Kompany pleit voor limiet op aantal wedstrijden voor spelers
MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - Coach Vincent Kompany van Bayern München pleit voor het invoeren van een jaarlijkse limiet op het aantal wedstrijden dat een voetballer mag spelen. Zo kan de belastbaarheid van spelers beter worden beheerst, betoogde de Belgische coach in een persmoment. Hij onderschrijft daarmee de kritiek van enkele topvoetballers op de overvolle wedstrijdkalender.
"Als je 75 tot 80 wedstrijden per jaar speelt, bereik je een punt waarop het niet meer realistisch is", zei Kompany. "De oplossing die ik altijd heb gewild, is om een grens te stellen aan het aantal wedstrijden dat een speler als individu kan spelen. Stel een limiet in, stel een verplichte vakantieperiode in."
Door nieuwe formats van de Champions League en het WK voor clubs spelen teams nog meer wedstrijden dan in voorgaande seizoenen. De Spaanse middenvelder Rodri van Manchester City waarschuwde in zijn kritiek zelfs voor stakingen van spelers. "Als het zo doorgaat, dan hebben we geen andere keuze. Het is iets wat ons zorgen baart", riep Rodri eerder. Hij kreeg bijval van andere topvoetballers.
De 38-jarige Kompany sprak zich in zijn periode als speler ook al uit over het te drukke wedstrijdschema en het gevaar op blessures voor spelers. "Een limiet is het beste voor twee werelden, want het neemt ook de druk weg bij de clubs", aldus de Belg, die bij Bayern kiest voor wisselingen in de selectie. "We hebben het over een druk programma en stress bij de spelers. Onze selectie is geen luxe, we moeten roteren om onze doelen te bereiken."
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
4 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.
9 uur geleden