Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kompany pleit voor limiet op aantal wedstrijden voor spelers

Kompany pleit voor limiet op aantal wedstrijden voor spelers

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - Coach Vincent Kompany van Bayern München pleit voor het invoeren van een jaarlijkse limiet op het aantal wedstrijden dat een voetballer mag spelen. Zo kan de belastbaarheid van spelers beter worden beheerst, betoogde de Belgische coach in een persmoment. Hij onderschrijft daarmee de kritiek van enkele topvoetballers op de overvolle wedstrijdkalender.

"Als je 75 tot 80 wedstrijden per jaar speelt, bereik je een punt waarop het niet meer realistisch is", zei Kompany. "De oplossing die ik altijd heb gewild, is om een ​​grens te stellen aan het aantal wedstrijden dat een speler als individu kan spelen. Stel een limiet in, stel een verplichte vakantieperiode in."

Door nieuwe formats van de Champions League en het WK voor clubs spelen teams nog meer wedstrijden dan in voorgaande seizoenen. De Spaanse middenvelder Rodri van Manchester City waarschuwde in zijn kritiek zelfs voor stakingen van spelers. "Als het zo doorgaat, dan hebben we geen andere keuze. Het is iets wat ons zorgen baart", riep Rodri eerder. Hij kreeg bijval van andere topvoetballers.

De 38-jarige Kompany sprak zich in zijn periode als speler ook al uit over het te drukke wedstrijdschema en het gevaar op blessures voor spelers. "Een limiet is het beste voor twee werelden, want het neemt ook de druk weg bij de clubs", aldus de Belg, die bij Bayern kiest voor wisselingen in de selectie. "We hebben het over een druk programma en stress bij de spelers. Onze selectie is geen luxe, we moeten roteren om onze doelen te bereiken."

Meer uit Voetbal

Liverpool bevestigt scheur in achillespees Ekitike, spits mist WK

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

2 uur geleden
Kort geding NAC Breda over duel met Go Ahead Eagles op 28 april

UTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.

4 uur geleden
Trainer en spelers Real Madrid hekelen rode kaart Camavinga

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.

6 uur geleden
Bayern-coach Kompany geschorst in eerste duel met PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.

6 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino: Iran doet zeker mee aan WK voetbal

WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.

13 uur geleden
Bayern München schakelt Real Madrid uit in spectaculair duel

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).

16 uur geleden
Arsenal bereikt opnieuw halve finale Champions League

LONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.

17 uur geleden