Komst eerste nieuwe Airbus voor Transavia vertraagd door schade
SCHIPHOL (ANP) - De komst van de eerste Airbus van Transavia heeft vertraging opgelopen. De luchtvaartmaatschappij meldt dat het nieuwe toestel door een nog onbekende oorzaak beschadigd is geraakt. Transavia zou de Airbus A321neo, die al gereed was voor gebruik, begin december ophalen uit Hamburg.
Transavia had een feestelijk evenement gepland rond de komst van zijn eerste Airbus op Schiphol, maar dat gaat nu niet meer door. De budgetvlieger van luchtvaartconcern Air France-KLM kan nog niet zeggen wat voor schade de Airbus heeft opgelopen en hoe lang de vertraging duurt.
Onlangs plaatste Transavia nog een filmpje op netwerksite LinkedIn van een geslaagde testvlucht met de Airbus A321neo, die plaats biedt aan 232 passagiers. Air France-KLM maakte in december 2021 bekend zeker honderd Airbus-toestellen te kopen, waar deze A321neo voor Transavia deel van uitmaakt. Daarbij tekende het Frans-Nederlandse concern ook voor een optie op nog eens zestig vliegtuigen.
Boeing-toestellen
De Airbus-toestellen vervangen de Boeing 737-vliegtuigen waar KLM en Transavia nu mee vliegen. De nieuwe toestellen zijn volgens de luchtvaartmaatschappijen zuiniger en stiller dan die in de huidige vloot, wat onder andere moet bijdragen aan het verlagen van de CO2-uitstoot.
Airbus was niet direct bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil meer aanpassingen in de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Het voorstel van de Europese Commissie van vorig jaar juli kon meteen al geen genade vinden. Maar ook een eerste tegenvoorstel van de toekomstige onderhandelaars namens het Europees Parlement is te mager, werd duidelijk in het eerste inhoudelijke debat over de meerjarenbegroting (MFK).
23 minuten geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Brussel moet strengere regels invoeren om de groeiende veiligheidsrisico's van slimme elektrische auto's te beheersen, stelt de denktank Center for Eastern Studies (OSW) in Warschau. Volgens de organisatie vormt vooral het groeiende aantal Chinese auto's een probleem.
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Londense vliegveld Heathrow was vorig jaar opnieuw de drukste luchthaven van Europa. Het wordt op de voet gevolgd door Istanbul Airport, meldt koepelorganisatie van luchthavens in Europa ACI Europe. Via alle Europese luchthavens samen vloog een recordaantal passagiers.
30 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse regering krijgt een onvoldoende van het bedrijfsleven voor haar economisch beleid. In een peiling van het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo onder ongeveer 6300 Duitse ondernemingen wordt een negatief oordeel uitgesproken over het beleid van de regering van bondskanselier Friedrich Merz. Hij heeft het stimuleren van de kwakkelende Duitse economie juist tot prioriteit gemaakt.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De kaarten- en advertentiediensten van Apple krijgen toch niet te maken met strengere marktregels in de Europese Unie. In november meldde de Europese Commissie nog dat Apple Ads en Apple Maps mogelijk zo machtig zijn dat ze gedwongen ruimte moeten bieden aan concurrenten. Na protest concludeert het dagelijkse EU-bestuur dat het Amerikaanse techbedrijf een te kleine speler is op het vlak van digitale kaarten en advertenties.
38 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft vorig jaar flink minder winst gemaakt, ondanks de gestegen gas- en elektriciteitsprijzen. Ook de omzet liep terug, meldt het Zweedse bedrijf in zijn resultaten.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Sieradenmerk Pandora gaat producten met een platinumlaag aanbieden om minder afhankelijk te zijn van zilver, waarvan de prijs de afgelopen tijd sterk schommelt.
2 uur geleden