Kompany pleit voor limiet op aantal wedstrijden voor spelers
MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - Coach Vincent Kompany van Bayern München pleit voor het invoeren van een jaarlijkse limiet op het aantal wedstrijden dat een voetballer mag spelen. Zo kan de belastbaarheid van spelers beter worden beheerst, betoogde de Belgische coach in een persmoment. Hij onderschrijft daarmee de kritiek van enkele topvoetballers op de overvolle wedstrijdkalender.
"Als je 75 tot 80 wedstrijden per jaar speelt, bereik je een punt waarop het niet meer realistisch is", zei Kompany. "De oplossing die ik altijd heb gewild, is om een grens te stellen aan het aantal wedstrijden dat een speler als individu kan spelen. Stel een limiet in, stel een verplichte vakantieperiode in."
Door nieuwe formats van de Champions League en het WK voor clubs spelen teams nog meer wedstrijden dan in voorgaande seizoenen. De Spaanse middenvelder Rodri van Manchester City waarschuwde in zijn kritiek zelfs voor stakingen van spelers. "Als het zo doorgaat, dan hebben we geen andere keuze. Het is iets wat ons zorgen baart", riep Rodri eerder. Hij kreeg bijval van andere topvoetballers.
De 38-jarige Kompany sprak zich in zijn periode als speler ook al uit over het te drukke wedstrijdschema en het gevaar op blessures voor spelers. "Een limiet is het beste voor twee werelden, want het neemt ook de druk weg bij de clubs", aldus de Belg, die bij Bayern kiest voor wisselingen in de selectie. "We hebben het over een druk programma en stress bij de spelers. Onze selectie is geen luxe, we moeten roteren om onze doelen te bereiken."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
20 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
21 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
21 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden