Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kompany bescheiden over benoeming als coach Bayern

Kompany bescheiden over benoeming als coach Bayern

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - De als coach nog relatief onervaren Vincent Kompany ziet zijn nieuwe functie als hoofdtrainer van Bayern München nog niet als een prestatie op zichzelf. "Het gaat erom wat je in de functie presteert. Ik wil niet alleen dat iedereen op voorhand van mij overtuigd is, maar juist van het werk dat ik lever op het veld", zei de 38-jarige oud-voetballer tijdens zijn presentatie.

Kompany kreeg ook vragen over het feit dat hij naar verluidt niet Bayerns eerste keuze was. Onder anderen Xabi Alonso (Bayer Leverkusen), Julian Nagelsmann (bondscoach Duitsland) en Ralf Rangnick (bondscoach Oostenrijk) zouden bedankt hebben voor de baan als opvolger van Thomas Tuchel. Bayern liep afgelopen seizoen met de derde plek voor het eerst in twaalf jaar de landstitel mis. "Intern moeten alle neuzen dezelfde kant op staan, en ik voel dat het hier zo is. Daarom heb ik besloten om bij Bayern te tekenen", zei Kompany.

De voormalig speler van HSV, Anderlecht en Manchester City gaf aan dat hij Bayern met lef en agressie wil laten voetballen. "Zo ben ik, en ik wil dat de spelers zo spelen op het veld, en dat hele wedstrijden volhouden."

Kompany leidde Burnley met dominant voetbal ruim een jaar geleden naar de Premier League, maar degradeerde de voorbije jaargang ook weer direct. Eerder was hij trainer van Anderlecht.

Meer uit Voetbal

Geen uitsupporters van Israëlische Hapoel welkom bij duel met AZ

ALKMAAR (ANP) - Het Israëlische Hapoel Beer Sheva mag 15 oktober geen supporters meenemen naar de Europa League-wedstrijd tegen AZ in Alkmaar. Dat heeft de driehoek (gemeente, politie en Openbaar Ministerie) besloten op basis van openbare veiligheidsafwegingen, meldt AZ op de eigen website.

1 uur geleden
Oud-voorzitter Manchester City: clubleiding kan niet aanblijven

MANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester City kan niet langer verder onder de huidige leiding, vindt oud-clubvoorzitter David Bernstein. Dinsdag werd bekend dat de Engelse club door de Premier League schuldig is bevonden aan alle 115 aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels tussen 2009 en 2018.

2 uur geleden
Engeland boekt bij Tsjechië eerste zege in Nations League

PRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.

12 uur geleden
Van 't Schip verliest met Kazachstan van Slowakije

KOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.

12 uur geleden
Lamine Yamal leidt Spanje naar zege op Kroatië

SEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.

12 uur geleden
Labyad ook volgend jaar ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.

14 uur geleden
EK voor Jong Oranje verder weg na zege Jong Israël

PTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.

15 uur geleden