Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Komende week sterft de 10.000e Nederlander aan corona

Komende week sterft de 10.000e Nederlander aan corona

BILTHOVEN (ANP) - Het officiële aantal doden door de corona-uitbraak in Nederland stijgt in de komende week tot boven de 10.000. Tot en met zondag zijn 9687 sterfgevallen bevestigd en geregistreerd. De laatste weken komen er gemiddeld ongeveer zestig sterfgevallen per etmaal bij. Dit zou betekenen dat de grens van 10.000 rond komende vrijdag gepasseerd wordt.

Het is wel een symbolische grens. Het werkelijke aantal sterfgevallen door toedoen van het virus ligt waarschijnlijk aanzienlijk hoger. In de eerste golf van de uitbraak werd nog lang niet iedereen getest op besmetting. Een onbekend aantal mensen stierf aan het virus zonder dat ooit is vastgesteld dat ze besmet waren.

De meeste doden vielen tijdens de eerste golf. Aan het einde daarvan, half mei, stond het officiële dodental op ongeveer 5600. In werkelijkheid waren toen waarschijnlijk al meer dan 10.000 coronapatiënten overleden. De tweede golf, die rond 1 september begon, eist aanzienlijk minder levens. Tot aan het begin van de golf waren zo'n 6200 mensen aan het virus overleden. Dat betekent dat in de afgelopen drie maanden ongeveer 3500 coronapatiënten zijn gestorven.

Grote steden

Het eerste coronageval in Nederland werd vastgesteld op 27 februari. Iets meer dan een week later, op 6 maart, viel de eerste dode. Een 86-jarige man uit Oud-Beijerland overleed in het Ikazia Ziekenhuis in Rotterdam. De volgende dag viel ook een dode, de dag daarna stierven twee coronapatiënten. Vanaf 14 maart begon het aantal coronadoden hard op te lopen. Tussen 29 maart en 11 april overleden bijna 2000 patiënten. De dodelijkste dag is 2 april, met 178 sterfgevallen, omgerekend meer dan zeven per uur.

Rotterdam telt de meeste sterfgevallen door corona. In de Maasstad zijn ruim 615 inwoners bezweken aan het virus. Verder zijn 430 coronapatiënten uit Amsterdam en 374 besmette personen uit Den Haag gestorven. Daarna volgen Tilburg (209), Utrecht (170), Maastricht (146), Eindhoven en Meierijstad (elk 139), Nijmegen (120) en Breda (108).

Wereldwijd zijn er 25 landen die meer corona-sterfgevallen hebben dan Nederland. De Verenigde Staten zijn koploper met ruim 280.000 doden, in Brazilië zijn meer dan 176.000 inwoners overleden aan het coronavirus en India telt ongeveer 140.000 bevestigde coronadoden. Binnen Europa heeft het Verenigd Koninkrijk de meeste sterfgevallen, ruim 60.000.

Meer uit Gezond

Grote meerderheid voor medicijn tegen obesitas in basispakket

DEN HAAG (ANP) - Bijna negen op de tien Nederlanders vinden dat medicatie tegen obesitas vanuit het basispakket moet worden vergoed. Dat staat in een peiling die minister Daniëlle Jansen (Volksgezondheid) maandag met de Tweede Kamer heeft gedeeld. Driekwart stelt daar wel voorwaarden aan, bijvoorbeeld dat een specialist het medicijn voorschrijft en dat de ontvanger zelf ook veel heeft gedaan om af te vallen.

13 uur geleden
RIVM waarschuwt voor slechte luchtkwaliteit in deel van het land

BILTHOVEN (ANP) - De luchtkwaliteit in een deel van het land is de komende dagen slecht, waarschuwt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Vooral in Noord-Brabant en het midden van het land kan dinsdag en woensdag lokaal smog ontstaan. Mensen die daar gevoelig voor zijn, krijgen het advies om binnen te blijven en "zware lichamelijke inspanning te beperken", vooral in de namiddag en vroeg op de avond. Dan is de luchtkwaliteit het slechtst.

18 uur geleden
Gezondheidsrisico's 87 zwemlocaties door slechte waterkwaliteit

DEN HAAG (ANP) - Op tientallen zwemlocaties gelden momenteel gezondheidsrisico's vanwege de waterkwaliteit. Op 87 buitenzwemlocaties is momenteel een waarschuwing of negatief zwemadvies van kracht. Op 2 locaties is zwemmen zelfs verboden en op een aantal locaties wordt nog verder onderzoek gedaan. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van Zwemwater.nl.

18 uur geleden
Studie over glyfosaat en kanker rammelt volgens experts Ctgb

EDE (ANP) - Een veelbesproken Italiaans onderzoek dat een verband legde tussen het bestrijdingsmiddel glyfosaat en kanker bij proefdieren, vertoont volgens Nederlandse deskundigen diverse gebreken. Het College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden (Ctgb) is door de studie niet anders gaan denken over de stof, die in het onkruidbestrijdingsmiddel Roundup zit.

4 dagen geleden
Mezen, bloemen en klimop helpen tegen jeukende eikenprocessierups

DEN BOSCH (ANP) - Mezen, bloemen en klimop helpen om het aantal eikenprocessierupsen op een natuurlijke manier onder controle te houden. Dat is de conclusie van een vijfjarig Nederlands-Vlaams onderzoek, waarbij onder meer de provincies Noord-Brabant en Gelderland zijn betrokken. De onderzoekers hebben diverse adviezen opgesteld om te voorkomen dat ergens grote hoeveelheden overlastgevende rupsen ontstaan.

4 dagen geleden
TNO: bijna 360.000 werknemers ervaren hitteklachten op het werk

DEN HAAG (ANP) - Bijna 360.000 werknemers in Nederland ervaren "hittestress" op het werk. Dat is ongeveer 4 procent van de beroepsbevolking, meldt TNO op basis van onderzoek. Koks, politieagenten, bakkers en lassers behoren tot de beroepsgroepen die het meest te lijden hebben onder ernstige hitteklachten.

5 dagen geleden
Waarschuwing voor cafeïne in Hero appelsap

DEN HAAG (ANP) - Hero roept een partij blikjes fruitsap appel terug omdat er cafeïne in kan zitten, meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) zaterdag. Het gaat om blikjes appelsap die ten minste houdbaar zijn tot 28-04-2026. Volgens Hero is er geen acuut gezondheidsrisico, "maar uit voorzorg roepen we deze batch terug".

1 week geleden