Komst Hamilton naar Ferrari was geen verrassing voor Leclerc
MONZA (ANP/RTR) - Charles Leclerc wist toen hij eind vorige maand zijn contract verlengde bij Ferrari dat de Italiaanse Formule 1-renstal in gesprek was met Lewis Hamilton. Dat vertelde de 26-jarige Monegask de verzamelde pers na de presentatie van de nieuwe auto voor komend seizoen. Ferrari verraste op 1 februari met de bekendmaking van de komst van de Brit die vanaf 2025 het stoeltje overneemt van de Spanjaard Carlos Sainz.
"Het is duidelijk dat dit soort deals niet van de ene op de andere dag rond zijn", vertelde Leclerc. "Er gaat de nodige tijd inzitten en ik was ervan op de hoogte dat er gesprekken waren, voordat ik mijn contractverlenging ondertekende. Voor mij was het dus geen verrassing."
Leclerc zei dat hij geen extra eisen had gesteld in zijn contractbesprekingen. "Het is sowieso goed dat het team transparant heeft gehandeld, maar het veranderde niets voor mij." Hij noemde Hamilton "een ongelooflijke coureur, de meest succesvolle in de geschiedenis" en verwacht veel van diens inbreng. "Maar met Carlos was het geweldig en we hebben nog een jaar om samen te proberen het zo goed mogelijk te doen."
Voorbereid
Ook Sainz vertelde enkele weken voor de aankondiging op de hoogte te zijn gebracht over de situatie. Het gaf hem tijd zich voor te bereiden. "Ik denk dat iedereen in zekere zin verrast was door wat er gebeurde. Ik kreeg het nieuws iets eerder te horen en kon enkele weken nadenken. Het gaf me wat tijd om het te verwerken, mijn conclusies te trekken en me te richten op het komende seizoen."
Dat seizoen begint op 2 maart in Bahrein.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
8 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
10 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
12 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
18 uur geleden