Komst eerste nieuwe Airbus voor Transavia vertraagd door schade
SCHIPHOL (ANP) - De komst van de eerste Airbus van Transavia heeft vertraging opgelopen. De luchtvaartmaatschappij meldt dat het nieuwe toestel door een nog onbekende oorzaak beschadigd is geraakt. Transavia zou de Airbus A321neo, die al gereed was voor gebruik, begin december ophalen uit Hamburg.
Transavia had een feestelijk evenement gepland rond de komst van zijn eerste Airbus op Schiphol, maar dat gaat nu niet meer door. De budgetvlieger van luchtvaartconcern Air France-KLM kan nog niet zeggen wat voor schade de Airbus heeft opgelopen en hoe lang de vertraging duurt.
Onlangs plaatste Transavia nog een filmpje op netwerksite LinkedIn van een geslaagde testvlucht met de Airbus A321neo, die plaats biedt aan 232 passagiers. Air France-KLM maakte in december 2021 bekend zeker honderd Airbus-toestellen te kopen, waar deze A321neo voor Transavia deel van uitmaakt. Daarbij tekende het Frans-Nederlandse concern ook voor een optie op nog eens zestig vliegtuigen.
Boeing-toestellen
De Airbus-toestellen vervangen de Boeing 737-vliegtuigen waar KLM en Transavia nu mee vliegen. De nieuwe toestellen zijn volgens de luchtvaartmaatschappijen zuiniger en stiller dan die in de huidige vloot, wat onder andere moet bijdragen aan het verlagen van de CO2-uitstoot.
Airbus was niet direct bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel de vissers in lidstaten van de Europese Unie mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
16 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.
18 uur geleden