Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kompany bescheiden over benoeming als coach Bayern

Kompany bescheiden over benoeming als coach Bayern

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - De als coach nog relatief onervaren Vincent Kompany ziet zijn nieuwe functie als hoofdtrainer van Bayern München nog niet als een prestatie op zichzelf. "Het gaat erom wat je in de functie presteert. Ik wil niet alleen dat iedereen op voorhand van mij overtuigd is, maar juist van het werk dat ik lever op het veld", zei de 38-jarige oud-voetballer tijdens zijn presentatie.

Kompany kreeg ook vragen over het feit dat hij naar verluidt niet Bayerns eerste keuze was. Onder anderen Xabi Alonso (Bayer Leverkusen), Julian Nagelsmann (bondscoach Duitsland) en Ralf Rangnick (bondscoach Oostenrijk) zouden bedankt hebben voor de baan als opvolger van Thomas Tuchel. Bayern liep afgelopen seizoen met de derde plek voor het eerst in twaalf jaar de landstitel mis. "Intern moeten alle neuzen dezelfde kant op staan, en ik voel dat het hier zo is. Daarom heb ik besloten om bij Bayern te tekenen", zei Kompany.

De voormalig speler van HSV, Anderlecht en Manchester City gaf aan dat hij Bayern met lef en agressie wil laten voetballen. "Zo ben ik, en ik wil dat de spelers zo spelen op het veld, en dat hele wedstrijden volhouden."

Kompany leidde Burnley met dominant voetbal ruim een jaar geleden naar de Premier League, maar degradeerde de voorbije jaargang ook weer direct. Eerder was hij trainer van Anderlecht.

Meer uit Voetbal

Premier League publiceert beoordeling van beslissingen arbiters

LONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalcompetitie Premier League gaat dit seizoen voor het eerst bevindingen van het onafhankelijke Key Match Incidents (KMI) Panel, dat beslissingen van scheidsrechters en de VAR beoordeelt, publiceren. Dit moet zorgen voor meer transparantie, zo meldt de topcompetitie dinsdag.

2 uur geleden
Schreuder hoopt met steun NEC-publiek op stunt tegen Bodø/Glimt

NIJMEGEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder hoopt woensdag in de play-offs van de Champions League tegen het Noorse Bodø/Glimt op een stunt. Volgens de coach van de Nijmegenaren is het daarbij cruciaal dat zijn ploeg het eerste halfuur goed doorkomt. "Ik hoop dat we in de wedstrijd blijven en dat we er nog steeds goed voor staan als we naar Noorwegen gaan", zei Schreuder in de persconferentie in aanloop naar de heenwedstrijd op woensdag. De return is volgende week in Noorwegen.

2 uur geleden
Veerman kijkt bij gang naar Dortmund terug op 'magische jaren'

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman kijkt bij zijn overgang van PSV naar Borussia Dortmund terug op "magische jaren" in Eindhoven. "Ik heb hier acht prijzen gewonnen, geweldige Europese wedstrijden beleefd, vrienden voor het leven gemaakt, ben speler van het Nederlands elftal geworden, mijn kinderen zijn hier in Brabant geboren en zo kan ik nog wel even doorgaan", aldus de voetballer in een persbericht van PSV waarin zijn overgang definitief is bekendgemaakt.

5 uur geleden
Depay blijft toch langer voetballen bij Braziliaans Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay blijft toch bij Corinthians. De 32-jarige voetballer heeft zijn overeenkomst bij de Braziliaanse voetbalclub verlengd. Dat heeft clubvoorzitter Osmar Stabile naar buiten gebracht. Depay zou een contract tot juni 2028 tekenen.

8 uur geleden
Sky News: FIFA ontslaat topman die Infantino bekritiseerde

LONDEN (ANP) - De FIFA heeft topman Kevin Lamour ontslagen. Dat meldt Sky News maandagavond. De FIFA bevestigt het vertrek van Lamour, maar noemt geen reden.

18 uur geleden
Feyenoord huurt Spaanse linksback Javi López van Real Sociedad

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft met Real Sociedad een akkoord bereikt over de transfer van Javier López Carballo. De 24-jarige linkervleugelverdediger wordt dit seizoen gehuurd. Feyenoord kan de Spanjaard daarna definitief overnemen.

19 uur geleden
Ook Schotse voetbalbond trekt steun voor Infantino in

EDINBURGH (ANP/AFP) - De Schotse voetbalbond heeft zijn steun voor de omstreden FIFA-voorzitter Gianni Infantino ingetrokken na zijn mislukte poging om aandelen in het WK te verkopen. Dat laat algemeen directeur Ian Maxwell maandag weten.

22 uur geleden