Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Komst Hamilton naar Ferrari was geen verrassing voor Leclerc

Komst Hamilton naar Ferrari was geen verrassing voor Leclerc

MONZA (ANP/RTR) - Charles Leclerc wist toen hij eind vorige maand zijn contract verlengde bij Ferrari dat de Italiaanse Formule 1-renstal in gesprek was met Lewis Hamilton. Dat vertelde de 26-jarige Monegask de verzamelde pers na de presentatie van de nieuwe auto voor komend seizoen. Ferrari verraste op 1 februari met de bekendmaking van de komst van de Brit die vanaf 2025 het stoeltje overneemt van de Spanjaard Carlos Sainz.

"Het is duidelijk dat dit soort deals niet van de ene op de andere dag rond zijn", vertelde Leclerc. "Er gaat de nodige tijd inzitten en ik was ervan op de hoogte dat er gesprekken waren, voordat ik mijn contractverlenging ondertekende. Voor mij was het dus geen verrassing."

Leclerc zei dat hij geen extra eisen had gesteld in zijn contractbesprekingen. "Het is sowieso goed dat het team transparant heeft gehandeld, maar het veranderde niets voor mij." Hij noemde Hamilton "een ongelooflijke coureur, de meest succesvolle in de geschiedenis" en verwacht veel van diens inbreng. "Maar met Carlos was het geweldig en we hebben nog een jaar om samen te proberen het zo goed mogelijk te doen."

Voorbereid

Ook Sainz vertelde enkele weken voor de aankondiging op de hoogte te zijn gebracht over de situatie. Het gaf hem tijd zich voor te bereiden. "Ik denk dat iedereen in zekere zin verrast was door wat er gebeurde. Ik kreeg het nieuws iets eerder te horen en kon enkele weken nadenken. Het gaf me wat tijd om het te verwerken, mijn conclusies te trekken en me te richten op het komende seizoen."

Dat seizoen begint op 2 maart in Bahrein.

Meer uit Sport

Handbalsters na derde zege als groepswinnaar naar hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.

5 uur geleden
Zwemsters veroveren op EK kortebaan goud op 4x50 meter vrij

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italiƫ en Polen voor.

6 uur geleden
Gestopte tennisster Serena Williams terug op lijst dopingcontrole

BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.

8 uur geleden
Red Bull bevestigt Hadjar als coureur naast Verstappen in 2026

ABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.

10 uur geleden
Motorcrosser Herlings na zestien jaar weg bij KTM-team

MATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.

12 uur geleden
Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

1 dag geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

1 dag geleden