Kompany pleit voor limiet op aantal wedstrijden voor spelers
MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - Coach Vincent Kompany van Bayern München pleit voor het invoeren van een jaarlijkse limiet op het aantal wedstrijden dat een voetballer mag spelen. Zo kan de belastbaarheid van spelers beter worden beheerst, betoogde de Belgische coach in een persmoment. Hij onderschrijft daarmee de kritiek van enkele topvoetballers op de overvolle wedstrijdkalender.
"Als je 75 tot 80 wedstrijden per jaar speelt, bereik je een punt waarop het niet meer realistisch is", zei Kompany. "De oplossing die ik altijd heb gewild, is om een grens te stellen aan het aantal wedstrijden dat een speler als individu kan spelen. Stel een limiet in, stel een verplichte vakantieperiode in."
Door nieuwe formats van de Champions League en het WK voor clubs spelen teams nog meer wedstrijden dan in voorgaande seizoenen. De Spaanse middenvelder Rodri van Manchester City waarschuwde in zijn kritiek zelfs voor stakingen van spelers. "Als het zo doorgaat, dan hebben we geen andere keuze. Het is iets wat ons zorgen baart", riep Rodri eerder. Hij kreeg bijval van andere topvoetballers.
De 38-jarige Kompany sprak zich in zijn periode als speler ook al uit over het te drukke wedstrijdschema en het gevaar op blessures voor spelers. "Een limiet is het beste voor twee werelden, want het neemt ook de druk weg bij de clubs", aldus de Belg, die bij Bayern kiest voor wisselingen in de selectie. "We hebben het over een druk programma en stress bij de spelers. Onze selectie is geen luxe, we moeten roteren om onze doelen te bereiken."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Liam Rosenior (41) is alweer weg als coach van Chelsea. Dat heeft de Londense club op de eigen website bekendgemaakt. Calum McFarlane neemt de leiding over het team als interim-hoofdtrainer tot het einde van het seizoen.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
21 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
21 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
1 dag geleden