Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Komende tijd weer minder friet bij McDonald's in Japan

Komende tijd weer minder friet bij McDonald's in Japan

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Klanten van McDonald's in Japan krijgen de komende tijd weer minder frietjes bij hun bestelling. De fastfoodketen moet rantsoeneren vanwege een vertraging in de levering van aardappelen door slechte weersomstandigheden. Gedurende een maand verkoopt McDonald's in Japan alleen kleine porties patat. De fastfoodketen was juist vorige week weer begonnen met het verkopen van alle portiegroottes die op het menu staan.

Eind vorig jaar werden al drie vliegtuigen vol aardappels naar Japan vervoerd om te helpen bij het tekort aan aardappelen in het land. Dat ontstond nadat in het Canadese Vancouver een haven overstroomde. Ook zorgt de coronapandemie voor leveringsproblemen. McDonald's heeft zo'n 2900 vestigingen in Japan.

Op beelden van een lokale Japanse nieuwszender was in december te zien dat er lange rijen stonden voor de McDonald's-restaurants in Tokio, waar mensen nog snel een grote portie patat wilden halen voordat het rantsoeneren inging. Rond oud en nieuw was het probleem toen weer opgelost.

Ook in Taiwan treffen wereldwijde logistieke problemen de aanvoer van aardappelen bij sommige McDonald's-restaurants. Daar wordt de verkoop van hash brown, een aardappelgerecht vergelijkbaar met rösti, om die reden opgeschort. Naar verwachting zijn de aardappelvoorraden half januari weer aangevuld. Frietjes worden intussen wel gewoon verkocht.

Meer uit Financieel

AEX-index licht omlaag door aanhoudende stijging olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de verstoringen van de olietransporten uit de regio. De aangekondigde recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) is er vooralsnog niet in geslaagd de oliemarkt te kalmeren.

28 minuten geleden
Vakbonden België staken, vluchten geschrapt en ov verstoord

BRUSSEL (ANP) - Een landelijke staking in België levert donderdag hinder op voor het vliegverkeer en het openbaar vervoer. De staking is georganiseerd door de vakbonden. Vanaf Brussels Airport zijn alle vertrekkende vluchten geschrapt, net als de helft van alle aankomende vluchten.

29 minuten geleden
Europese gasprijs stijgt weer door zorgen over Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdag met ongeveer 4 procent gestegen, nu markten zich volgens kenners voor lijken te bereiden op langdurige verstoringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Donderdag werden twee olietankers in Iraakse wateren aangevallen. Als gevolg daarvan ging de prijs van een vat olie ook weer flink omhoog.

31 minuten geleden
Overname About You stuwt cijfers webwinkel Zalando

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft de groei vorig jaar doorgezet, mede door de overname van de Duitse webshop About You. Het Duitse bedrijf verwacht de groei ook dit jaar door te zetten, onder meer door meer gebruik te maken van kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
Rabo ziet stijging huizenprijzen met gemiddeld 3,1 procent

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenprijzen zullen dit jaar naar verwachting met gemiddeld 3,1 procent stijgen. Daarmee zouden de huizenprijzen flink minder sterk stijgen dan vorig jaar, toen het ging om een plus van gemiddeld 8,6 procent, aldus huizenmarkteconomen van RaboResearch in het donderdag gepubliceerde Kwartaalbericht Woningmarkt.

1 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen ondanks recordvrijgave uit noodreserves

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdag verder gestegen. De aankondiging van de recordvrijgave van 400 miljoen vaten olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) lijkt de oliemarkt niet te kalmeren. De Verenigde Staten kondigden afzonderlijk aan 172 miljoen vaten uit hun noodreserves te onttrekken als onderdeel van deze gecoördineerde actie.

2 uur geleden
Aantal faillissementen neemt opnieuw af in februari

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in februari op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 311 bedrijven failliet. Dat zijn 53 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 15 procent. Ten opzichte van januari steeg het aantal faillissementen met 11 procent.

2 uur geleden