Meer uit Binnenland
STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.
9 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.
11 uur geleden