Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kompany bescheiden over benoeming als coach Bayern

Kompany bescheiden over benoeming als coach Bayern

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - De als coach nog relatief onervaren Vincent Kompany ziet zijn nieuwe functie als hoofdtrainer van Bayern München nog niet als een prestatie op zichzelf. "Het gaat erom wat je in de functie presteert. Ik wil niet alleen dat iedereen op voorhand van mij overtuigd is, maar juist van het werk dat ik lever op het veld", zei de 38-jarige oud-voetballer tijdens zijn presentatie.

Kompany kreeg ook vragen over het feit dat hij naar verluidt niet Bayerns eerste keuze was. Onder anderen Xabi Alonso (Bayer Leverkusen), Julian Nagelsmann (bondscoach Duitsland) en Ralf Rangnick (bondscoach Oostenrijk) zouden bedankt hebben voor de baan als opvolger van Thomas Tuchel. Bayern liep afgelopen seizoen met de derde plek voor het eerst in twaalf jaar de landstitel mis. "Intern moeten alle neuzen dezelfde kant op staan, en ik voel dat het hier zo is. Daarom heb ik besloten om bij Bayern te tekenen", zei Kompany.

De voormalig speler van HSV, Anderlecht en Manchester City gaf aan dat hij Bayern met lef en agressie wil laten voetballen. "Zo ben ik, en ik wil dat de spelers zo spelen op het veld, en dat hele wedstrijden volhouden."

Kompany leidde Burnley met dominant voetbal ruim een jaar geleden naar de Premier League, maar degradeerde de voorbije jaargang ook weer direct. Eerder was hij trainer van Anderlecht.

Meer uit Voetbal

Heerenveen verslaat Excelsior en viert 1000e treffer in stadion

HEERENVEEN (ANP) - SC Heerenveen heeft de thuiswedstrijd tegen Excelsior met 4-0 gewonnen. De club passeerde de tegenstander uit Rotterdam op de ranglijst.

9 uur geleden
Real eist aftreden competitiebaas na vergelijking nazipropaganda

MADRID (ANP) - Real Madrid eist dat Javier Tebas aftreedt als voorzitter van de Spaanse voetbalcompetitie La Liga en vicevoorzitter van de Spaanse voetbalbond. De topbestuurder vergeleek de propagandamethoden van Real onlangs met die van het naziregime in de Tweede Wereldoorlog.

12 uur geleden
Kroatische bond onderzoekt wangedrag fans Hajduk rond duel Ajax

SPLIT (ANP) - De Kroatische voetbalbond onderzoekt welke supporters van Hajduk Split zich donderdag hebben misdragen rond en tijdens het thuisduel met Ajax in de Conference League. "We blijven ons inzetten voor een voetbalwereld waarin geen plaats is voor racisme, antisemitisme, discriminatie of enige andere vorm van haat", laat de bond in een statement weten.

14 uur geleden
Leiders Kroatië veroordelen nazistische leuzen bij wedstrijd Ajax

ZAGREB (ANP/AFP) - De Kroatische president en premier hebben de nazistische en antisemitische leuzen veroordeeld die donderdagavond door supporters van Hajduk Split werden geuit rond de wedstrijd tegen Ajax. Leden van de harde kern zongen onder meer "sta op, Adolf Hitler" en "Auschwitz, Auschwitz".

16 uur geleden
Van der Ree en Van der Werff nemen coaching PEC over

ZWOLLE (ANP) - Assistent-trainers Dennis van der Ree en Maikel van der Werff nemen tijdelijk de coaching over bij PEC Zwolle, meldt de Eredivisieclub. De twee vervangen de dinsdag ontslagen hoofdtrainer Henry van der Vegt.

19 uur geleden
Een aanhouding rond beladen AZ-wedstrijd tegen Hapoel Beër Sjeva

ALKMAAR (ANP) - Er is donderdag een persoon aangehouden in Alkmaar bij de wedstrijd tussen AZ en de Israëlische ploeg Hapoel Beër Sjeva. Het gaat om een voetbalsupporter die voorafgaand aan de wedstrijd een politieagent zou hebben beledigd. Na onderzoek is die heengezonden, volgens een politiewoordvoerder vrijdag.

21 uur geleden
NEC pakt eerste punt in Europa League tegen Levski Sofia

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft het eerste punt in de competitiefase van de Europa League binnen. De ploeg van trainer Dick Schreuder kwam in eigen huis tegen het Bulgaarse Levski Sofia dankzij aanvoerder Tjaronn Chery terug van een achterstand en speelde gelijk: 1-1.

1 dag geleden