Kompany pleit voor limiet op aantal wedstrijden voor spelers
MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - Coach Vincent Kompany van Bayern München pleit voor het invoeren van een jaarlijkse limiet op het aantal wedstrijden dat een voetballer mag spelen. Zo kan de belastbaarheid van spelers beter worden beheerst, betoogde de Belgische coach in een persmoment. Hij onderschrijft daarmee de kritiek van enkele topvoetballers op de overvolle wedstrijdkalender.
"Als je 75 tot 80 wedstrijden per jaar speelt, bereik je een punt waarop het niet meer realistisch is", zei Kompany. "De oplossing die ik altijd heb gewild, is om een grens te stellen aan het aantal wedstrijden dat een speler als individu kan spelen. Stel een limiet in, stel een verplichte vakantieperiode in."
Door nieuwe formats van de Champions League en het WK voor clubs spelen teams nog meer wedstrijden dan in voorgaande seizoenen. De Spaanse middenvelder Rodri van Manchester City waarschuwde in zijn kritiek zelfs voor stakingen van spelers. "Als het zo doorgaat, dan hebben we geen andere keuze. Het is iets wat ons zorgen baart", riep Rodri eerder. Hij kreeg bijval van andere topvoetballers.
De 38-jarige Kompany sprak zich in zijn periode als speler ook al uit over het te drukke wedstrijdschema en het gevaar op blessures voor spelers. "Een limiet is het beste voor twee werelden, want het neemt ook de druk weg bij de clubs", aldus de Belg, die bij Bayern kiest voor wisselingen in de selectie. "We hebben het over een druk programma en stress bij de spelers. Onze selectie is geen luxe, we moeten roteren om onze doelen te bereiken."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
2 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na drie nederlagen op rij naar een gelijkspel tegen FC Twente geknokt (1-1). De ploeg van trainer Robin van Persie speelde een groot deel van de wedstrijd slechter dan de bezoekers uit Enschede. Een tweede gele kaart voor Luciano Valente, vlak na de gelijkmaker, verhinderde een slotoffensief.
4 uur geleden