Komst eerste nieuwe Airbus voor Transavia vertraagd door schade
SCHIPHOL (ANP) - De komst van de eerste Airbus van Transavia heeft vertraging opgelopen. De luchtvaartmaatschappij meldt dat het nieuwe toestel door een nog onbekende oorzaak beschadigd is geraakt. Transavia zou de Airbus A321neo, die al gereed was voor gebruik, begin december ophalen uit Hamburg.
Transavia had een feestelijk evenement gepland rond de komst van zijn eerste Airbus op Schiphol, maar dat gaat nu niet meer door. De budgetvlieger van luchtvaartconcern Air France-KLM kan nog niet zeggen wat voor schade de Airbus heeft opgelopen en hoe lang de vertraging duurt.
Onlangs plaatste Transavia nog een filmpje op netwerksite LinkedIn van een geslaagde testvlucht met de Airbus A321neo, die plaats biedt aan 232 passagiers. Air France-KLM maakte in december 2021 bekend zeker honderd Airbus-toestellen te kopen, waar deze A321neo voor Transavia deel van uitmaakt. Daarbij tekende het Frans-Nederlandse concern ook voor een optie op nog eens zestig vliegtuigen.
Boeing-toestellen
De Airbus-toestellen vervangen de Boeing 737-vliegtuigen waar KLM en Transavia nu mee vliegen. De nieuwe toestellen zijn volgens de luchtvaartmaatschappijen zuiniger en stiller dan die in de huidige vloot, wat onder andere moet bijdragen aan het verlagen van de CO2-uitstoot.
Airbus was niet direct bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Adani Group is van plan tegen 2035 zo'n 100 miljard dollar te investeren in de ontwikkeling van energiezuinige datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Het grote Indiase concern, actief in onder meer havens en energiecentrales, wil daarmee profiteren van India's opkomst als centrum voor AI en cloudcomputing.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomprovider Odido onderzoekt of het oude gegevens te lang heeft bewaard. Het telecombedrijf zegt vragen te hebben gekregen van mensen die zeggen al jaren weg te zijn als klant en toch een mail kregen waarin staat dat hun persoonsgegevens mogelijk zijn gelekt bij een grote hack die vorige week bekend werd.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De werkgelegenheid in de omvangrijke Duitse industrie is vorig jaar met meer dan 120.000 arbeidsplaatsen gekrompen. Dat meldt advies- en accountancybureau EY in een onderzoek. Vooral de noodlijdende Duitse auto-industrie werd hard getroffen met een verlies van ongeveer 50.000 banen, aldus het onderzoek.
1 uur geledenKOLKATA (ANP/AFP) - Een omstreden Indiaas megaproject op een eiland in de Andamanse Zee mag toch doorgaan. Het milieuhof van India heeft toestemming gegeven voor het strategisch belangrijke infrastructuurproject op het eiland Great Nicobar, ondanks wijdverspreide zorgen over ecologische schade. Het National Green Tribunal verwierp een reeks bezwaren tegen het megaproject met de mededeling dat er "voldoende waarborgen" in acht waren genomen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Alfen behoorde dinsdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet werd door beleggingsadviseur Oddo BHF op de verkooplijst gezet en verloor ruim 5 procent. De algehele stemming op het Damrak was terughoudend in afwachting van de hervatting van de beurshandel op Wall Street. De beurzen in New York bleven maandag dicht vanwege President's Day.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse regering heeft aanklagers opgedragen een onderzoek te beginnen naar socialmediaplatforms X, Meta en TikTok. Op die platforms zouden met kunstmatige intelligentie gegenereerde beelden van seksueel misbruik van kinderen worden verspreid. Dat schreef premier Pedro Sánchez dinsdag op zijn X-account.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het kan moeilijk worden om met zekerheid de doodsoorzaak vast te stellen van de Franse baby's van wie het overlijden onlangs in verband is gebracht met teruggeroepen babyvoeding. Daarvoor hebben Franse autoriteiten gewaarschuwd.
3 uur geleden