Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Komst Hamilton naar Ferrari was geen verrassing voor Leclerc

Komst Hamilton naar Ferrari was geen verrassing voor Leclerc

MONZA (ANP/RTR) - Charles Leclerc wist toen hij eind vorige maand zijn contract verlengde bij Ferrari dat de Italiaanse Formule 1-renstal in gesprek was met Lewis Hamilton. Dat vertelde de 26-jarige Monegask de verzamelde pers na de presentatie van de nieuwe auto voor komend seizoen. Ferrari verraste op 1 februari met de bekendmaking van de komst van de Brit die vanaf 2025 het stoeltje overneemt van de Spanjaard Carlos Sainz.

"Het is duidelijk dat dit soort deals niet van de ene op de andere dag rond zijn", vertelde Leclerc. "Er gaat de nodige tijd inzitten en ik was ervan op de hoogte dat er gesprekken waren, voordat ik mijn contractverlenging ondertekende. Voor mij was het dus geen verrassing."

Leclerc zei dat hij geen extra eisen had gesteld in zijn contractbesprekingen. "Het is sowieso goed dat het team transparant heeft gehandeld, maar het veranderde niets voor mij." Hij noemde Hamilton "een ongelooflijke coureur, de meest succesvolle in de geschiedenis" en verwacht veel van diens inbreng. "Maar met Carlos was het geweldig en we hebben nog een jaar om samen te proberen het zo goed mogelijk te doen."

Voorbereid

Ook Sainz vertelde enkele weken voor de aankondiging op de hoogte te zijn gebracht over de situatie. Het gaf hem tijd zich voor te bereiden. "Ik denk dat iedereen in zekere zin verrast was door wat er gebeurde. Ik kreeg het nieuws iets eerder te horen en kon enkele weken nadenken. Het gaf me wat tijd om het te verwerken, mijn conclusies te trekken en me te richten op het komende seizoen."

Dat seizoen begint op 2 maart in Bahrein.

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

28 minuten geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

1 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

3 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

5 uur geleden
Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

7 uur geleden
Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

22 uur geleden