Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kompany bescheiden over benoeming als coach Bayern

Kompany bescheiden over benoeming als coach Bayern

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - De als coach nog relatief onervaren Vincent Kompany ziet zijn nieuwe functie als hoofdtrainer van Bayern München nog niet als een prestatie op zichzelf. "Het gaat erom wat je in de functie presteert. Ik wil niet alleen dat iedereen op voorhand van mij overtuigd is, maar juist van het werk dat ik lever op het veld", zei de 38-jarige oud-voetballer tijdens zijn presentatie.

Kompany kreeg ook vragen over het feit dat hij naar verluidt niet Bayerns eerste keuze was. Onder anderen Xabi Alonso (Bayer Leverkusen), Julian Nagelsmann (bondscoach Duitsland) en Ralf Rangnick (bondscoach Oostenrijk) zouden bedankt hebben voor de baan als opvolger van Thomas Tuchel. Bayern liep afgelopen seizoen met de derde plek voor het eerst in twaalf jaar de landstitel mis. "Intern moeten alle neuzen dezelfde kant op staan, en ik voel dat het hier zo is. Daarom heb ik besloten om bij Bayern te tekenen", zei Kompany.

De voormalig speler van HSV, Anderlecht en Manchester City gaf aan dat hij Bayern met lef en agressie wil laten voetballen. "Zo ben ik, en ik wil dat de spelers zo spelen op het veld, en dat hele wedstrijden volhouden."

Kompany leidde Burnley met dominant voetbal ruim een jaar geleden naar de Premier League, maar degradeerde de voorbije jaargang ook weer direct. Eerder was hij trainer van Anderlecht.

Meer uit Voetbal

Bayern München schakelt Real Madrid uit in spectaculair duel

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).

2 uur geleden
Arsenal bereikt opnieuw halve finale Champions League

LONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.

2 uur geleden
Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

5 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

5 uur geleden
AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

6 uur geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

8 uur geleden
NAC vecht besluit KNVB aan duel met Go Ahead geldig te verklaren

BREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.

8 uur geleden